GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Ekim 2015)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sorunun İtaya'daki AB olduğuna emin misiniz? İlk başta öyleydi ama şuan Azor'un şeklinin bozulmasına bağlı olarak kötü yönde değişen NAO olduğunu düşünüyorum. Fakat buna rağmen sistemden umutluyum. :)

Benden daha umutlu olamazsın :)

• Sorunun İtaya'daki AB olduğuna emin misiniz? İlk başta öyleydi ama şuan Azor'un şeklinin bozulmasına bağlı olarak kötü yönde değişen NAO olduğunu düşünüyorum. Fakat buna rağmen sistemden umutluyum. :)

Azorun konumu da onemli ama onun tekrar eski yerine donme ihtimali de var.ama oyle bir umut olacagini dusunmedigim icin oyle dedim.sistem yinede serinletecek

• Bu kis 2014 v2 olucaksa modellere verilere bakmiyacagim mayisa kadar ve siteyede girmiyecem kisin, en azindan sistem gelicek derken çorbaya donmesini bilmeden bi kis gecirir supriz olmaz banada

• Bu kis 2014 v2 olucaksa modellere verilere bakmiyacagim mayisa kadar ve siteyede girmiyecem kisin, en azindan sistem gelicek derken çorbaya donmesini bilmeden bi kis gecirir supriz olmaz banada

Kendine gel. Benim Sibirya tahminim aynen geçerli ayrıca tahminci gibi düşünüyorum. Ayrıca Efsane-Semih demeden kış bitmez. :)

• İki üç gündür diyoruz, Ekimde extreme kar beklemek mucizedir. Ekimden kışı bitiren mesajlar atanlarınız var :):) Kaldı ki Ekim ayında o şekilde bir salınımın gözükmesi bile gayet güzel. Kasım 15 den sonra olası bir kar beklentiniz olsun diye. Ha bu Ekimde olmayacak hiç olmaz anlamına gelmez ama Sizler 15 gün sonrasının nokta tahminini yapmaya çalışıyorsunuz. Özellikle de meteoroloji konusunda fazla bilgisi olmayanlar

• ECMWF'de sistem var ama soğuk konusun da her hangi bir netlik kazanmış değil son 3 güne kadar bekleyin, alçak basınçlar cirit atıyor

Sadece bir Kardelisi ve Hava tahmincisi ...

• Kıs ortalamalarin 1-2 derece ustunde gecebilir ancak bu demek degildir ki kis bitti.el nino sicak dalgalarin artis gosterdigi ancak sert soguklarinda zaman zaman etkili oldugu olaylardir.kısin sert sogukla beraber basinc dagilimlari da bizden yana guzel olursa yagisla beraber guzel sistemler alabiliriz ancak zaman zaman kis aylarinda sicak dalgalar malesef bizi vurabilir basra dan kopup gelebilecek dalgalar sistemlerimizi tökezletir.yinede ara ara sistemler kapimizi calar soguk olarak gecen sene ki gibi sert soguklar bekliyorum fazla kurcalamayin kis konusunu bekleyin gorun

• İki üç gündür diyoruz, Ekimde extreme kar beklemek mucizedir. Ekimden kışı bitiren mesajlar atanlarınız var :):) Kaldı ki Ekim ayında o şekilde bir salınımın gözükmesi bile gayet güzel. Kasım 15 den sonra olası bir kar beklentiniz olsun diye. Ha bu Ekimde olmayacak hiç olmaz anlamına gelmez ama Sizler 15 gün sonrasının nokta tahminini yapmaya çalışıyorsunuz. Özellikle de meteoroloji konusunda fazla bilgisi olmayanlar

Extreme kar bekleyen kim? :D Graupel kar değildir, bunu herkes bilir. Hava 6 dereceyken de yağabilir aynı dolu gibi. Kimsenin extreme beklentileri yok yani. :) En azından ben beklemiyorum.

Einmal editiert, zuletzt von Root ()