Çok Yakında

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• kendimizi kandırmayalım beyler uzun vadede kar yok uzmanlar subatın 2 yarısına köadar kar yok dior

Link at bari.

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• cumhuriyet gazetesi haberine göre İstanbul için 2 şubattan önce soğuma söz konusu değil.
    ayrıca sıcaklıklar şubat ayı için mevsim normallerinin biraz üzerinde ve yağış olarak normallerin altında olacak denildi.

• cumhuriyet gazetesi haberine göre İstanbul için 2 şubattan önce soğuma söz konusu değil.
    ayrıca sıcaklıklar şubat ayı için mevsim normallerinin biraz üzerinde ve yağış olarak normallerin altında olacak denildi.

Kulliyen yanlis bilgi vermisler

• ona bakarsanız bügünde kuvvetli kar vardı. Bir hafta öncenin haberine göre biri bişey uyduruyor hadi bizim inanmamız normalde koskaca basın bunları sorup soruşturmadan sadece gazete köşelerini doldurmak için yayınlamaları çok komik türkiyedeki habercilik. Arkadaşlar ben mgm yi bile ciddiye almıyorum bizim sitemiz bize yeter üstadları takip edelim

• MGM Şubat ayının ilk haftası için açıklama yapmış ve demiş ki:

''TATİLİN İKİNCİ YARISINDA HAVA NASIL OLACAK?
    Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü uzmanları tatilin ikinci yarısı için de aylık tahminlere dayanarak bir öngörüde bulundular. Buna göre Şubat ayının ilk haftasında ülke genelinde yağışlar da sıcaklıklar da mevsim normallerinin üzerinde olacak. Sıcaklıklar mevsim normallerinin 1 ila 3 derece üzerinde seyretmeye devam edecek. İstanbul, İzmir gibi Marmara ve Ege bölgesinde kar yağışı beklenmiyor.''

1 gün sonrasının hava durumunu bile doğru tahmin edemeyen mgm, merak ediyorum 2 hafta sonrası için nasıl bu kadar emin konuşabiliyor. Şubatın ilk haftası kara kış oldu da gelirse, bu yaptıkları tahminlerden sonra o koltuklarda oturmaya nasıl yüzleri oluyor. Her zaman aynısın mgm, dünyanın en kötü devlet meteorolojisi olma yolunda hızla devam ediyorsun. Her zamanki gibi yine yüzün kızaracak, inşallah..

• :hfyeni (18)::hfyeni (18)::hfyeni (18):

Biz de kar yağmur fırtına bekliyoruz. :)

• Neye göre unutalım?

Neye göre mi? Bir ipucu vereyim...

Polar için sibiryaya ihtiyacımız çok çok açık...

Peki, sibiryanın son 10 gününe bakarsan onun bu istikrarının azor konumunu değiştirmediği sürece uzun müddet daha devam edeceğini görebilirsin...

Bazen duymak istemediklerimizi duyabilir, görmek istemediklerimizi görebiliriz...

Bu sene baba bir sistem alacağız ama ben bunu şubat'ın ilk haftasında da beklemiyorum...

Ve bu yorumumda yanılmayı ne kadar çok istiyorum...

• Ben de bunu demeye çalışıyorum.:hfyeni (25):