Karalama Tahtası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İçimden bir his İstanbul için soğuk olarak bu kışın tepe noktasını yaşıyoruz diyor. Umarım yanılırım

Daha soğukları gelir gibi henüz erken

Neden mi kar ? Çünkü üzerimde ki bütün negatif enerjiyi tek seferde pozitif enerjiye çevirebilme özelliğine sahip.

• Hava_Forum Hocam ayın 25 ‘ine Denizliye otobüs bileti alıcaz ailecez gidecektik ancak gfs o tarihlerde salınım göstermiş.Şimdiden almasam mı bekleyim mi sizin beklediğiniz efsaneye denk gelip yolda takılmayayım 5 Ocak 2016ta Denizli Bursa arası yoğun kardan 25 saat sürmüştü otobüsle yine aynısını yaşamak istemem fikriniz nedir ? Teşekkürler

• ARTRİCGEDON un hikayesi burada atıyoruz atıyoruz atıyoruz 8)rk23_kgigf-123:cursing:uzays3271653126:love:8)

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• 7-8 Ocak İstanbul Tahminimi paylaşmak isterim.

Pazartesi günü DEK şartları sağlanıyor şehrimiz için. Öncelikle Avrupa Yakasından başlamak gerekirse organize tabiri caizse tren şeklini almış olgun bantlar beklemiyorum Bermuda ve sahil bölgesinde.Etkin kar yağışı yakanın iç ve kuzey kesimlerinde etkili olacak.Anadolu Yakasında ise, daha uzun bantların aralıklı olarak etkili olmasını bekliyorum ancak sahil kesiminde dağınık,aralıkların açık olacağı boşluklar beklemekteyim.Yeşil zaman zaman sarı eko yapılı bantların zaman zaman kar sağanakları yaratacağını düşünüyorum özellikle şehrin orta ve kuzey kesimlerinde. Favori mevkim Beykoz,Şile,Çekmeköy,Sultangazi.Avrupa Yakasında en şanslı yerler Sarıyer,Arnavutköy genel itibari ile kuzey ve orta bölgeler.Saydığım alanda kar örtüsü bekliyorum ancak sahil kesiminde araba,çatı,çimenden öte geçiş yok.

Sistem etkisi sona erirken yaptığım tahminde sadece Avrupa Yakasında Bermuda bölgesi tutmamış görünüyor.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.