GFS ve ECMWF Yorumlamaları (10.01.2014)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Daha önümüzdeki 1 hafta belli değil, şubatı soruyorsun çok zor

• Zitat von KarTutkusu03 pid='82271' dateline='1389313862'

Forumda bir tek ben kaldım galiba, okula nasıl kalkacağım bilmem. :)
    Tabi performansları son güne bırakırsam 3'e kadar yatamam. :D

uyu uyu kar da yok gönül rahatlığıyla yatabilirsin :hfyeni (18):

• 25'ine kadar olan model vadesi, her çıktıda sistem öngörmeye devam ediyor 300h'tan sonra düzenli olarak.
    Haftasonu, diğer verileri de inceleyip bir kanıya varacağım. Bloğumda konu açma olasılığım hayli yüksek :D

• GFS güncellemesinin buraya atabilir misiniz?

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Arkadaşlar günaydın hepinize hayırlı Cumalarolsun :) , biliyorum dün çok uzun uzun hepimizin içine sıkıcak konuşmalar ve verdiğim bilgiler oldu ama , neyapalım.. İnşallah bugünden ve sonrası günler için güzel şeyler söyleriz hep birlikte diyelim.. Nedir son durumlar ? Ecmwf ve diğeri ? Herhalde dünden pek farkı olmazda ! Merak ediyor insan işte .. :)

Einmal editiert, zuletzt von Murat ()

• Zitat von pendikcii pid='82250' dateline='1389306629'

Şubat başı ilk haftası efsane geliyor efsane :)

Bekle bekle. Gelir belki. Daha çok beklersin.

• Zitat von Murat pid='82279' dateline='1389335864'

Arkadaşlar günaydın hepinize hayırlı Cumalarolsun :) , biliyorum dün çok uzun uzun hepimizin içine sıkıcak konuşmalar ve verdiğim bilgiler oldu ama , neyapalım.. İnşallah bugünden ve sonrası günler için güzel şeyler söyleriz hep birlikte diyelim.. Nedir son durumlar ? Ecmwf ve diğeri ? Herhalde dünden pek farkı olmazda ! Merak ediyor insan işte .. :)

Hayırlı cumalar. Bugun herkes dua etsin anca böyle kırılır bu uğursuzluk

Einmal editiert, zuletzt von kazim34 ()

• Arkadaslar uzun sure dediğim gibi ayin14 ocak doğu anadolu ve dogu karadeniz i etkiliyecej demistim ocak sonu ara tatil olmak üzere ayin 24-25 ocak kar yagislari sibirya soguklari baslar . Aksi takdirde ocakcsonunda gzl sistem alamassak bu kış fos gecer.isallah ocak sonu ümit olur i§allah brz sabır...İyigunler

• Zitat von Carl2 pid='82320' dateline='1389350924'

GFS güncellemesi sona erdi. İstikrarlı bir şekilde 25-26 arasında sistem bekliyor, henüz uzun vade de umarım 120h'ye de törpülenmeden gelebilir.

Törpülenme ne kelime katlanarak gelirse şaşırmayın derim dilimde tüy bitti 27 Ocak - 03 Şubat diye diye fesupanallah :)

• Zitat von wildleo1907 pid='82352' dateline='1389357007'

Törpülenme ne kelime katlanarak gelirse şaşırmayın derim dilimde tüy bitti 27 Ocak - 03 Şubat diye diye fesupanallah :)

İnşallah. Artık hedefimiz o tarihler...