Güneydoğu Anadolu Bölgesi Genel Tahmin ve Raporlar -2-

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Şimdi yine soruyorum karcanavari hangi model 27 veya aysonu -5 veriyor tüm bölgenin kar alması icin bu şartın oluşması gerek!!hadi oluştu yağışında aynı zamanda olması gerek!! Bana öyle bir kanıt gosterki hem -5 olsun hemde yağış...öyle geliyor demekle olmuyor!!

Hemşerm biraz sabırr...27 demedim 30 31 dedi lütfen iyi oku artııı 30 31 inde kuvvetli yağışla beraber kuzeyden soğuk çekebiliriz üzerimize... ben çoğu defa 850 lerin günler sonra dediğime geldiğini gördüm...şuan ki ablerin konumu ve basınçsal oluşmlar müsait her güncellemede daha müsait oluyoorr 3 gündür bunu okuyorum oluşumlarda HEMDE UZUN SÜRELİ GÖRÜNÜYORRR... .... [hr]
    AYSONU DEMİŞSİN ŞUAN FARKETTİM kusura bakma...

• Cemflk kardeşim , tahmin sadece gfsnin sıcaklık ve yagış haritasına bakılarak yapılmaz. Basınç ve rüzgar haritalarıda gfs kadar önemli verilerdir. Bunu gözardı etme

[size=large][/size]Sadece KAR :)

• Evet arkadaşlar dün biraz sabır dediğim beklediğim oluşumlar ALLAHIN İZNiyle biraz daha belirdi. 30 31 inde karr şuan güneydoğuya tekrar gözz kırptı ...modellerin daha iyi olmasını bekliyorum ileride sağlıcakla...

• EVET son oluşmlarda 0 cizgisi güneydoğuya indi çok şükür dün uzak görünüyodu 850lerde sabır dedim geliyo hayırlısıyla dedim.......... 30 31 1 arası şuan yüzde 70 kar olasılığı varrr fakat yağış konusuna şuan değinemem lakin şunu biliyorum o günlerde verilerde basınç düşük , yağış alma oranı yüksekk gerçi güneydoğu sayfasının eski tadı yok :) ama olsun biz yinede tahminleriizi yayınlarızz :D ...

• EVET son oluşmlarda 0 cizgisi güneydoğuya indi çok şükür dün uzak görünüyodu 850lerde sabır dedim geliyo hayırlısıyla dedim.......... 30 31 1 arası şuan yüzde 70 kar olasılığı varrr fakat yağış konusuna şuan değinemem lakin şunu biliyorum o günlerde verilerde basınç düşük , yağış alma oranı yüksekk gerçi güneydoğu sayfasının eski tadı yok :) ama olsun biz yinede tahminleriizi yayınlarızz :D ...

Sistemler gelmeyince herkesin morali bozuluyor. :) Sayfanın ondan tadı yok kardeş. :)

kar olasılığı bütün illerde mi hemşerim?? adıyaman da kar alır mı?

• kar olasılığı bütün illerde mi hemşerim?? adıyaman da kar alır mı?

Ayın 1 inde bütün illerde bekliyorum ayın 5 den sonra değişime açık tabi ki dememle beraber :) Antakyaya kadar karr inebilirrrr....lakin biz önce ayın 31 ve 1 ine odaklanalım son gelişmeler bunlarr... Görelim MEVLAM Ne Eyler Ne Eylerse Güzel eyler... hayırlı geceler....

• Ilk başta 27 sis için kar bekleniyordu şim i 31 e geldi yavaş yavaş giiyor bakalım nereye gidecek işin kötü yanı o tarihlerde eğil kar yağmur veren site yok Umudum felan yok :(

• Arkadaşlar veriler ve modeller güneydoğu için süper geliyor soluksuz bir şubat yaşayacağız güneydoğuda... bundan bir hafta önce güneydoğunun şubatı mevsim normallerinin 0,5 derece altında olacağını söylemiştim sadece marmara,ege ve batı karadenizin normal geçirdikleri bir şubatın biraz üstünde yani 0,6 derece daha sıcak olacağını söylemiştim .bu büyük olasılık gerçekleşir....KAYNAK;nasa, türkiye için hazırlanmış tahmin yani biz güneydoğulular olarak bol kar göreceğiz............