Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi Genel Tahmin ve Uyarılar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Yilbasi sistemindeki gibi bi miktar alir miyiz cuma gunu yagmaz mi

yılbaşından daha iyide olabilir daha kötüde yılbaşında Zonguldak'ın doğusu ve Bartın kopmuştu sebebini açıklamıştım cuma günü net değil.

• ben bu yaşıma kadar Samsun'da gördüğüm en yüksek kar 50 cm oldu onuda bir kere gördüm sadece 60-70 imkansız gibi bir şey.

Rize 3 yildir 50 cm üzerinde aliyor giresun 75 aldi...-10 lar -12 ler herzaman ilaç olmuyor fiziki şartlar önemli giresun trabzonun merkezi haric tümü rize artvin kiyilari zonguldak kıyısı farkli çok farklı. ..

• Rize 3 yildir 50 cm üzerinde aliyor giresun 75 aldi...-10 lar -12 ler herzaman ilaç olmuyor fiziki şartlar önemli giresun trabzonun merkezi haric tümü rize artvin kiyilari zonguldak kıyısı farkli çok farklı. ..

bu sistemde zonguldak için ne düşünüyorsun

kar mar yok bizeHfyeni (46)

• Degerli orta ve dogu karadenizli hava delisi kardeşlerim bati karadeniz bana göre marmara sayilir... ayin 24 dünden sonra burayi ve sitedd izin verilen kisimlar fotoğraf yağmuruna tutarsaniz sevinirim:D

Einmal editiert, zuletzt von yasin5385 ()

• kardelen bu haritadan cok anlamiyom biz nerdeyiz samsun nasil

Haritaya göre iyi kar alıcaz toplam 18-20 inç ( 45-50 cm ) ama pek takmamak lazım çünkü hergün değişiyor .Yağış son 3 günde belli olur :)

• Sistemi olabilecek en erken zamanda sokmaya çalışacağız. Bu çarşamba gününe kadar gelebilir en erken. Perşembe olsun bizim olsun diyorum ben.

En geç Cuma döndürsek yine bir şey kaybetmeyiz. Arkadaş Ecmwf Eps'in 24 Ocak görüntüsünü verdi bana. Orada tam üstümüze gömülmüş vaziyette çıkması için 1 gün daha lazım o da en kötü ihtimal.

Şu an en kötü hali ile 2-3 günümüz karlı gibi. Tabii bu veriler de değişime açık.

Ayrıca sistem üstüne sistem potansiyeli artıyor.:)

Siz bu başlığı tekibe devam edin. Çok yazamıyorum Yasin biliyor nedenini.

Bana zamanında trol ona gülün geçin vs. diyip başlıklar açıp insanları havaya sokup sonra söndürmekle olmuyor bu işler.

Biz yıllarımızı verdik bu işe 1 haftadan beri Polar diye bağırıyoruz. İnşAllah yanılmayacağız.;)

Einmal editiert, zuletzt von Great Khan ()

• Ecmwf ilk sistemi vermiş 2. sistemi yine batıya vermiş GFS ilk sistemi vermemiş 2. sistemi vermiş üzerimize bende aslında ilk sistemle ilgili tahmin hazırlayacağım ancak her güncellemede farklı bir senaryo çıktığı için hazırlayamıyorum bir türlü şu an %99 emin olduğumuz şey Batı Karadeniz'in tamamının (Sinop dahil) karlanacağı Samsun'dan başlayan ve doğuya doğru uzayan sahil kesimi ise belirsizliğini koruyor.

• Ecmwf ilk sistemi vermiş 2. sistemi yine batıya vermiş GFS ilk sistemi vermemiş 2. sistemi vermiş üzerimize bende aslında ilk sistemle ilgili tahmin hazırlayacağım ancak her güncellemede farklı bir senaryo çıktığı için hazırlayamıyorum bir türlü şu an %99 emin olduğumuz şey Batı Karadeniz'in tamamının (Sinop dahil) karlanacağı Samsun'dan başlayan ve doğuya doğru uzayan sahil kesimi ise belirsizliğini koruyor.

ne zaman kesinleşir sahil seridini vuracakmı?samsun sınızr derken samsun dahilmi.teşekkürler

• ne zaman kesinleşir sahil seridini vuracakmı?samsun sınızr derken samsun dahilmi.teşekkürler

Samsun sahilleri de kky görünüyor genellikle ancak rakımınız 200 metre ve üzerindeyse yoğun kar yağışları olacak.