Başımız Sağ Olsun! Kahrolsun pkk

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Geyiklere, Hikayelere ve Oyunlara Gelmeyin Artık

Bu fotoğraf neredeyse 20 yıl öncesine gittiğimiz kanıtıdır. Doğru düzgün
    düşünmeyip, saçma kararlar vermeye devam edersek Osmanlı'nın son haline
    benzeyeceğimizden korkuyorum, ciddiyim.

@Salonçenuri53

• PKK Ermenidir hikayeleri Kürtlerle yaşadığımız sorunları geçici olarak çözmek için bulunan ve son kullanma tarihi çoktan geçmiş hikayelerdir. Bu hikayeler Kürt ve Türk'ü sahte bir "Ermeni düşman" karşısında birleştirmek ve barış sağlamak için uydurulmuştur. Geçmişte sorun yaşadığımız milletlerle birleşebilmek için hep bir sahte düşman türettik. Bunun adı zaman zaman "Ermeni" oldu, zaman zaman "Rum" oldu. Oldu da oldu... Hala anlayamadık mı bu işin böyle olmayacağını?

• Artık kabul edin, bizim barışımız da savaşımız da Kürtlerledir. Bir çözüm bulacaksak suçu sahte düşmanlara atmayı bırakalım. Ermenilere geçmişte yaptıkları kötülüklerin karşılığı -hak etmedikleri düzeyde- verildi. Bu konu çoktan kapandı bitti. Şimdi bunları bırakıp gerçeğe ve yaşananlara dönelim.

• Son bir yıl boyunca çatışma yaşanmıyordu. Daha önce de dediğim gibi silah depolama geçerli bir savaş açma nedeni değildir. (Kesinlikle engellenmesi gereken birşey olmasına rağmen.) Buna rağmen Türkler bir savaş açtıysa kürtlerin verdiği karşılık asıl olarak savunmadır. Savunma deyip de haksız saldırılar yapmıyor da değiller tabi.

Silverhand

• Evet Türkün Türkten başka dostu yoktur. Tabi eğer türklük dediğiniz hiçbir şey yokken ortalığı yakıp yıkmak değilse. Eğer öyleyse ben bir türk dostu değilim.

KarTutkusu03

• Dış mihrak geyiğini bırakalım. Adım atmamak ve savaşa devam etmek için bahane aranmıyalım.

aeg_istanbul

• Ermeni hikayesi de kesinlikle bu geçici çözümlerden biridir.

• Arkadaşlar PKK Ermeni örgütüdür. Kürtlerle alakası yok, Kürt vatandaşlarımızı korkutuyorlar. 30 yıldır devlet otoritesi orada zayıf, güçlü olsa eminim çoğu şey farklı olur.

pkk ermeni örgütü mü onu bilmem ama kürtlerle alakası olmadığı kesin,çünkü öldürdüklerinin içinde kürtler de var ve ben o kadar çok kürt tanıyorumki bazı türklerden daha vatansever.

• TSK'nın operasyon başlatma nedeni, PKK'nın bir IŞİD militanının yaptığı Suruç saldırısında suçlu olarak gördüğü devletin iki polis memurunu uyurken başından vurmasıdır. Durup dururken operasyon yaptı demek PKK'nın iki polis memurunu öldürmesine "amaan ne olacak" demek gibi bir şey.

• Operasyonlar bu saldırıdan sonra başlamadı. İlk operasyon suruç saldırısıdır. 2 polisin öldürülmesi ise PKK'nın karşılığıdır.

Operasyon dediğin IŞİD terörünün terör saldırısı. Operasyonu devlet yapar ve Suruç'u devlet değil IŞİD yaptı. PKK'da iki polisi uyurken öldürdü, PKK'ya operasyonlar başladı. Uyurken adam öldürmekte ancak onlar gibi karakter ve şeref yoksunlarına yakışır.

• IŞİD'e kim yap dedi? Bu işin normal koşullarda onlara bir faydası yok ki.

