Kışın kalan kısmı hakkında genel bilgi (2014)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gfs ye gore izlanda kita icine girer.sibiryayi doguya iter.subatta bende sibiryanin guclenecegini dusunuyorum oncedende soyledim bunu lakin.soguk tarafta deil ilik tarafta olacagiz.sonucta her dedigim olacak diye birsey yok.benim gorusum boyle.umarim yanilirim.en az sizin kadar istiyorum kar yagmasini bundan supheniz olmasin.eger bi sistem geleceksede subatin 10 undan sonra bekleyin derim.cunku aysonu kita icine izlanda dalacak ve bi surr ilik ve yagmurlu havalar etkili olacak.sonra devreye sibirya girecek.ne olucaksa ondan sonra olacak.ya devam ya tamam.ama dedigim gibi orta avrupaya akmasi muhtemel soguklarin..

• Zitat von Efsane-Semih pid='83700' dateline='1389699255'

Kotu.keske bir sonraki haftaya yaptirsaydin rezervi.ertelet bence.

Artık çok geç ücretini bile ödedik :) canımız sağolsun, sağol yorum için..

• Benim beklentim de aslında Şubat ortalarına doğru ama ben efsane kadar kötümser değilim neden derseniz kutbiGirdap zayıflamaya basladi amerikada döngü kırılır kutuptaki toplanma var Şubat için Sibirya beklentim var hemde güçlü ama basınç Yerleşimleri ne olur tahmin zor ama daha öncesinde olabilr tereyağından kıl çıkarma derdine düştük ama efsane ho cam bu kadar karamsar olma istanbulda 33 yılım geçti bu işin arkası bomba böyle gitmez hocam

Einmal editiert, zuletzt von ahmet ihsan ()

• Üstad dün genel tartışma bölümüne bir yazı yazmıştım herkez ne kadar umutsuz hatta senin için geçen sene mart ın sonunda bile kar bekleyen EFSANE SEMİH bile karamsar diye ve inan hava terimlerinin hiç birinden anlamam bazen wetter bazen gfs den haritalara bakarım birde seni havaturkadan beri takip ederim yazında geniş ve detaylı bir açıklama yapmışsın eline emeğine sağlık saatlerce vakit harcayıp bilgileri bizimle paylaşıyorsun onun içinde ayrıca binlerce teşekkür yalnız daha kışın tam ortasındayken kıştan ümidi kesmek bana zor geliyor inancım odur ki şubat ve özellikle martta çok iyi bir kış yaşayacağımıza inanıyorum ve sende tekrar o meşhur sözünü söyleyeceksin EFSANE geliyor diye tabiki herşey ALLAH ın takdiri ocak ayı bittikten sonra senden gelecek güzel haberleri umarım tekrar duyarız sağlıcakla kalın SAYGILARIMLA

• Zitat von Effective Snow (Oğuz03) pid='83737' dateline='1389709808'

Sistemler artık mucizevi bir şey artık.:D Nazar deydi.:(

Çok acele davranıyorsunuz yav daha Şubata bile girmeden nedir sizdeki bu karamsarlık böyle, tamam tahmin yapıyoruz burada ama öyle sayfaları karalayıpta kafadan kış olmayacak kar zor gelir diye her yere yazmak bana göre erken pes etmektir yapmayın bunu ne olur,ayrıca nazar değdiği falan yok sadece rant uğruna kesilen ağaçlardan dolayı doğanın bizden intikam alışına şahit oluyoruz şu an olay bu paniğe kapılmayın..

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur

Einmal editiert, zuletzt von karsever ugur ()

• Zaten doğru düzgün bir Karadeniz'de orman kaldı istanbulda artık çekildi sayılır yakında Karadeniz'dende gider ormanlar sonra gelsin kuraklık sonra halkımız her gün çok güzel değilmi yağmur yok kar yok diye geçinir ama bir süre sonra belki kıymetini anlarlar ormanların suyun karın Doğan'ın

MARMARA BÖLGESİ İSTANBUL

Einmal editiert, zuletzt von furkan217 ()

• Zitat von furkan217 pid='83750' dateline='1389712251'

Zaten doğru düzgün bir Karadeniz'de orman kaldı istanbulda artık çekildi sayılır yakında Karadeniz'dende gider ormanlar sonra gelsin kuraklık sonra halkımız her gün çok güzel değilmi yağmur yok kar yok diye geçinir ama bir süre sonra belki kıymetini anlarlar ormanların suyun karın Doğan'ın

Helal olsun:hfyeni (25):

• ay sonuna dogru yani 25 den sonra yavas yavas izlanda avrupadaki tahti sibiryaya devredecek gibi ay sonu gibi sert bir sistem inebilir 20 si gelmeden ben ocagi kapatamam.atmosfer kaotik yapidir. zaten gfs de sinyaller yavas yavas olumluya dogru bir gidisat var.insallah ay sonu gibi döngü kirilir.

• Zitat von haci.sakir pid='83774' dateline='1389716361'

Arkadaşlar. Akşamki modellerde devrimin ayak sesleri geliyor.

modellere bakamadım ne devrimi birader ?