Tarih-Tarih Genel Tartışma Konusu (Tarihle ilgili her şey)...

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 4 halifeden başka iyi halife olmamıştır Arap ırkında, Abbasi'lerden birkaç istisna olabilir belki...
    Çoğu Arap devleti, Türkleri islâmın en büyük düşmanı olarak görüyor; Türklerin islâmiyete hiç geçmeyeceğini düşünüyordu. Örnek vereyim; Emeviler.

AF-YOK

• Emeviler çok ırkçıydı ve Türklerle araları kötüydü, Abbasiler daha yumuşaktı hatta Türkler Abbasi döneminde müslüman olmaya başladı.

4 halifenin yeri ayrıdır tabi, Efendimizin (S.A.V) en büyük destekçileriydi ve seçimle halife olmuşlardı. Emeviler döneminden itibaren saltanat sistemine geçildi.

• Halife Mutasım iyi bir halifeydi, hayırsever biriydi, bazılarının dediği gibi değildi. 9 yıllık hükümdarlığında devlette karışıklıklar çıkmıştı ve halife devleti herşeye rağmen ayakta tuttu. Vefatından sonra Abbasi devleti bölünmeye başladı.

Tulkan ve Curcanın en büyük sorumlusu halife tarafından görevlendirilen vali.

[size=large]Hava Forum[/size]
    [size=large]Metehan[/size]

Einmal editiert, zuletzt von metehan Avcu ()

• Arap Halife 100.000 türkü katlettirsin iyi hayırsever biriydi.Türk Hulagu yapsın oooo eli kanlı katil.

Mutasım Türkleri katlettirmedi, Emeviler zamanında sert davranıldı ama Abbasiler döneminde Türklere karşı yumuşak bir politika uygulandı.

Türkler Abbasiler döneminde müslüman olmaya başladı, hatta devlet kademelerinde görev yaptı.

Hülagü Türk falan değil, geç o işi.

• Mutasım Türkleri katlettirmedi, Emeviler zamanında sert davranıldı ama Abbasiler döneminde Türklere karşı yumuşak bir politika uygulandı.

Türkler Abbasiler döneminde müslüman olmaya başladı, hatta devlet kademelerinde görev yaptı.

Talkan ve Curcanı reddediyorsun yani.Hulagu türk tür dedesi cengiz gibi.Cengiz yabancı elçilerle Göktürkçe konuşurdu.

• Talkan ve Curcanı reddediyorsun yani.Hulagu türk tür dedesi cengiz gibi.Cengiz yabancı elçilerle Göktürkçe konuşurdu.

Evet reddediyorum. Cengiz de Türk değil, annesinin Türk asıllı olması onu Türk yapmaz.

Örneğin senin baban Tekirdağlı, annen Edirneli olsun. Sen Tekirdağlı olmaz mısın?

• Evet reddediyorum. Cengiz de Türk değil, annesinin Türk asıllı olması onu Türk yapmaz.

Örneğin senin baban Tekirdağlı, annen Edirneli olsun. Sen Tekirdağlı olmaz mısın?

Peki kendini türk görüp Göktürkçe konuşup göktengriye inanmasına ordusunun yarısından fazlasının türk olmasına ne diyorsun? Her yerde filistinnn filistinn diye ağlaşırken tulkan ve curcanı reddetmek onu geçtim Uygur türklerine yapılan katliamları görmemek.Bence çok yanlış şeyler bunlar.Ne kadar müslümansak o kadar türküz.Elbet müslüman olurken çok sıkıntılar oldu.Arap geldi türke müslüman ol. Tm. Tşk. Öd. Böyle mi oldu.Sen direkt kültürünü inancını değiştirirmisin?

• Peki kendini türk görüp Göktürkçe konuşup göktengriye inanmasına ordusunun yarısından fazlasının türk olmasına ne diyorsun? Her yerde filistinnn filistinn diye ağlaşırken tulkan ve curcanı reddetmek onu geçtim Uygur türklerine yapılan katliamları görmemek.Bence çok yanlış şeyler bunlar.Ne kadar müslümansak o kadar türküz.Elbet müslüman olurken çok sıkıntılar oldu.Arap geldi türke müslüman ol. Tm. Tşk. Öd. Böyle mi oldu.Sen direkt kültürünü inancını değiştirirmisin?

Arap ordularında da Türkler görev yaptı, onlarda mı Türk?

Uygurlara yapılan katliamları görüyoruz ve kınıyoruz. Siz Azerilere, Kerkük'te Türklere yapılan katliamları niye görmüyorsunuz? Filistinliler bizim kardeşlerimiz, onlara destek olmayalım mı?

Benim için Türklük de çok önemlidir ama Müslümanlık daha önemlidir.

Ben hak din için bırak kültür değiştirmeyi canımı veririm canımı. Allah hiçbirimizi doğru yoldan ayırmasın.

• Mutasım Türkleri katlettirmedi, Emeviler zamanında sert davranıldı ama Abbasiler döneminde Türklere karşı yumuşak bir politika uygulandı.

Abbasiler döneminde Türkler köle yapıldı.Ayrıca Abbasiler Türklere iyi davranmış olsa bile bu Emevilerin yaptığı Talkan ve Curcan katliamlarının unutturmaz.

• Bizim kardeşlerimiz dediğimiz Filistinliler Türklerden nefret ediyorlar.Aynı şekilde Suriyedekiler bizim bayraklarımıza basıyorlar.

