Güneydoğu Anadolu Bölgesi Genel Tahmin ve Raporlar -2-

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • ANlamadığım olayy bi anda 1024 ün afrikayla AVrupayı 2 kolDAN SARIP bi anda Anadoluya sarkması halbuki dünn 1010 abler üzerimizdeydi 31 inde 1 inde.... Bence bu modeller doğal olanı yansıtmıyooo değişebilir yağış tekrar girebilirrr bu günlerde bu durumda ayrıca soğuk KÜTLELERİN üzerimize daha fazla yaklaşmasını beklİYORUM...akşam 9 dan sonra son verilerle burdayım inş.

• :::UYARI:::
    Yarın günün ilk saatleriyle öğle saatlerine kadar olan dönemde orta kuvvette ve bölge genelinde;
    Öğleden sonraki saatlerden akşama kadar ise bölgenin doğusunda görülebilecek muhtemel kuvvetli yağışlara karşı tedbirli olunmalı.

• Sistemci kardeş aramıza hoş geldin.. uzun vadede bu bölgeye kar varmı? rakım 550-600 bölgemizin coğrafik yapısı nedeniyle tahmin yapmak zordur..bunuda ayrıdan belirteyim..ama şu gerçek kısa vadede forumdaki arkadaşlarımızın en az bileni bile süperdir..:)

Einmal editiert, zuletzt von cemflk ()

• Yeni DÜzenlemeler hayırlı uğurlu olsun tüm foruma bu sırada sistemci arkadaşımız hoş geldin sefa geldin ... BEKLENTİLERİM: 31 gaziantep karr alabilirrr... Şubatın 4 5 gibi ciddi bi sistem varrr beklemedeyim açıkçası... şimdilik 31 ine odaklandım :D hayırlı geceler ....

• Yeni DÜzenlemeler hayırlı uğurlu olsun tüm foruma bu sırada sistemci arkadaşımız hoş geldin sefa geldin ... BEKLENTİLERİM: 31 gaziantep karr alabilirrr... Şubatın 4 5 gibi ciddi bi sistem varrr beklemedeyim açıkçası... şimdilik 31 ine odaklandım :D hayırlı geceler ....

31 ocakta sadece g.antepte m kar bekliyorsun

4-5 Şubatta da aynen böyle olur ilk başta yoğun kar beklenir sonra yağış ya da sıcaklık sıkıntıya girir sonra sadece g.antep diyarbakırda kar beklenir(Yanalış anlama ben genel konuşuyorum kendimi de içine katıyorum)

• 31 ocakta sadece g.antepte m kar bekliyorsun

4-5 Şubatta da aynen böyle olur ilk başta yoğun kar beklenir sonra yağış ya da sıcaklık sıkıntıya girir sonra sadece g.antep diyarbakırda kar beklenir(Yanalış anlama ben genel konuşuyorum kendimi de içine katıyorum)

Yusuf hemşerim,,doğrudur Antep e 31 inde kar bekliyorumm...4 ünden sonrada uzun süreli soğuk ve kar yağışlarıyla bu kışı kapatıcağızz gibi artık zaman geçtikçe netleşicek inş. ....iyi günler...

• 31 ocakta sadece g.antepte m kar bekliyorsun

antebe yağsın yeter zaten :D