Efsane 26 Şubat'ta Geliyor !

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu arada Londra'nın basınç diyagramlarına baktım hocam ECMWF'den. Çok beğendim. Ortalama senaryo 1035'lere dayanmış :D yine de bir sorum var, İngiltere'de bulunacak yüksek basınç merkezini Atlantik siklonlarından biri taciz ederekten bize gelmesi muhtemel sistemi pert edebilir mi?

• Efendin, Gökhan Abur'un Şubat sonu ve Mart başı ile ilgili yorumunu da siz bulup koyun o halde. Bu sayede Gökhan Abur hocamızın da değerli görüşlerini öğrenmiş oluruz değil mi? Hadi bakalım sizden bunu bekliyorum!

Madem ki ''Gökhan Abur'dan başkası yalan'' dediniz. Böylece değerli hocalarımızın görüşlerini paylaşarak bizleri bilgiye boğarsınız.

semih bey bünyamin sürmelinin 31 aralıkta attığı twetler

• Kışı bitirenler son Ecmwf'yi görünce birden geri adım attılar nedense.Ecmwf'nin en kötü hali bu.Ve en kötüsünde bile karayel ile -5 girmiş.Bu sistemde İstanbul -10'u rahat kapar.-15 girme ihtimalide mevcut.Takibe devam. :D

Üstadım bu-5 -10 ve -15lerin anlamları nedir yer seviyesi mi 2m sıcaklığımı nedir bunlar açılımını alsam ?

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Efendin, Gökhan Abur'un Şubat sonu ve Mart başı ile ilgili yorumunu da siz bulup koyun o halde. Bu sayede Gökhan Abur hocamızın da değerli görüşlerini öğrenmiş oluruz değil mi? Hadi bakalım sizden bunu bekliyorum!

Madem ki ''Gökhan Abur'dan başkası yalan'' dediniz. Böylece değerli hocalarımızın görüşlerini paylaşarak bizleri bilgiye boğarsınız.

Gökhan Abur Türkiye'nin en iyi hava durumu tahmincisidir.Anket yap istersen sonucunu gör.Abur'da illaki yanılacaktır.Ama herzaman yanılmaz.

• Diğer sitedeki arşivimi silmeseydim 7 Ocak sistemini ne zaman bildiğimi gönderiyim.20 Aralık sisteminide 9-11 aralık arası söyledim.Hemde herkesin son güne kadar 5-6 derecede yağmur dediği sisteme.Önemli olan ne zaman bildiğin değil onun öncesinde sisteme inanmaktır.Bünyamin Sürmeli bu sistem içinde aynısını söylüyor.Soğuma yetersiz kar olmayabilir gibi vs.

• Diğer sitedeki arşivimi silmeseydim 7 Ocak sistemini ne zaman bildiğimi gönderiyim.20 Aralık sisteminide 9-11 aralık arası söyledim.Hemde herkesin son güne kadar 5-6 derecede yağmur dediği sisteme.Önemli olan ne zaman bildiğin değil onun öncesinde sisteme inanmaktır.Bünyamin Sürmeli bu sistem içinde aynısını söylüyor.Soğuma yetersiz kar olmayabilir gibi vs.

karayeli hesaba katmayanlar ondan öyle bi tokat yiyceklerki akıllara zarar ahaha :D

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• İspanyayı geçmişte okyanusu aşmış amma velakin egeyi KARADENİZİ aşamamış...Bu olasılık gerçek olursa nasip diyelim ve seneyi bekliyelim...
    (Yukarıdada görüldüğü üzere batı avrupa soğukları çekerken bizde (sıcak) HAVAMIZI alıyoruz.)

Semih bey, İstanbul şehir merkezleri için konuşuyorsak. Bizi bu sene ''adam gibi'' tek bir sistem etkiledi. O da ''7 Ocak'' sistemidir.

Şimdi Sayın Sürmeli, 7 Ocak sistemi için, Ne zaman ''Soğuma yetersiz kar olmayabilir gibi'' bir açıklama yapmıştır. Soruyorum size?

Ben, Bünyamin Sürmeli ''Türkiye'nin en iyi hava durumu tahmincisidir.'' gibi bir yazı yazdığımı hatırlamıyorum. Dolayısıyla Anket yapmak gibi bir ihtiyaç duymuyorum.

Bünyamin Sürmeli 7 Ocak sistemini 2-3 gün önceden TV aracılığıyla duyurarak, yetkililerin önlem alması açısından vazifesini yerine getirmiştir. Bulunduğu konum gereği 1-2 hafta öncesinden 7 Ocak'ta İstanbul'u kar vuracak diyemiyor. Çünkü her zaman değişim olabileceğini o da biliyor. Bunu sizinde biliyor olmanız lazım.

Ayrıca Madem ki ''Gökhan Abur'dan başkası yalan'' dediniz. O halde sizi Gökhan Abur hocamızın değerli görüşlerini paylaşmaya davet ediyorum!!! Evet buyrun...

Bünyamin Sürmeli bugün şunu söyledi: Açık konuşmak gerekirse Marmara
    için ay sonu bir soğuk dalga ihtimali var ama kar seviyesinde
    görünmüyor. Mart'ın 4-5-6'sına kadarda kar yağışlı bir sistem Marmara
    için görünmüyor.

Bünyamin Sürmeli'nin yapmış olduğu açıklama sizi neden bu kadar gerdi? Ben sadece bir paylaşımda bulundum oysa ki! Madem öyle, Sizde sayın Gökhan Abur'un yorumlarını paylaşsaydınız keşke. Saygılar..

• Bünyamin Sürmeli bugün şunu söyledi: Açık konuşmak gerekirse Marmara
    için ay sonu bir soğuk dalga ihtimali var ama kar seviyesinde
    görünmüyor. Mart'ın 4-5-6'sına kadarda kar yağışlı bir sistem Marmara
    için görünmüyor.

Bünyamin Sürmeli'nin yapmış olduğu açıklama sizi neden bu kadar gerdi? Ben sadece bir paylaşımda bulundum oysa ki! Madem öyle, Sizde sayın Gökhan Abur'un yorumlarını paylaşsaydınız keşke. Saygılar..

Bünyamin bey :):hfyeni (25)::4722:hfyeni (25):

• Semih Bey malum sitede insanlar birbirine girmiş durumdalar.Nedeni, birinin karamsar tablo sunması verilerle diğerinin de 27-7 arasına başlık açmasıdır :) Sizi tercih etmekte çok doğru etmişiz. Buraya geldiğinizden beri kar göremedik kısmet mi diyeceğiz onu da anlayabilmiş değilim ya :D

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• İspanyayı geçmişte okyanusu aşmış amma velakin egeyi KARADENİZİ aşamamış...Bu olasılık gerçek olursa nasip diyelim ve seneyi bekliyelim...
    (Yukarıdada görüldüğü üzere batı avrupa soğukları çekerken bizde (sıcak) HAVAMIZI alıyoruz.)

azor o sogukları bıze ındırecek evelallah bundan emin olun yeter batı avrupanın aldıgı soguk ;)

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• Katılıyorum size bir siz bir de Gökhan Abur hava olaylarında :)

kusura bakmayın ama gökhan abur şubat ayının çok sert ve ağır kar yağışlarına gebe olacağını söyledi, sonuç ortada. Ayrıca, yine 2011 ocak ayındada 2011 şubat ayı için çok kuvvetli soğuklar bizi bekliyor dedi, sonuç yine hüsran. İNŞALLAH bu 26 -1 mart sistemi için herhangi bir yorumda bulunmaz, yoksa yandık!! Bu sistemde daha doğmadan ölür..!!!