Soguk Hava Yolda

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ist kky olma ihtimali yok olsaydi soylerdim zaten.ama tek hanelere inecek.sistemde cok cok daha iyilesme olur karayel olursa belki tepeler.ama suan icin mumkun degil.once bi trakyayi boluyu kurtaralimda.sehir merkezlerune yagsin bi istanbulada sira gelecek.bu sistem gelir buna benzer bi sistem tekrar gelirse bi 20 gun sonra ozaman ist da kky alir.bu basinc dizilimi olacak tabi.

Not:oglen gfs guncellemesi çöptür.Aksama duzelir.eli mahkum.

• Ist kky olma ihtimali yok olsaydi soylerdim zaten.ama tek hanelere inecek.sistemde cok cok daha iyilesme olur karayel olursa belki tepeler.ama suan icin mumkun degil.once bi trakyayi boluyu kurtaralimda.sehir merkezlerune yagsin bi istanbulada sira gelecek.bu sistem gelir buna benzer bi sistem tekrar gelirse bi 20 gun sonra ozaman ist da kky alir.bu basinc dizilimi olacak tabi.

uludaga cıkalımmı yoksa yıldırım-teleferik yeterli olurmu rakım 600

Hocam ben kasım ayazlı geçebilir diyorum ne diyosun

• Birisi yoğun kar yağışlı diyo onu soruyoruz adam dalga geçiyo ciddiye alıyorsun diye benle dalga geçiyolar bi yandan gfs çok güzel gidiyo deniliyor e be mübarekler söyleyin o vakit ne olacak bu Marmara'nın hali ? ( İstanbul hariç ) çünkü herkes İstanbul İstanbul İstanbul'da ne olacak Maltepe kaç olur Sarıyer Kayışdağı bilmem ne bilmem ne velhasıl kelam açık tahmin yapın

• Birisi yoğun kar yağışlı diyo onu soruyoruz adam dalga geçiyo ciddiye alıyorsun diye benle dalga geçiyolar bi yandan gfs çok güzel gidiyo deniliyor e be mübarekler söyleyin o vakit ne olacak bu Marmara'nın hali ? ( İstanbul hariç ) çünkü herkes İstanbul İstanbul İstanbul'da ne olacak Maltepe kaç olur Sarıyer Kayışdağı bilmem ne bilmem ne velhasıl kelam açık tahmin yapın

Istanbul tek bolgeden olusan biyer degilki batisi kuzeyi heryeri farkli ist icin genel tahmin bolge cogunluguna gore yapilir mesala kisin istanbul yogun kar yagisli der ama sistemin giris yaptigi yer a.b nin oluscagi yeride bilmen lazim bilmezsen istanbul yogun kar yagisli der televizyon sen kartalda oturuyosundur hafif kar yagar umraniyede yogun kar yagar o yuzden tek bolge tahmini zor

• Tamam tek bölge tahmini zorda sırf İstanbul'a tahmin yapılıyor nerdeyse

Afet riski, ekstrem olaylar vb. şeyler olmadığı sürece genellikle herkes kendi bölgesinin tahminini yapar. Başkasının tahminini merak ediyorsan sormalısın, yada kendi şehrini kendin tahmin etmelisin. :) Hiçbir şey demeden senin bölgenin konuşulmasını bekleme. :)

Ben yine de söyliyeyim. Marmara Bölgesi geneli iyi soğuklar alacak. Yağış konusunu konuşmak için erken, özellikle de DEK'lerden etkilenmeyen bir şehir için.

Einmal editiert, zuletzt von Root ()