Son Efsane ''Şubat 2013''

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Özel mesajla bana upload edip linklerini atabilirsin, mesajının ekine ekleyebilirim. Ya da sen kendin youtube v.s gibi yöntemlerle sunabilirsin. :)

bu gece videoyu hazırlamaya çalışacağım. sağ ol ben yüklerim youtube'ye sana linki atarım gerisi senindir :)

[size=xx-large]8 Aralıktan itibaren 2004 Kışına geri dönüş zamanı[/size]
    [size=xx-large]2004-2014[/size]

• Kısa bir VTR hazırlıyorum Ahmet çok amatör işi ama hoşunuza gidecek :)

• Arkadaslar uyumuyonuzmu siz yha :D neyse gelelim modellere ben telden giriyorum bakamiyorum modellere bi ozetle onumuzdeki gunlerde hava nasil olucak 11subat sistemi nasil durumda ozetlerseniz sevinirim

• Gece diyagramları muhteşemm.Ah ılıkçılar ah şu sistemi beklediğimiz tarih gelince nereye saklanacaksınız,ne yapacaksınız çok merak ediyorum :)

Bizim de arşive kaldırdığımız "Efsane" başlıklı videomuzu anasayfadan yayına sokarız, iyice çıldırırlar :D

• Cidden admin bende şimdi uyumadan baktım tam yorum yapacaktım. bu nasıl bir değişikliktir mükemmel bir tablo var Türkiye her sistemi alıyor. İnş. değişmez bu durum :D

• Cidden admin bende şimdi uyumadan baktım tam yorum yapacaktım. bu nasıl bir değişikliktir mükemmel bir tablo var Türkiye her sistemi alıyor. İnş. değişmez bu durum :D

İnşallah değişmez diye ümit ediyoruz, iyi geceler :D

• Arkadaşlar çoğunuz şuan uyuyorsunuz bende uyuyacaktım fakat kısa bir VTR hazırladım. Ondan sonra modellere bakayım dedim. Görmeniz lazım Diyagram -12'ye kadar iniş göstermiş ayın 11'inden 19'una kadar. Cfs 240-340'Lık sistemde şuana kadar hep en az -10luk veriler kullanmış. Gfs'de yeşil olan 0 derece olarak nitelendirelen ekran açık maviye dönüyor. Ecmwf kuvvetli yağış ile birlikte kar yağışını gösteriyor. Azor öyle bir yükseliyor ki tam doğuya. Hem üzerimizde alçak basınç ve baya sıkışmış durumdayken kuzeyden gelen yb alanı onu etkisiz hale getirip serbest bırakıyor ve aşağı salınmasını sağlıyor sistemde direk üzerimize çöküyor. Muhteşem ötesi arkadaşlar sabaha durum değişmesin inşallah değişmez.... :)

• Ah vito ah! sabah 5.30'da yat, kalkman 13.30, 14.00'ü bulsun ve sen hâlâ vtr hazırlıyorum de.
    Sabah modelleride iç açıcı değil şimdi sen o vtr'yi nasıl hazırlayacaksın?

Keşke gece modelinden sonra şu vtr'yi atsaydında en azından milletin morali sabaha kadar tavan yapsaydı.

Neyse bakalım bugün 6z modellerine balon ölçümün ilk sonucu ve 12z'ye balon ölçümün son ve etkili sonucu yansıtılacak.

Basınç dizilimlerinde ilginç fark ve detaylar bizim lehimize gelişebilir. Takibe devam değil! etmeyin takip falan. Zaten biz etmesekte modeller neyse onu veriyor. Dedektif gibi takip etmenin ne anlamı var? Sık boğaz etmeyin modelleri :) af edersiniz model işemeye gidecek siz takip ediyorsunuz diye içinde biriktiriyor :) sonra soğuk torbası patlıyor.

Modelinde bir özel hayatı var arkadaşlar lütfen :) mesela model kız arkadaşı ecmwf ile buluşacak siz takip ediyorsunuz diye aşklarını içlerine gömüp ayrı tel'den çalıyorlar.

Kısacası takibe devam değil :) biraz rahat bırakın Gfs'i :) :)

• Cümleten Günaydın ...
    Arkadaşlarr 11 15 de tüm Türkiye yoğun kar yağışı altına girebilir. Bunu laf olsun diye söylemiyorum. Akşam modelleriyle beraber görüşmek üzere inşallah. Sağlıcakla kalın...

• Önce GFS'ye baktım, kötü çıkmış namert :D Sonra diyagramlara bakınca kafamdan aşağı kaynar sular indi :D O nedir be, en düşük senaryo -8 :) Ama gece diyagramları gerçekten enfesti, sabah diyagramları kötü, 6 saatte bu kadar değişiyorsa daha çok değişir, merak etmeyin :)

• Modellerde duygu yoktur ama kızınca ya iyi oluyor ya da daha da berbat. :hfyeni (18): :hfyeni (18):