Yaz Mevsiminin Kalan Gunleri Ve Sonbahar-Kis ongorusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Zitat von Şevket Gökdemir9 pid='97498' dateline='1406492625'

Temmuz ayı İstanbul'da şuana kadar normallerin yaklaşık 0,5C üzerinde geçiyor Trakya,Ege ve Akdeniz'de geçen ay olduğu gibi sıcaklıklar normaller ve biraz altında yurdun geri kalanı ise normallerin üzerinde

Doğru çanakkale bu sene çok sıcak görmedi 35 33 derece gibi hep 30 29 dercelerde gezindik tek sıcak bugün oldu 33 derecelerde nem olduğundan bunaltıyor ama mevsim normalinin altı genellikle

• https://www.facebook.com/CanerinHavasi?fref=ts

Sıcaktan bunalanlara... ''2014/2015 Sonbahar-Kış Mevsimi'' geçtiğimiz senelerin aksine; Bol yağmurlu,soğuk ve uzun süre kar yağışlı olabilir... Not ediniz..!!

Bu yazıda olanlar gerçekleşirse eğer semihinde canerinde tahmini tutar,fakat benim görüşüme göre Ağustos bitmeden kış için tahmin yapmak çok riskli bir durum oldukça..

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur

Einmal editiert, zuletzt von karsever ugur ()

• Riskli olduğu gibi epey yanıltır. Yazın ilk dönemlerinde Semih'in ulaştığı verilere göre El Nino'ya geçiyorduk. Şimdi ise el Nino olmayacak deniyor. Bakalım ekime kasıma kadar neler değişir. Bence en sağlıklı tahmin için eylül sonu ekim başını beklemek lazım. Aksi halde bizim için yine bir hayal kırıklığı olacak.

• El ninoya devam 2014 hafif-orta bir el nino cfs v2'nin noaa,ncep azoru ve ılığı yavaş yavaş Kafkaslardan batıya kaydırması ümitlendiriyor eylülde daha iyi bir tablo karşımıza çıkar...şu anki ırı modeli gibi.......

8)

Einmal editiert, zuletzt von PiriReis ()

• 2 agustostan itibarwn yagislar baslayacak.karadeniz ve ic bolgeler cok sansli.karadenizde hortum olusabilir.marmarada da serinleme ve yagis olacak.

Yaz oldugu icin pek fazla giremiyorum.havalar sicak ugrasilmiyor.duzenli cevap vermeye sonbaharda baslayabilirim.

• Zitat von Şevket pid='97498' dateline='1406492625'

Temmuz ayı İstanbul'da şuana kadar normallerin yaklaşık 0,5C üzerinde geçiyor Trakya,Ege ve Akdeniz'de geçen ay olduğu gibi sıcaklıklar normaller ve biraz altında yurdun geri kalanı ise normallerin üzerinde

En çokta Ural Dağları'nın batısındaki yeşil ve hemen yanındaki mavi alanlara sevindim.Kışında böyle olsa.Zaman zaman o bölğe civarına yerleşecek yüksek basıncın savuracağı rüzgarlar ister sıcak Karadeniz üzerinden geçsin ki o zaman DEK yağışları alırız isterse geçen seneye göre daha soğuk Balkanlar'dan insin karlı bir kış yaşarız.Yalnız Hazar Denizi'nin kuzeyinin tam batısındaki Kafkas Dağarı'nın kuzeyindeki beyaz bölğe yeşillense yada mavileşse daha güzel olacak.Hatta Kırım ve Ukrayna üzerindeki beyazlıkların mavi veya yeşil olması lazım.

• Zitat von oxe pid='97586' dateline='1406745929'

bu sistem ciddi yagısları nerelere bırakıcak marmara ve batı karadeniz mi?

Çoğu yerde ciddi yağış ve anormal hava olayları olacak.Özellikle Marmara Karadeniz ve iç bölgeler..

• Zitat von Şevket Gökdemir9 pid='97498' dateline='1406492625'

Kışın bütün Avrupa kıtası yeşiller maviler ile dolacak.

• ecmwf gfs agustos ayı konusu bu gece açılıcak mı? VE açılırsa bu haftaki sistemi de detaylarıyla açıklayınız.

• Oxe kardes yaz oldugu icin pek ilgilenemiyorum.saydigim bolgelerde sel hortum dolu olacak.yani marmara ege karadeniz ve ic bolgeler..sistem ilk bilgi verdigim gun kendini belli etmisti zaten.bu tur sistemler kisa sureli ve etkili olurlar.

• Zitat von Şevket Gökdemir9 pid='97614' dateline='1406825160'

2011'de de aynı tarihlerde sistem gelmişti havadelisinin yazısına göre 19-20C sıcaklık varmış öğle vakti.Belki o seneye benzer bir Ağustos geçirebiliriz ama son birkaç gün biraz 2010 geliyor diyor gibi geldi.

2010 da olmaz 2011 de olmaz.nornaller ustu olur iste.asiriya kacmadan.