Suruç'ta vefat edenler Koban'i için toplanmıştı. Kobani'de savaşan YPG (PKK'nın Suriye'de IŞİD'le savaşan kolu). IŞİD düşmanını destekleyenleri öldürdü. PKK polis öldürdü ve PKK'ya operasyonlar başladı. Böylece Türkiye IŞİD'in düşmanına zarar vermeye başladı. Bu IŞİD'in yararına. Ha IŞİD'e de koalisyon ülkeleriyle beraber Türkiye de saldırıyor. Onu akıl edememişler, önleyemezlerde...

• PKK yerine ordumuza katılmayı seçen vatansever kürtlerden bahsediyorum polislerden değil. Ne alakası var operasyonla?

Benim sana dediğim şey TSK'nın PKK'ya operasyon yapma nedeni. Biz başlattık demişsin, hayır ilk onlar polislerimizi öldürdü diyorum.

• Ben gidip Fransa'da dava arkadaşlarımla silah deposu yapsam, Fransa hükümetinin gelip depomu basmaya hakkı yok mudur Etçil bey. Hele bir de ben o silahların namlusunu Fransız askerlerine doğrultsam mesela...
    Silah depolamak pek tabii çatışma sebebidir. Pkk, silahları bölgedeki huzuru sağlamak için veya kendini korumak için depolamıyordu. Birgün o namluları Mehmetçiğe çevirmek için depoluyordu. Ve evet dediğiniz gibi, zararın neresinden dönülse kârdır, şehirlerdeki silah sayısı iyice kontrolden çıkmadan mücadelenin başlaması, gelecekte bizi bekleyen olası çok daha büyük sorunları devre dışı bıraktı.

Milletimizin başı sağolsun. Pkk'lı köpekleri önce meclisten temizlemek lazım aslında ama elbet onun da zamanı gelecek birgün

• PKK Ermeni terör örgütüdür. Asala dağıldı 1 yıl sonra PKK ortaya çıktı, bunu anlayın. Kürtlerle hiçbir ilgisi yok. Hedefleri Kürdistan değil, büyük Ermenistan.

• Dedim ya insanlar ihtiyaçtan savaşır diye. Eğer o kürtler ihtiycanı türkler ve ordumuz ile karşılamaya çalıştıysa bu PKK'nın hoşuna gitmeyecektir. Normal olarak öldürecektir.

Benim anlatmak istediğim pkk kürtlere mal edilmemelidir.Her kürt pkk yandaşı değildir.

• pkk ermeni örgütü mü onu bilmem ama kürtlerle alakası olmadığı kesin,çünkü öldürdüklerinin içinde kürtler de var ve ben o kadar çok kürt tanıyorumki bazı türklerden daha vatansever.

Kardeşim, söylediğim gibi dış mihraklar kürtleri özgürlük bahanesi ile kandırıyor. Kürtler zaten özgür, bizlerden hiçbir farkı yok. Ben de işin bu aslını anlayamıyorum zaten. Bilmiyorlar ki dış mihraklar kürtleri kandırıyor, kullanıyor.

AF-YOK

• Ben gidip Fransa'da dava arkadaşlarımla silah deposu yapsam, Fransa hükümetinin gelip depomu basmaya hakkı yok mudur Etçil bey. Hele bir de ben o silahların namlusunu Fransız askerlerine doğrultsam mesela...
    Silah depolamak pek tabii çatışma sebebidir. Pkk, silahları bölgedeki huzuru sağlamak için veya kendini korumak için depolamıyordu. Birgün o namluları Mehmetçiğe çevirmek için depoluyordu. Ve evet dediğiniz gibi, zararın neresinden dönülse kârdır, şehirlerdeki silah sayısı iyice kontrolden çıkmadan mücadelenin başlaması, gelecekte bizi bekleyen olası çok daha büyük sorunları devre dışı bıraktı.

Milletimizin başı sağolsun. Pkk'lı köpekleri önce meclisten temizlemek lazım aslında ama elbet onun da zamanı gelecek birgün

Bir de çözüm süreci diye oyalayıp yollara mayınlar döşediler.