Karalama Tahtası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • karalama tahtasi hisse dayali atis poligonu sayfasi ya;
    1mayis Isci bayrami Cuma gunu saat 06:00 tum mitingler gosteriler ne var ise o gune ait acik alanda ki hersey iptal olacak... hava-simsek3232 hava-yagmusrs323 hava-kars323

• @ilker.g Muazzam bir sistemdi ve bize yar olmuyor şu soğuk inerken 4-5 derecelerde seyretmek hatta seyirlik ya da ince örtülü kar almak bile içimi acıtır hocam şu an acıtıyor da yazacak söyleyecek o kadar çok şey var ki bu sene hakkında ben de yeri gelince şakaya vurmaktan öteye gidemiyorum. Zor bir yıldı çok zor.

• Şimdi akşam ve gece güncellemelerinden itibaren dikkatle takibe başlayın ilk sinyaller bu gece sonra cuma ve cumartesi günü pazar pazartesi sinoptikleri ve 850 hpa sı değişime uğrayacak
    Uydu görüntüsünde ki kütle hareket yönleri modelleri yalanlıyor

• @ilker.g Muazzam bir sistemdi ve bize yar olmuyor şu soğuk inerken 4-5 derecelerde seyretmek hatta seyirlik ya da ince örtülü kar almak bile içimi acıtır hocam şu an acıtıyor da yazacak söyleyecek o kadar çok şey var ki bu sene hakkında ben de yeri gelince şakaya vurmaktan öteye gidemiyorum. Zor bir yıldı çok zor.

Evet, Atmosfer başlı başına kaotik bir sistem. Ama tarım ve kuraklık, yer altı ve üstü suları gibi sebeplerle de umudu yitirmemekte fayda var.
    Takibe devam edelim. @4 Şubat ve Semih Hocalarda diyor ya, hiç olmazsa Mart 15'e kadar umudu diri tutmaya devam :)

• @ilker.g Genel olarak sizinle aynı düşüncedeyim aslında şu açıdan bakıldığında kışı bitirdim diyenler bile takibe devam ediyor yani içlerinde biraz umut var demektir olmasa burada işleri ne zaten. Yoğun olmadığım bir döneme denk geldi bu sene forumda hemen her gün üye olarak yazılanları takip ettim sorular sordum ben kısacası buradayım önceki yorumlarımda da belirttiğim gibi 15 mart a kadar benim umudum var yani zaten takibe devam ediyorum. Yağa da bilir yağmaya da bilir atmosferin kararı ve doğanın buna yönelik vereceği tepki bu. Kimse herhalde barajlarımız dolmasın istemiyordur. Bundan sonra meseleye sadece kar yağışı odaklı değil yağmur odaklı da bakmayı planlıyorum. Batıl geleneklerim olmasa bile bu sefer tersi totemler yapa da bilirim kısacası umudun azaldığı yerde mizah başlar benim için.
    9 mart tahminimde ısrarcıyım :)

• Kış yeni başlıyor gibi, önümüzdeki 20-25 gün soğuk ve yağışlı geçmekle birlikte, bir çok yerde ciddi kar yağışlarının olduğu ve bence son yılların en sert kış döneminin yaşandığı günler olacak.

Yaklaşık 1 aydır bu sistemin geleceğini söyleyen başta @4 Şubat ve @Cold.EFso üstadlar, onların yorumlamalarını kanıtları ve bilgi birikimi ile destekleyen @catalcaradar üstad olmak üzere tüm üstadların emeklerine sağlık.

Yaklaşık 1 aydır aynı görüşteyim, sabah çıkan endekste sevinip, akşam çıkan endeskte üzülmedim, bu sistemin gelmesi daha öncede bir çok kez söylediğim gibi kesinleşmiştir artık. Gayet rahat bir şekilde ve sabırla sistemi bekliyorum.
    Tarım için önemli olan 15 Mart sonrası döneme kadar soğuk ve bol karlı günler var önümüzde.
    Cuma en geç cumartesi günü, üstadlar sistemle ilgili yeni konular açıp bizleri aydınlatacaklar.
    2018 Kışı, yaptığı finalle hafızalarımızda yerini alacak.