• Öncelikle Azeri diye birşey yok.Azerbaycan türkü var.Bunu unutmayın.Biz Karabağ savaşında gizli 500 kişilik birlik gönderenleride biliyoruz.Azerbaycan Türkleri benim en has kardeşlerimdir. İranda 2006 da olanları ve hala olan işkenceleri unutmam unutturmam. Kerkük te PKK hainleri türk köylerini yakıyor.İSİD ise türkleri katlediyor bunlarıda biliyorum. Ve her yerde açıkça söylüyorum.Bu arada kerkük tekinler Osmanlıdan kalma türkler.Azerbaycan türkü değil.Doğru Türkler arap ordularında oldu.Ancak az bir miktarla.Arap ordularınında cengizin ordusu gibi %80i türk mü??En önemli komutanlar hep türkmü? Filistinliler bizim arkamızdan iş çevirdiler topraklarını sattılar.Onun cezasını çekiyorlar.Gel o zaman doğru yol hinduluk desem gelecek misin? Bırakacak mısın İslamı? O zamanda İslam çıkana kadar en doğru din göktengricilikti.Onlara göre o zaman göktengricilik daha doğruydu.Zorla katledilerek müslüman oldular. Atalarım senin gibi düşünmüyordu maalesef.Bu yüzden katledildiler.Ama öcümüz alındı.

• Abbasiler döneminde Türkler köle yapıldı.Ayrıca Abbasiler Türklere iyi davranmış olsa bile bu Emevilerin yaptığı Talkan ve Curcan katliamlarının unutturmaz.

Biz köle olarak gittikleri mısırda sultan olan baybarsların torunlarıyız.

• 4 halifeden başka iyi halife olmamıştır Arap ırkında, Abbasi'lerden birkaç istisna olabilir belki...
    Çoğu Arap devleti, Türkleri islâmın en büyük düşmanı olarak görüyor; Türklerin islâmiyete hiç geçmeyeceğini düşünüyordu. Örnek vereyim; Emeviler.

Zaten Halife Osman Türklerden çekiniyordu.Emeviler ise hiç korkmadılar ve Türkleri kılıçtan geçirdiler peki Türkler niye karşılık veremedi bunun nedeni o dönem güçlü bir Türk devletinin olmamasıydı.Göktürkler ikiye ayrılmış ve yıkılmış ve Orta Asya da Türkler beylikler halinde ve savunmasız kalmıştı.Bu beylikler 670-740 yılları arasındaki katliamlar da birlik olmaya çalıştılarsa da pek başarılı olamadılar.

• Öncelikle Azeri diye birşey yok.Azerbaycan türkü var.Bunu unutmayın.Biz Karabağ savaşında gizli 500 kişilik birlik gönderenleride biliyoruz.Azerbaycan Türkleri benim en has kardeşlerimdir. İranda 2006 da olanları ve hala olan işkenceleri unutmam unutturmam. Kerkük te PKK hainleri türk köylerini yakıyor.İSİD ise türkleri katlediyor bunlarıda biliyorum. Ve her yerde açıkça söylüyorum.Bu arada kerkük tekinler Osmanlıdan kalma türkler.Azerbaycan türkü değil.Doğru Türkler arap ordularında oldu.Ancak az bir miktarla.Arap ordularınında cengizin ordusu gibi %80i türk mü??En önemli komutanlar hep türkmü? Filistinliler bizim arkamızdan iş çevirdiler topraklarını sattılar.Onun cezasını çekiyorlar.Gel o zaman doğru yol hinduluk desem gelecek misin? Bırakacak mısın İslamı? O zamanda İslam çıkana kadar en doğru din göktengricilikti.Onlara göre o zaman göktengricilik daha doğruydu.Zorla katledilerek müslüman oldular. Atalarım senin gibi düşünmüyordu maalesef.Bu yüzden katledildiler.Ama öcümüz alındı.

Filistinliler topraklarını satmadılar, İngilizler ellerinden aldı ve yahudileri yerleştirdi.

İslam tek doğru dindir. İslamdan önce bozulmamış, Hz İsa'nın zamanında ki Hristiyanlık doğruydu. Gök tanrıcılık islama benziyordu ama doğru olduğunu nerden çıkardın? Cennete müslümanlar gidecek, gök tanrıcılar ve şamanlar değil.

Zorla değil kendi istekleriyle müslüman oldular, hatta şaman Türkler ile mücadele ettiler.

• Filistinliler topraklarını satmadılar, İngilizler ellerinden aldı ve yahudileri yerleştirdi.

İslam tek doğru dindir. İslamdan önce bozulmamış, Hz İsa'nın zamanında ki Hristiyanlık doğruydu. Gök tanrıcılık islama benziyordu ama doğru olduğunu nerden çıkardın? Cennete müslümanlar gidecek, gök tanrıcılar ve şamanlar değil.

Zorla değil kendi istekleriyle müslüman oldular, hatta şaman Türkler ile mücadele ettiler.

Çok dar görüşlüsünüz.Nasıl bir günde hemencecik tüm kültürümüzü değiştirdiğimizi söylersin.O zaman islammı vardı? İslama en çok benzeyen dindi.

• Bu sitede benimle en benzer görüşlere sahip kişi karsever 18.Tamam tüm müslümanlar kardeşimiz hiçbiri hainlik yapmadı arkamızdan vurmadı İngilizlerle anlaşmadı.Oldumu?