23 Şubat'ta Kuvvetli Soğuk ve Kar yağışı Gelecek

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Zitat von Fırtınakar pid='90671' dateline='1393150609'

Bu saatten sonra kar beklemeyin ağaçlar iyice tomurcuklandı patlayacak az kaldı dua edinde kar gelmesin yoksa meyve yiyemeyiz yağmur gelsin

Arkadaşım çicekler zamanında açmadıkı meyve yiyemicekmişiz normalde martın 15 sinden sonra açmaya başlar hatta nisanda nisan sonu meyveler gelir bu çivekler zaten soğuk geldimi çürür nisanda tekrar açar

• Zitat von tahminci pid='90679' dateline='1393160048'

Botları hazırlayın. ............

Yara yara geliyor.

Neden bu kadar büyütüyorsun ki sende başka geliyor diyen yok ayrıca yara yara çok iddialı bir cümle bu kadar büyütülcek bir yağış olcağını sanmıyorum.

• Yara yara geliyormuş :D :D inanmayın arkadaşlar yukarıdaki şahıs abartıyor havada görülür o da en son nokta yani havada dahi görünmeyebilir

Einmal editiert, zuletzt von Gréy ()

• Zitat von tahminci pid='90679' dateline='1393160048'

Botları hazırlayın. ............

Yara yara geliyor.

Şu yazıya bakarak sadece kendim gülerek meşgul ediyorum :hfyeni (18):.
    Kardesim senin ve butun hf uyelerinin tahminlerine saygım sonsuz ancak sistem belirmiş ve kar getirecek kadar soguk olmayan bir sistem ve sen burada insanlari heveslendirip onlarin hevesi kursaginda bırakmış oluyorsun. Kar yağacak ise ancak allahın mucizesi ile yağar;)

• 850de -1,-2 salı günü öğlen giriyor ama 2m sıcaklıkları o saatte çok yüksek.O yüzden kky bile zor şuan.2m düşük olmassa yukarlarda erir kar ve yağmur olarak düşer.Çatalca civarı dışında kar tanesi bile yağmaz

• Allah aşkına ne efsanesi ya arkadaşlar.
    Herkesin tahminine saygım sonsuz ancak bu kadarda atmak olurmu ya, bu tür tahminleri yapan arkadaşlar model okumayı bilmiyorlar sanırsam.
    Şuan 850 hp'de 0 giriyor 2m sıcaklıkta 0 bile girmezken nerede bu efsane...

• Konu başlığının önümüdeki hafta sonu Mart 7 - 12 arası bir tarih olabilir :) 10 gün önce Şubat sonu değil Mart'a odaklanan demiştim.
    Ocak ve Şubat kurak ve ılık geçip Mart ve Nisan ortasına kadar yağışlı ve soğuk geçirdiğimiz seneler oldu hatırlatmak isterim. Mart başından itibaren yağış ve soğuk trendi artacak. Kar ihtimali yüksek olmasa da kışa yakışır bir Mart ayı ve normallerde yağış almaya başlayacağımızı tahmin ediyorum. Mart'ın 5'i gibi tahminlerin yalan olma ihtimali olsa da bu tahminim konusunda güveniyorum. Mart 5 gibi görüşmek üzere :)