Son Dakika

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kartal sahilde bile 15 cm kar var... DEK ten nasibimizi almış olsak ta itiraf etmeliyim dek leri oldum olası bende sevemedim...

Çünkü Dek ler en yoğun halinde yağarken bile insana "acaba 5 dk sonra duracak mı?" endişesi veriyor...

İşte bu endişe de kar zevkimi kaçırıyor...

Bir de o derdi var. Ancak bu sistemde herkes umduğunu değil bulduğunu yedi. Yazık oldu güzelim soğuklara. İnşallah bundan sonra 2. polar vortex fazla bekletmez ve gelir. Yağış bize siklonik olarak gelir. Hangi kış olduğunu hatırlamasamda 2002-2007 arası bir sistemde balkanlardan gelen soğuk ve marmarayı merkez alan A.B sistemiyle Orta Akdeniz merkezli başka bir A.B ile dehşet kar yağışları almıştık. İşte onlar efsaneydi. Bundan anca kestane olur. Kendi adıma konuşmam gerekirse.. Bazı yerler iyi kar almış tabii lafım yok..

• Evet Arkadaşlar, bu sistemin artık sonuna geldiğimizi dün ki uzun yazımda da söylemiştim. Kimine göre pazartesi akşam kimine göre gecesi bazılarına göre esas salı öğleden sonra akşam derken perşembe sabahı itibariyle artık istanbul il genelinde havada görsellik açısından kar taneleriyle sistem bana göre bitmiştir.. Herkesin fikrine saygı duymamız gerekir.. Ancak benim fikrime göre bu sistemin 2012 ile kıyas görmesi bahse konu bile olamaz !!! hatta ben 8 Ocak 2013 de DEK yağışının ne olduğunu o zaman öğrendim ! Öğrenilmeyecek gibimiydi arkadaşlar !!! tüm İstanbul il geneli aynı anda 7,5-8 saat kesintisiz fırtınayla birlikte çok yoğun kar almıştı !!! O Baba Dek i gördükten sona bana göre bu sistemdeki dekler onun anca evlatları olabilir en fazla ! 2013 8 Ocak sisteminde bile mutsuz olan bir İstanbul ilçesi hatırlamıyorum.. Bu arada benim bölgemde de bu sistemde kar yok değil yanlış anlaşılmasın tabiki var 2-3 cm gibi etraf beyaz. Benim kısaca değinmek istediğim belki bir daha kolay kolay yakalayamayacağımız bu muhteşem soğukta KAR miktarıdır ) , Neyse Allah büyük diyelim. Son olarak herşeye rağmen haftalar önce hem 30 Aralık için hemde 6 Ocak' için soğuk ve kar yağışı açısından nokta atışı yapan Efsane-Semih kardeşime bir kez daha teşekkür ederim..

• yağış konusunda pek nokata atışı göremiyorum sıradan bir kar yağışı işte salı çarşamba kar kayacağını tr deki her kurum yazdı zaten..tarafsız olarak değerlendirmem sonucu bünyamin sürmeli daha nokta atışı yaptı yağış aman aman fazla değil dedi ve çıktı...

• rize koptu gidiyo akşam saatlerinden sonra kısa sürede olsa denizel etki yağışı görülebilir büyük ihtimalle ALLAH nasip ederse olacak inş asıl yağış ozaman

• Bence sistem Çoğu yer için bitti artık etkilenecek yerler Kartal - Pendik civarları ama üstatlara tekrar soruyorum ve artık cevap almayı ümit ediyorum ufukta Beykoz merkez için kar ihtimali var mı ?

• Degerli arkadaslar herkese merhaba...
    Ben istanbul tuzla merkezde yani postane mahallesinde ikamet ediyorum..
    Dun aksamdan beridir inanilmaz bir kar yagisi oldu.. ve suan yagis hala devam ediyor.. disari cikmadim ama tahminen 40 cm civarinda ortu var.. yagis aksama kadar surerse gerisini siz dusunun