Mart Kapidan Baktiracak

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • nisan sisteminden bir cacık olmaz, benden söylemesi. Ayrıca CFS'ye göre 10-15 nisan arasında İstanbul ilk 25 dereceleri görür, hatta uygun şartlarda 30'a yaklaşabilir. 850 hPa'da +22 giriyor

• İngiltere nin iklimi nasıldır dostlar ? Kışın kar felan alıyor mudur ? Bu yaz oraya taşınıyorum :)

Orada çok kar olmuyor sanırım genellikle yağmur var orada.

Dediler ki “Gözden ırak olan gönülden de ırak olur”
    Dedim ki “Gönüle giren gözden ırak olsa ne olur.”

MEVLANA

• Orada çok kar olmuyor sanırım genellikle yağmur var orada.

Arada azor kuzeye tırmanıp ısıtıyor ingiltereyi onun dışında çoğunlukla karla karışık yağmur ve yağmur var. Hep tek haneli değerler ama pek kar olmuyor. Kutup kökenli kuvvetli alçak basınçlar bazen gelip özellikle kuzeyinde kar fırtınaları yapabiliyor ama kolay kolay gelmiyor. Can sıkıcı hep aynı havalar yani. Kar da yok sıcak da yok. Nemli ve ıslak kapalı hava. Bazen ciddi hava kirliliği de olabiliyor. Tek güzel şeyi sis diye biliyorum. Fakat siste bir süre sonra sıkıcı olabiliyor.

• Arada azor kuzeye tırmanıp ısıtıyor ingiltereyi onun dışında çoğunlukla karla karışık yağmur ve yağmur var. Hep tek haneli değerler ama pek kar olmuyor. Kutup kökenli kuvvetli alçak basınçlar bazen gelip özellikle kuzeyinde kar fırtınaları yapabiliyor ama kolay kolay gelmiyor. Can sıkıcı hep aynı havalar yani. Kar da yok sıcak da yok. Nemli ve ıslak kapalı hava. Bazen ciddi hava kirliliği de olabiliyor. Tek güzel şeyi sis diye biliyorum. Fakat siste bir süre sonra sıkıcı olabiliyor.

İskoçya'ya taşının kar alır oralar :)

• Londra merkez dostum

Londra'ya geçen sene haziranda gitmiştim. Çok güzel bir şehir. Şansımıza bir hafta boyunca günlük güneşlik bir hava vardı. Hava 25-30 derece arasıydı. Sadece döneceğimiz gece yağmur yağdı o kadar. Londra'da baya nadir görülen durumlardan biriydi yani :D

Ekimden nisana kadar İstanbul gibi bir havası var diyebilirim. Serin, nemli ve bol yağışlı-bulutlu geçiyor. Hatta kışları İstanbul'dan daha yumuşak geçiyor, Gulfstream yüzünden pek kar görülmüyor. Fakat en büyük sıkıntı yazların da serin ve yağışlı geçmesi.

Londra ilgili soruların vs. varsa konudan veya özel mesajdan ulaşabilirsin :)

• Londra'ya geçen sene haziranda gitmiştim. Çok güzel bir şehir. Şansımıza bir hafta boyunca günlük güneşlik bir hava vardı. Hava 25-30 derece arasıydı. Sadece döneceğimiz gece yağmur yağdı o kadar. Londra'da baya nadir görülen durumlardan biriydi yani :D

Ekimden nisana kadar İstanbul gibi bir havası var diyebilirim. Serin, nemli ve bol yağışlı-bulutlu geçiyor. Hatta kışları İstanbul'dan daha yumuşak geçiyor, Gulfstream yüzünden pek kar görülmüyor. Fakat en büyük sıkıntı yazların da serin ve yağışlı geçmesi.

Londra ilgili soruların vs. varsa konudan veya özel mesajdan ulaşabilirsin

2007 de yine orfayfim fakat fazla kalmadim 2hhafta kadar orda kalmistim. Hava ile ilgili pek sey hatirlamiyorum ondan sormustum :) Ama gittugim en iyi ulke isvec ti. Allahim oyle kar gotmedum ben hayatimda. 22 aralik 2012 de gitmistim

• İstanbul bu sena ilk defa 20 dereceyi gördü. Bahar sezonunu açtık, hayırlı olsun.

An itibariyle Ulus 21, Bahçeşehir 20, güney sahilleri 23 derece

Termometrem felç 24 derece öğle saatti direk güneş görmüş 35 derece dedi :S :D :D sonra gittim dışarı gölgeye koydum 24 düştü :)