GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Ocak 2016)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bunları ben söyleyince adım hemen "bölge ayrımcısına" çıkıyor Samet.Kendine dikkat et bence sana da aynısını yapmasınlar sonra.Gerçekten iftira atmaları zoruma gidiyor.

Ben gördüğümü söylerim ben sistem gelemeyecek mi dedim hayır.Sadece bu sinoptik başlangıcı bana garip geldi dedim.Konuyu uzatmaya gerek yok karşılıklı atışma içeren mesajları sileceğim ve uyarı vereceğim.

• Bu yorumunu bence Karadeniz bölgesi konusunda yap kaç yaşındasın bilmiyorum ama senden çok daha küçük arkadaşlarımız bile bu kadar olgunluk gösterirken sen devamlı kışkırtıcı mesajlar atıyorsun senin bu tavrın bu halin bu kadar açıkken senin mesajların nasıl onaya alınmıyor onuda merak ediyorum çok fazla insanı rahatsız ediyorsun Allah Islah etsin akıl fikir versin

siz sabah akşam marmara için istiyorsunuz sistemi adamda karadeniz istiyor ne var bunda sen de git o zaman marmara konusunda yap

• Bazı arkadaşların derdi sadece marmara ege ama biz isteriz ki tüm ülke etkilensin herkes biraz sukretse yeter..biz güneydoğu da yaşayanlar olarak zaten hep es geciluyoruz her ne kadar az kar yağışı alsakta şükrediyoruz ha bu modelide fazla sallamayin marmara iç anadolu sabaha sizi tatmin edecek sistemi görürsünüz

• Great Khan nickli kişinin evvelden beri kışkırtıcı Olduğunu anlamamak için akıl eksikliği gerek ben 30 yaşındayım umrumda bile olmaz ama art niyeti görüyorum ve insanları rahatsız ettiğinide görüyorum ben istanbulda yaşamıyorum ama şöyle bi gerçek varki bu ülkenin 4 te 1 i istanbulda yaşıyor bence normal olan daha çok konuşulması neyse anlayan anlamıştır diye düşünüyorum...

• Bazı arkadaşların derdi sadece marmara ege ama biz isteriz ki tüm ülke etkilensin herkes biraz sukretse yeter..biz güneydoğu da yaşayanlar olarak zaten hep es geciluyoruz her ne kadar az kar yağışı alsakta şükrediyoruz ha bu modelide fazla sallamayin marmara iç anadolu sabaha sizi tatmin edecek sistemi görürsünüz

bizde onu istiyoruz kardeşim adamın teki çıkıyor sistem bize gelmiyor zaten o anki durumda bölge ayrımcılığı yapınca bize de dokunuyor yinede bölge ayrımcılığı yapmış gibi göründüysem herkesten özür dilerim özellikle @Samet_113 hocamdan

• Yalniz anneminnucagu iptal edilmis ayin 19dan 18 ine bilet degisikligi yapildi sabiha gokcen hava raporlari bu kadar erken iptalin nedeni olabilir mi havaciliktan anlayan bir arkadas varsa buna cevap verebilir.

Yapma allah aşkına daha geçen gün güneydoğu ne kar aldı. Ege diye genelleme. İç ege farklı bi dünya iç anadoluyla eşdeğer. Kıyı ege bile kar alıyosa işte o sisteme şapka çıkartılır. Kıyı ege ve trakya böyle sistemlerde kuru soğuğun başkentleridir her zaman çünkü. Güneydoğu her yıl sağlam kar alır bi şekilde emin ol

• Yalniz anneminnucagu iptal edilmis ayin 19dan 18 ine bilet degisikligi yapildi sabiha gokcen hava raporlari bu kadar erken iptalin nedeni olabilir mi havaciliktan anlayan bir arkadas varsa buna cevap verebilir.

Meteoroloji den uyarı gelmiş olabilir ama pek sanmıyorum başka bir nedeni olabilir sistemin pek kuvveti daha belli değil

• Diyagramların ilk kısmı.

İstanbul

Ankara

İzmir

Edirne

Samsun

Trabzon

Rize

Diyarbakır

Eklemek isterim 3 yıldır üyeyim 4 yıldır bu forumdayım inanır mısınız 2015 yılının eylül-ekim ayına kadar bir kere bölgecilik yapan görmemiştim.Ne olduysa bu dediğim zamandan sonra oldu.

• Arkadaşlar rahat olun suanki durumu takmayın fazla kafaya.yetkili yazarlarımıza güvenimiz tam o sistem dedikleri gibi gelecek insallah.simdi üzülenler var belki ama sabah da coşarsınız sadece biraz sabır ;)

• Modellerde bence artık kesinleşen bir şey varsa oda blokaj kaç oldu gfs olsun kontrolü olsun paralel olsun ecmwf ve kontrol çıktıları olsun hepsi aynı şeyi söylüyor."Blokaj"

• bafralı kardeşim bunun sebebleri bulunmalı ve çözülmeli bence