Mart Kapidan Baktiracak

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Önümüzdeki kış sert ve bol yağışlı olacak. Kasım ortasından aralık sonuna kadar azor sistemleri batı ve iç anadolunun batısında kar yapacak. Ocak başından itibaren-12/-14'lü Sibirya sistemleri gelip sert soğuklar ve ağır kar getirecek. İç Anadolu sibiryalı sistemlerde kuru kalacak. Martta yine azor ve balkan sistemleri gelecek. İç bölgeler kar alacak. 1929 benzeri birşey bekliyorum. Ama 2015 ve 2016 yazı çok sıcak geçecek.

Root :D

• Önümüzdeki kış sert ve bol yağışlı olacak. Kasım ortasından aralık sonuna kadar azor sistemleri batı ve iç anadolunun batısında kar yapacak. Ocak başından itibaren-12/-14'lü Sibirya sistemleri gelip sert soğuklar ve ağır kar getirecek. İç Anadolu sibiryalı sistemlerde kuru kalacak. Martta yine azor ve balkan sistemleri gelecek. İç bölgeler kar alacak. 1929 benzeri birşey bekliyorum. Ama 2015 ve 2016 yazı çok sıcak geçecek.

Teşekkürler Ama Bir Kaynağım Var Mı Yoksa Bence Mi Dedin ?

eylül ayında kış tahmini yapmak zorken sen ne yaptın be aga

• yaptığın bu tahminin tutma olasılığı yok denecek kadar az bu kadar emin konuşma daha yaza girmeden önümüzdeki kış hakkında böyle bir konuşma yapmak için çok erken

• Gelecek kış, orajlı bahar ve kaynar yazdan sonra geleceğinden soğuk olacak diye düşünüyorum. 1929 da sıcak yaz arkasından gelen La Nina bir kışmış. Ayrıca yüksek deniz suyu sıcaklığı karadeniz için diyorum kar demek. Ben aslında pozitif AO bekliyorum. Fakat sık sık nötre inecek. Bu nedenle soğuk bol. Bu tahmin geçici. DTM'yi üreteceğim. Tahminim tutmazsa pek de umrumda değil, tutmazsa sevinirim sıcak istiyorum.