• Hava forum üyeleri..!

Yazdıklarınızı tek tek okudum eleştiriniz varsa şayet bunu güzel bir üslup ile iletebilirsiniz bu bir. Diğer konu ise kimseye bir şey ispat edecek halimiz yok bizim.Sizin formunuzu 1.5 yıldır takip ediyorum sadece ve bu son dönemlerde yazmaya başladım oda 4-5 yazı ile sınırlı . 360 derece takıldıysanız şayet buna diyecek bir sözüm yok ne demek istediğim çok açık ve net aslında. Aranızda trol olduğumu hayalperest olduğumu vs vs söyleyen arkadaşlar var.. Dediğim gibi kimseye bir şey ispat edecek halimiz yok. Bu arada sahamızın kapısı herkese açık yapmanız gereken Yenibosna'dan Çatalca otobüsüne bineceksiniz yada Beylikdüzü metrobüs son durakdan.Çatalca merkezde inin orada Kırmızı Taksiler mevcut ( KIRMIZI TAKSİ ) taksiye binin Çiftlikköy deki Çatalca Meteoroloji İstasyonuna gitmek istiyoruz deyin o sizi Çiftlikköy Büyükkuşkaya'ya getirecektir.Gelin bir sıcak çayımızı kahvemizi için ..!

Eleştirirken bile bir üslup vardır bu üslubunuzu bozmadan yazarsanız seviniriz.Unutmayın ki karşınızda bir devlet memuru bulunmaktadır .

Bu arada bu yazıyı İstanbul tahmin sayfanıza yazamadım cevabı orada vermek isterdik.Sanırım engelleme olmuş ..

Orada bir soruya da buradan cevap vereyim ''Tarihte bir sarkma varmı '' demiş bir arkadaş Pazar gününden itabaren diye cevap vermek isteriz

Herkese iyi forumlar tekrar

• istanbulda olsam suan atlar gelirdim dostum. bu comert davetin icinde tesekkur ederiz. aslinda tepki gosterenlerden cogununda sebebi var. senin gibi gelip yazip ortaligi karistirip gidiyorlar. tabi aralarinda dogruyu secmek gercektEN ZOR. MALUM yari sanal ortam burasi. hani bu tartismalar gercekten yuzyuze yapilsa idi kimse bu yanlisa dusmezdi ve sende biraz daha vakit gecirdigin takdirde forumda senide anlayacaklardir.

• istanbulda olsam suan atlar gelirdim dostum. bu comert davetin icinde tesekkur ederiz. aslinda tepki gosterenlerden cogununda sebebi var. senin gibi gelip yazip ortaligi karistirip gidiyorlar. tabi aralarinda dogruyu secmek gercektEN ZOR. MALUM yari sanal ortam burasi. hani bu tartismalar gercekten yuzyuze yapilsa idi kimse bu yanlisa dusmezdi ve sende biraz daha vakit gecirdigin takdirde forumda senide anlayacaklardir.

Geçen sene lise ikiye giden bir geç burada tahtada ders verir gibi hesap yapıp d es veriyordu ve bu çocuğa herkes Hocam diyordu galiba oda birşeylere kızıp gitti . Şimdi o yaşta o çocuk bu kadar önde olabiliyorsa @çatalca radar neden olmasın !!!

• bence çok uzadı çatalcaradar mevzusu adam tahmin yaptı inanır ya da inanmazsınız burada zaten yazar tahminci olarak görev yapan arkadaşlarımız var kendilerini kanıtlamışlar ve yorumlarını yapıyorlar
    bence konu kapansa güzel olur diye düşünüyorum
    takdir sizindir
    iyi forumlar...