Çok Yakında

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Öğrenci arkadaşlar sistem beklediğimiz gibi gelsin 1 gün okula gidip ertesi gün tatile tekrardan başlarsınız benim görüşüm budur ;)

• zaten ecmwf artık -6 dan kötüsünü vermez bu saatten sonra yarın belki süpriz yapıp -8 sokar marmaraya o zaman iyice garanti kar ama -6 da rahat kar getirir sakın şüpheniz olmasın ben p.tesi gece iyice soğur hava salı çarşamba perşembe kar kesin miktar fazla olsun yeterki bünyaminde geçen ocak başındaki sistem için kar konusuna değinirken 4 derecenin altı kar oluşması için yeterlidir diye bi ifade kullandı belki izleyen olmuştur yeterki ısı 4 derece üstüne çıkmasınki çıkmaz -6 girdikten sonra içinizi ferah tutun

• Aynen oyle diger konuda belirttim tarihi.14 subat gibi giris yapmasini bekliyordum oyle de duruyor.3.bomba da var beklicez onun icin

İnşallah bozulmadan gelir.Önümüzdeki sistemden sonra pek nefes almadan gelirse iyi.şubatın son günlerine kadar beyazız inşallah :)

• zaten ecmwf artık -6 dan kötüsünü vermez bu saatten sonra yarın belki süpriz yapıp -8 sokar marmaraya o zaman iyice garanti kar ama -6 da rahat kar getirir sakın şüpheniz olmasın ben p.tesi gece iyice soğur hava salı çarşamba perşembe kar kesin miktar fazla olsun yeterki bünyaminde geçen ocak başındaki sistem için kar konusuna değinirken 4 derecenin altı kar oluşması için yeterlidir diye bi ifade kullandı belki izleyen olmuştur yeterki ısı 4 derece üstüne çıkmasınki çıkmaz -6 girdikten sonra içinizi ferah tutun

Bünyamin Sürmeli'nin dediğini açarsak bu kar olayı basit değil sadece 850hpa ya bakılmaz kar için bir çok etmen var nem,rüzgar,500hpa vs. o yüzden içinizi ferah tutun.

• Semih kirimdan gelirse metre yapar o yuzden sen yine de temkinli bekle vuracagi yeri yikar demistim hatirliyorsan ? Suan ilk marmara gibi duruyor tabiki ekmek cikar ama ilk vurdugu yer olarak neresi olursa efsane yasatir yagisi da yakalarsak

İnşallah abi, soğuk gelsin de yağış bizden.Efsane biz yaparız :D

• Ben bu sistemde şuana dek az yağan yada hiç yağmayan yerlerin iyi kar almasını diliyorum bunlar Trakya güneydoğu istanbulunavrupa yakası gibi....iç ege iyi kar aldı yine alıcak gibi ama asıl sevinecek bölge güneydoğu Anadolu görünüyol bol kar yolda inş.

• Ben bu sistemde şuana dek az yağan yada hiç yağmayan yerlerin iyi kar almasını diliyorum bunlar Trakya güneydoğu istanbulunavrupa yakası gibi....iç ege iyi kar aldı yine alıcak gibi ama asıl sevinecek bölge güneydoğu Anadolu görünüyol bol kar yolda inş.

Yoo yılbaşında 15 12 ocakta 20 cm kar aldık :D

[size=large]Hava Forum[/size]
    [size=large]Metehan[/size]

• Bide şöyle bir ihtimal var 2. dalga gelene kadar istanbulda -6lar var o zamana kadar kar erimezse 2. dalga ile üstüne kar yapar oda erimez 3 dalga ile üstüne yapar kar 10-15 gün kalkmaz yerden

Ben seni yanlisnanladim k.bakma impossible

• Kaan abi Çatalcada yaşadığın için çok şanslısın rakım 300 civarı oralarda yani orda her türlü kar tutar ama ben istinye maslak dayım sahilin de dibinde kar tutmayabilir tutarsa en fazla herhalde 30 cm sizin orada 1 metreyi bulabilir orası istanbulun en yüksek yerlerinden

Dediler ki “Gözden ırak olan gönülden de ırak olur”
    Dedim ki “Gönüle giren gözden ırak olsa ne olur.”

MEVLANA