Genel Tartışma & Yorum Sayfası - 1 (Kilitli)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Yok artık! Bunu yeni duydum. Allah sonumuzu hayretsin. Devletin içinde çürük elmalar var, başka açıklaması olamaz. Ama bir çürük elma tüm kasayı mahveder. Devletin bu olayın üstüne gitmesi lazım.

Ayrıca 1 Mayıs'ta ortalık çok karışabilir. Malum terör örgütü 1 Mayıs'ta sokağa çıkıp molotof-taş vs. kullanırsa artık polis ateş edecek. Kanlı 1 Mayıs'ın bir tekrarı yaşanabilir. SADECE ALLAH KORUSUN DİYEBİLİYORUM. Eğer böyle bir şey olursa işin sonu çok kötü yerlere çıkabilir. İsteyenler konuyla alakalı olarak Arap Baharı'nın ilk birkaç haftasını ve 1989 Romanya Devrimi'ni araştırıp ne demek istediğimi anlar.

Romanya devrimi tarzı bişi yapmaya kalkarlarsa iç savaş çıkar Allah korusun.

• Salı Türkçe sınavımız vardı.Hoca:"Daha fazla sızin kompozisyonu bitirmenizi bekleyemem,dersim var."dedi.Sonra kağıtları toplayıp okuldan giti.Zaten şu ana kadar ki girdiğim en zor yazılı idi.

40 dakika geçtikten sonra demişse sorun yok.Ama 40 dakika geçmeden kağıdı almışsa dilekçe yazın sınıfça.

• edebiyattan 4 yıllık lise hayatımda ilk defa yüksek aldım hoca kopya çekmişsin bariz diye 2 saat kızdı bir üstüne sınıfa sinirlendi diye herkesin performansını 0 verdi tak yine kaldık edebiyattan yok neymiş yazdıklarım defterle aynıymış hocam tekrar yapın diyorum onada yanaşmıyor sonra kopyacı oluyorum bunları şikayet edebilirmiyim

Onu bana yapsalar isyan çıkarırım yeminle, hemen gerekli mercilere şikayet et.

• Ben zaten şikayet edeceğim demedim.Yalan söyledi onu anlatmıştım.O bize günahını vermez.Kendi sınıfı ile bize farklı sınav yaptı.Bence bize daha zor yaptı.Diğer sınıftan arkadaşlar da öyle düşünüyor.

• Salı Türkçe sınavımız vardı.Hoca:"Daha fazla sızin kompozisyonu bitirmenizi bekleyemem,dersim var."dedi.Sonra kağıtları toplayıp okuldan giti.Zaten şu ana kadar ki girdiğim en zor yazılı idi.

Bu dönem hocalar yürek yediler sanki okulun en iyi sınıfıyız ama 85 yukarı not çıkmıyor nerdeyse allahtn 3 gelmedi :D

• İç savaştan korkmayın. En muhafazakar insanların bile az da olsa "Mı acaba?" diyebildiği bir dönemdeyiz. Kimse %100 emin olmadığı bir düşünce için canını tehlikeye atarak savaşmaz. Yavaşta olsa savaşacak insanlar azalıyor. Gerekli olan siyasi görüşlerin değişmesi değil farklı görüştekilerin dost olmasıdır. Böyle olursa insanlar kolay kolay birbirine silah doğrultmaz. Güzel günler yakın.

• İç savaştan korkmayın. En muhafazakar insanların bile az da olsa "Mı acaba?" diyebildiği bir dönemdeyiz. Kimse %100 emin olmadığı bir düşünce için canını tehlikeye atarak savaşmaz. Yavaşta olsa savaşacak insanlar azalıyor. Gerekli olan siyasi görüşlerin değişmesi değil farklı görüştekilerin dost olmasıdır. Böyle olursa insanlar kolay kolay birbirine silah doğrultmaz. Güzel günler yakın.

80 öncesine dönmekten korkuyorum ben daha çok.

Dediklerinize katılıyorum ve gerçekleşmesini temenni ediyorum.

Fakat Arap Baharı öncesi Tunus, Libya ve Suriye'de de durum oldukça barışçıl ve sakindi. Herkes buraya bir şey olmaz kafasındaydı. Ama birkaç haftada ne olduysa oldu. Allah bizleri korusun. Vatana millete zeval vermesin