Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Azor kafayı kaldırıyor izlanda dur diyor, bakalım arşivden yaptığım araştırmalarda el nino senelerinde tabi soğuk senelerde soğuk genelde aralığın son birkaç günü ve ocak başı etkisini göstermiş, ocak iyi...

• Is bitmesin. Is baslasin. Sonu hic gelmesin

haberler iyi beyler ya güzel işte 19 ila ocağa kadar boş günümüz yok gayet güzel şeyler yağışda güzel neden olmasın ve ayrıca hatta örtü niye olmasınki ben şayet örtü bile olacağına inanıyorum toprak soğuk şuan için :D:D;)

• Kendi aranızda yapmıs olduğunuz bu güzel paylaşımları pek anlayamasamda konusmalarınız ve tahmin cabalarınız çok hoşuma gidiyor. Bende kar yagısına hasret biri olarak sizi devamlı takip ediyorum insALLAH tahminleriniz dilediğiniz şekilde olur... Herkeze Hayırlı Çalışmalar Dilerim :)

• Değerli Arkadaşlarım.Bu aysonu 23 Aralık ve sonrası Artık İzlanda Aktifliğini yitirecek.AO Potizitif'e dönerek Gelmesi olası Kırım-Sibirya Polar ataklarını Kar seviyelerinde Ocak-Şubat hatta Mart aylarında bile Görebileceğiz kanaatindeyim.Ilık geçen Aralık bence çok ideal olmuştur..Bol Yağmurlar Barajları-Gölleri Doldurduğu için Dek Etkisi daha kuvvetli olacaktır.Yer yüzünde Su birikintisi olmaz ise,Nem toplayarak sistem nasıl Dek Yağış Bırakacaktı.Bakınız Karadeniz 12 derece Marmara 13 derece'ye düştü.Toprak sıcaklığı 2.4 derece'ye İndiği an.Beklentim Bu Hafta sonu inecek.! İşte o zaman Tutucu Kar görebileceğiz.Poyraz-Karayel Fırtınaları Tipi şeklinde Kar gördüğümüzde.Bu Site'ye Yazar Ünvanı ile Neden Getirildiğimi herkes Görecektir.Allah'tan Hayırlısı 15 ila 20 gün sonra Kar geliyor diyorum.

Tugay bey karadeniz sahil şeridi icin bi öngörünüz varmıdır.1 aylık 15 günlük tahminlere bakıyorum pek birşey yok busenede hüsran olacak kanaatindeyim en azından aralık ocak icin.

• Kendi aranızda yapmıs olduğunuz bu güzel paylaşımları pek anlayamasamda konusmalarınız ve tahmin cabalarınız çok hoşuma gidiyor. Bende kar yagısına hasret biri olarak sizi devamlı takip ediyorum insALLAH tahminleriniz dilediğiniz şekilde olur... Herkeze Hayırlı Çalışmalar Dilerim :)

saolun eksik olmayın:D:D;):hfyeni (25):