8 Şubat

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 993 nedir ya 93 o. Sence mantıksal yönden bir açıklaması olabilir mi ? Siirt haritadan silinir :)

[size=xx-large]8 Aralıktan itibaren 2004 Kışına geri dönüş zamanı[/size]
    [size=xx-large]2004-2014[/size]

• Meteociel modelleri çok güzel şuan ama wetter için aynı durum söz konusu değil sizce hangisi daha güvenilir

Dalgamı geçiyorsun ? CFS 1 marta kadar soğuk hava neredeyse göstermiyor. En fazla 3-5 dereceye iniyor şubatın ortalarına doğru.

[size=xx-large]8 Aralıktan itibaren 2004 Kışına geri dönüş zamanı[/size]
    [size=xx-large]2004-2014[/size]

• Diyagramlar enfes, bilmeden konuşanları takmayın. Gerçekten de bence son günlerin en güzel diyagram çıktısı. 3 sisteme ışık çakmış her ne kadar bazıları sadece 0 izoterminde kalsa da. 5 şubat, 8 şubat, 12 şubat. Daha ne istiyorsunuz? Bir tek GFS ana çıktısı ile bitmiyor işler.

• Diyagramlar enfes, bilmeden konuşanları takmayın. Gerçekten de bence son günlerin en güzel diyagram çıktısı. 3 sisteme ışık çakmış her ne kadar bazıları sadece 0 izoterminde kalsa da. 5 şubat, 8 şubat, 12 şubat. Daha ne istiyorsunuz? Bir tek GFS ana çıktısı ile bitmiyor işler.

Hmm... Burdur 5-9 Şubatta kar alır mı peki sence? Yağışlar ve soğuk nasıl?

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Doğu karadenizli olarak çok ama çok kötü bir kış geçiriyoruz şubat 15 önceside hiç bir şey beklemiyorum 15 i sonrası 10-15 cm arasında değişen 2 sistem bekliyorum ALLAH izin verirse

• Arkadaşlar yalancı baharımız hayırlı olsun yalancı diyorum ama böyle giderse gerçek olacak bildiğiniz bahar gelmiş yeni modellere dmi öncü olmuş bu konuda bakalım diğerleri nasıl bir tavır alınacak dmi dün ayn 5nden sonra sıcaklıkları kademeli düşürmeye başlamıştı ama bugün tam tersi bir görüntü vermişler.resmen şubat ayı bahar havasında geçecekmiş gibi modeller geliyor bu sene çok anormal geçiyor.ben hiç bir zaman ümitsizliğe kapılmadım ama günler geçtikçe beni de etkilemeye başladılar sanki günler ötelenir bizim bildiğimiz soğuk sistemler öncesinde en kötü böyle olur 1 2 gün gecikmeli gelir sistem ama burada günler kayboluyor resmen bahar havası devam edecek gibi duruyor.bana kızacaksınız ama bu sene çok değişik bir kış geçiriyoruz.

• Ben peşin söylüyorum umarımda bu konuda yanılırım ama güneyimiz (kuzeydoğu afrika ve basra tarafları)bu kadar sıcakken bu baskı güneydoğu içanadoluyu geçin kırıma kadar gidebilir yanisi Bu Hafta vizyonda gişe rekoru kırabilecek en yeni filmm Basranın intikamı :( olabilirrr... :(

• Haaa şunuda söyliyeyim basınçsal tablolar 15'inden sonra 16 17 gibi sert ve yağışlı bi sistem sinyali veriyoo (4, 5),(8,9) 11 13 şubatta verillen sinyaller kuş oldu uçtu ,,,O bakımdan 16 17 sinyallerinede pek güvenemiyorum açıkcası ....