Ocak ayı sonu olası efsane sistemi - Şubat'a ertelendi :)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Akşam modelleri ilk sinyali çaktı, bu sadece başlangıç, o -10'lar -15'lere dönecek inşaallah. Kestane oldu diyenleri takmayın, ocak sonuna kadar alacağız inşaallah :)

• Yaşayalım Görelim ! bende çok umutluydum ama lodos bir kaç gün daha ısrarla devam edecek sistem geldiginde ise soguk hava girmemiş olabilir bu sistemde belki 1 gün kar olabilir oda örtü yapacak kadar olurmu bilemem... Şubat ayının ilk haftasına sarkacak güzel sistem bence...

• Hocam ılıkçıların kalplerine yara açtırma yazıklar kabuklarından çıkamıyacaklar.(inanmayanlarda dahil :) )

Ilıkçılar için çok iyi günler bunlar bırakın biraz konuşsunlar :smile: Lodos da var tam onların havaları oh mis gibi ılık :biggrin:

• Yaww bu Gfs hala göstermiyor gösterse bile sistem geleöeyebilir.Umarım o da düzelir. :yes:

oğuz hatırlarmısın bilmem 2004 tede böle bişi olmuştu sistem gözükmüyordu bir an -10 lar girdi yağış bollaştı ve bir gecede benm memleket Salihliye 40 cm kar yağdı ve örtü 3 hafta kaldı.Buda böyle olacak.Az daha sabır.Sabreden derviş....? [hr]
    bu arada ecmwf güncellenmmeye başlanmış arkadaş söyledi faceden doğrumu arkadaşlar ?
    [hr]

Ilıkçılar için çok iyi günler bunlar bırakın biraz konuşsunlar :smile: Lodos da var tam onların havaları oh mis gibi ılık :biggrin:

Tadını çıkartsınlar.21 ocakta belki bu günleri son kez görecekler.Ondan sonra 14 c görsünler öpsünler başlarına koysunlar :D :D

Einmal editiert, zuletzt von hasan4545 ()

• Dediğin olabilir Hasan size bol yağış gösterireyim hadi inşallah gelir ve etkili soğuklar gelir inşallah.Uzmanlar gelir mi??

Soğuk 1 şubatta geliyorda 25'i gelir mi gelirse var yaa tüm yollar kapanır:D

ALLAH ALLAH gelir soğuklar 23'ü gibi bir de 3-4 gün o yağışlar offf :smile:

[hr]

Kim tutar ADMİNİ YÜRÜ BE abim. :D

• hahahahahah :) :) :)

• Arkadaşlar bu kadar uzun süre ülkemizde güneyli hava etkili olamaz diye düşünüyorum.Sadece küçük bir değişim kuzeyimizde bulunan çok soğuk havayı üzerimize taşıyacaktır ve açıkçası gönlümden geçen tarihler 26-28 Ocak tarihleri arasında bu oluşumun başlangıcı ve ayın 28-30'u gibi de ülkemizde etkisini göstermeye başlayıp,Şubat boyunca dalgalanmalar halinde ülkemizi etkilemesi...

Bakalım hakkımızda hayırlısı neyse o olsun... :)

• Arkadaşlar bu kadar uzun süre ülkemizde güneyli hava etkili olamaz diye düşünüyorum.Sadece küçük bir değişim kuzeyimizde bulunan çok soğuk havayı üzerimize taşıyacaktır ve açıkçası gönlümden geçen tarihler 26-28 Ocak tarihleri arasında bu oluşumun başlangıcı ve ayın 28-30'u gibi de ülkemizde etkisini göstermeye başlayıp,Şubat boyunca dalgalanmalar halinde ülkemizi etkilemesi...

Bakalım hakkımızda hayırlısı neyse o olsun... :)

İnşallah yağışlarla çaıkşır yaww umarım kuru don olmaz.:)

• Geliyo geliyo 22 ocak geliyo !
    Gümbür gümbür yorganı döşeği hazırlayın geliyooo donacaz kardan boğulacaz !

Amin cümleten... :biggrin:

Bu afyon'dan görüntü

Buraya bakınca yeşil çizgi -5'leri görmüş:D

Yağışlara bakarsam bol kara bat :smile: :smile: :smile: :smile:

Soğuğun daha önce gelmesi lazım umarım gelir

• Benim beklentim 26 ocak civarı. Öncesinde bir şey yok gibi sanki[hr]
    ECMWF genel olarak güzel. Azor o haritada biraz daha kuvvetli olsaydı -16'lar dahi girerdi. Umut verici ocak sonu için :)