Karalama Tahtası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kar dediğin amerika da ki gibi olacak öyle mız mız olmayacak yok sıcaklık sınırda kaldı yok siklon oluşmadı yok. Oldu mu hepsi birden oluyor sıcaklık sıfırın çok altındayken aynı zamanda deli gibi kar yağıyor biz de nerde hava da iki kar g orucez diye göbeğini catliyor

• 18-22 şubat arasında 4 günlük sibirya kökenli bir soğuk hava dalgası ülkemizi ziyaret edecek,İstanbul da kar kalınlığı 40-45 cm lere ulaşacak. Ardından 27 şubat-1 mart arasındada yine 3 günlük bir sistem olacak

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Semih ustad 5subat icin yukaridaki ab lerin fazlalığından bahsetmiş ama sanki aşağıda ki azor daha belirleyici pek yukarıya çıkmaya niyeti yok gibi duruyor aksine yatay genişlemeye çalışıyor insaallah değişir sonuçta daha 10 gün var kırk takla atması lazım gerçi bizim lehimize olunca pek değişmiyor ama kısmet bakalım nasıl 3gun öncesine kadar modellerde ay sonuna kadar hatta subat ilk haftasına kadar üst üste efsaneler gösterirken şimdi hepsi kaybolduysa belki bunlarda kaybolur

• 18-22 şubat arasında 4 günlük sibirya kökenli bir soğuk hava dalgası ülkemizi ziyaret edecek,İstanbul da kar kalınlığı 40-45 cm lere ulaşacak. Ardından 27 şubat-1 mart arasındada yine 3 günlük bir sistem olacak

neye dayandırıyorsun baybarsky ,bahsettiğin tarihlere 1 ay var daha :) yani delilin nedir bu konu ile alakalı eğer ecmwf çıktıları ise o tarihe kadar 50 takla atar daha benden söylemesi ama 5 şubat soğuk fakat yağış açısından istanbul için sıkıntı olabilir .inşallah olmazz:(

• neye dayandırıyorsun baybarsky ,bahsettiğin tarihlere 1 ay var daha :) yani delilin nedir bu konu ile alakalı eğer ecmwf çıktıları ise o tarihe kadar 50 takla atar daha benden söylemesi ama 5 şubat soğuk fakat yağış açısından istanbul için sıkıntı olabilir .inşallah olmazz:(

Adi ustunde karalama tahtasi

• Semih ustad 5subat icin yukaridaki ab lerin fazlalığından bahsetmiş ama sanki aşağıda ki azor daha belirleyici pek yukarıya çıkmaya niyeti yok gibi duruyor aksine yatay genişlemeye çalışıyor insaallah değişir sonuçta daha 10 gün var kırk takla atması lazım gerçi bizim lehimize olunca pek değişmiyor ama kısmet bakalım nasıl 3gun öncesine kadar modellerde ay sonuna kadar hatta subat ilk haftasına kadar üst üste efsaneler gösterirken şimdi hepsi kaybolduysa belki bunlarda kaybolur

ecmwf gfs çıktılarının ortak özelliği ,bir defa ileri tarihte görünen sistem her ne olursa olsun o tarih veya tarihten öncesi ,sonrası şeklinde geliyor fakat görünmeyen bir sistemin uğradığını hiç görmedim.ip ucu veriyor ama kopya vermiyor biraz sanırım :)

• neye dayandırıyorsun baybarsky ,bahsettiğin tarihlere 1 ay var daha :) yani delilin nedir bu konu ile alakalı eğer ecmwf çıktıları ise o tarihe kadar 50 takla atar daha benden söylemesi ama 5 şubat soğuk fakat yağış açısından istanbul için sıkıntı olabilir .inşallah olmazz:(

Sizin bilmediğiniz birşey var ben hatırlatayım, bu konunun adı karalama tahtası yani forumdaki her üye gönlünden dilediği gibi tahminde bulunabilir. Tahminlerimi bilimsel bir temele dayandırsaydım bu konuya yazmaz ayrı başlık açardım,saygılarımla..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Sizin bilmediğiniz birşey var ben hatırlatayım, bu konunun adı karalama tahtası yani forumdaki her üye gönlünden dilediği gibi tahminde bulunabilir. Tahminlerimi bilimsel bir temele dayandırsaydım bu konuya yazmaz ayrı başlık açardım,saygılarımla..

biliyorum karalama tahtası olduğunu ama absürt komedi tarzında biraz ;fakat insan alışınca gerçek olmasını diliyor bazen her ne kadar karalama tahtası da olsa insanlar hiç olumsuz bir şekilde karalamıyor her ne hikmetse :) ben de olayı fazla ciddiye aldım sanırım özür dilerim .affola :(

• biliyorum karalama tahtası olduğunu ama absürt komedi tarzında biraz ;fakat insan alışınca gerçek olmasını diliyor bazen her ne kadar karalama tahtası da olsa insanlar hiç olumsuz bir şekilde karalamıyor her ne hikmetse :) ben de olayı fazla ciddiye aldım sanırım özür dilerim .affola :(

Sorun değil, konunun ilk sayfalarını okuyun olumsuz yazanlarda var, forumumuz da kar sevdalıları çok olunca dolayısıyla tahminlerde karlı oluyor:) hayırlı geceler

• Sorun değil, konunun ilk sayfalarını okuyun olumsuz yazanlarda var, forumumuz da kar sevdalıları çok olunca dolayısıyla tahminlerde karlı oluyor:) hayırlı geceler

sizlerede hayırlı geceler,yani 1 metre de kar yağsa gerçi 3 metre hesaplarına dönük karalama hesapları yapar bizim forumcu arkadaşlar ne de olsa atış serbest :)