Ao Endeksi-Uzun Vadeli Tahminler

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kırım ihtimâli de var zaten. Fakat endekslere iyi bak, Balkanları YB kapsamayacak şu anki veriye göre.

20'sinden sonra Avrupaya Yüksek Basınç hakim olacak. Hatta 18'inden sonra Balkanlar da düşecek, Yb alanına dayanamayacak. Gfs veya Paraleli incele, 18'inden sonra hep Pozitiflik görüntüsü var. Avrupa Balkanlar Yüksek Basınç sistemler ya Doğumuzdan sıyırıyor ya da Karadeniz üzerinden vuruyor.

• 20'sinden sonra Avrupaya Yüksek Basınç hakim olacak. Hatta 18'inden sonra Balkanlar da düşecek, Yb alanına dayanamayacak. Gfs veya Paraleli incele, 18'inden sonra hep Pozitiflik görüntüsü var. Avrupa Balkanlar Yüksek Basınç sistemler ya Doğumuzdan sıyırıyor ya da Karadeniz üzerinden vuruyor.

Ben buna göre konuşuyorum. Avrupa ve Balkanlar YB etkisi altında kalmayacak diye bir iddiam yok zaten. Olası bir durum. AO'ya göre konuşuyorum, şu veriye göre Balkanlar'da yüksek basınç o-la-maz.

Pozitife çıkan 1 tane senaryo var.

AF-YOK

• Bak endekse bir daha bak. Pozitife çıkmıyor nötre çıkıyor ardından gene negatife eğilim var.

Endekslerde Pozitife eğilim düne göre ondan önceki güne göre çok arttı. Bunu modellerden de gözlemlemek kolay modele bakmak yeterli.

Pozitif diye bağırıyor. Eğer nanik yapmazsa gayet güzel günler geliyor bence yapmayacak gibi ama bakacağız.

• Önemli olan Ao değil Nao'dur ki Nao da ki kararsızlık gayet açık bu akşam Potife meyil ederse iyice şaşırmamak gerek. Ya da daha da negatife.

• Endekslerde Pozitife eğilim düne göre ondan önceki güne göre çok arttı. Bunu modellerden de gözlemlemek kolay modele bakmak yeterli.

Pozitif diye bağırıyor. Eğer nanik yapmazsa gayet güzel günler geliyor bence yapmayacak gibi ama bakacağız.

Modellerin 300'lü saatlerine çok bakma.

Gözlüğü çıkarırsan görürsün endeksin ne demek istediğini. Yahu gözünle görüyorsun nasıl olacak Allah aşkına şu görünümde Balkanlar'da yüksek basınç? Nötrden negatife eğilim var.

AF-YOK

• @"Great Khan"

Gördüğünü inkâr edip ihtimâllerden bahsediyorsun, ben ise gördüğümü söylüyorum. At gözlüğünü çıkar da bak. Daha nasıl anlatayım durumu ben sana? Hadi iyi forumlar.

AF-YOK

• Modellerin 300'lü saatlerine çok bakma.

Gözlüğü çıkarırsan görürsün endeksin ne demek istediğini. Yahu gözünle görüyorsun nasıl olacak Allah aşkına şu görünümde Balkanlar'da yüksek basınç? Nötrden negatife eğilim var.

30 lü saatler değil, 192 saatte Avrupa düşmüş, Balkanlar düşmek üzere.

• @"Great Khan"

Gördüğünü inkâr edip ihtimâllerden bahsediyorsun, ben ise gördüğümü söylüyorum. At gözlüğünü çıkar da bak. Daha nasıl anlatayım durumu ben sana? Hadi iyi forumlar.

Ne at gözlüğü ?

Benim iddiam gayet açık 20 sis sonrası Pozitif endeksler ve Polar atak. At gölüğü ile ne alakası var Nao gayet açık Ao kararsız.

Ben kesinlikle senin ihtimalini inkar etmiyorum, o ihtimal de var sen nasıl kendi senaryonu savunuyorsan ben de benimkini savunuyorum.

• 30 lü saatler değil, 192 saatte Avrupa düşmüş, Balkanlar düşmek üzere.

İşte bu görüntü = nötre veya pozitife çıkış demek. Endekslere bakarsak nötre çıkıyor ve ardından negatife düşüyor gene. İşim var benim, bildiğini oku.

Şayet zamanı geldiğinde Balkanlar'da YB olursa ben sana söylemiştim deme. 15:30'daki AO ve NAO'yu yorumluyorum ben, sen ise ihtimâllerden bahsediyorsun. Biraz işim var benim, iyi forumlar sana.

AF-YOK

• Ben kesinlikle senin ihtimalini inkar etmiyorum, o ihtimal de var sen nasıl kendi senaryonu savunuyorsan ben de benimkini savunuyorum.

Sen kendi senaryonu savunuyorsun da ben kendi senaryomu savunmuyorum, bugün 15:30'da çıkan endeksi yorumluyorum ;) .

AF-YOK

• İşte bu görüntü = nötre veya pozitife çıkış demek. Endekslere bakarsak nötre çıkıyor ve ardından negatife düşüyor gene. İşim var benim, bildiğini oku.

Şayet zamanı geldiğinde Balkanlar'da YB olursa ben sana söylemiştim deme. 15:30'daki AO ve NAO'yu yorumluyorum ben, sen ise ihtimâllerden bahsediyorsun. Biraz işim var benim, iyi forumlar sana.

Potizife çıkış demek. Modelin devamına bak bakalım nötre negatife mi inecek yoksa daha da mı pozitifleyecek. GEM-PARALEL-GFS

Ayrıca ben de endeksi yorumluyorum sen de bana deme öyle dedin böyle oldu.

• ya bana bişey düşmez bu konuda ama kar tutkusu modelleri yorumlarken great khan sanki istediği tahmini söylüyor gibi yani nasıl olmasını istiyorsa onu söylüyo gibime geldi

• Pozitife çıkması iyi birseymi?

pozitife çıkması soğuğun İskandinav ve Avrupa'nın kuzeyinde birikmesi anlamına gelir endeksler nötre doğru inerse ki inmesi bekleniyor o biriken soğuklarda polar atak yani sert bir şekilde güneye inecek demektir.