Ocak ayı sonu olası efsane sistemi - Şubat'a ertelendi :)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Mustafaethem selam kardesım olmuycak dıll bu olay olucak ve su gosderdıgın resım yuzde yuz olmasada olucak subat ayına kadar sure var ben bunu cok onceden demısdım o sızın efsane dedıgınız olay olucak ama malum nufus bakımından dolayı sehır merkezlerındekı bırıkım fazla yuksek olmuyor ve bu sefer olucak bu kıs kıs olucak ve de bu sısdemler en az 7 derce oynar ıstanbul ıl genelını alırsak -12 lerı goren ılceler olucak vede yogun kar da cıkıcak bu sısdemde sımdıden bızden uyarı

• Bu konu da Ocak ikinci yarısında beklenen olası sistem için açılacak genel konu olarak atanmıştır. Tartışmalar bu konudan yürütülecektir :)

• O da dediğine göre koleksiyonumuz tamamlandı demektir :D

Rica etsem o GFS modellerinin linkini atarmısın? Meteociel'i talan ettim ama bulamadım bir türlü.:)

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Sana sormuştum 1 ay kadar önce bu morlar gelir mi bize diye sende bence ocak - şubat arası gelir gelirse dediğimi hatırlat dedin modellere yansımış umarım gelirde hatırlatırım sana :)

• Havaturka'da sistem etkisini azaltıyormuş diyenler var.

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Mustafa Afyon için efsane yok dimi.:(

• Avrupa'yı bir efsane vuracak ama bakalım bize mi orta avrupaya mı yoksa batı avrupaya mı patlayacak. hepberaber koltuklarımıza oturalım arkamıza yaslanalım ve gelişmeleri takip edelim :)

• Bencd Opta Avrupa' yi vuracak biz izleyecegiz[hr]
    Bence Orta Avrupa' yi vuracak biz izleyecegiz

Einmal editiert, zuletzt von Gréy ()

• Evet ayın 19'u 20'si soğuk hava dalgası var ve yağışlarda akdenizden -4 -5'ler gelmiş yeter zaten ama az daha -8'ler gelirse güzel.Yaklaştıkça daha iyi olur bizim için .:)

• Açıklama için teşekkürler ben bu foruma yeni üye oldum bu arada ve İzmirliyim. Genelde hep İstanbul konuşulur, hatta istanbula kar yağar izmir ise soğuğu ile boğuşur :( Kısacası biz İzmirliler Kar a hasretiz :( Ne zaman hava soğumaya başlasa güneş açıyor gece yıldızdan başka birşey olmuyor gökyüzünde ve bu çok ama çok sinir bozucu bir durum bizler için :( Tecrübe sahibi ve bilen arkadaşlarımdan duymak isterim. Acaba bu yıl İzmir e kar yağma olasılığı var mı yoksa her yıl olduğu gibi yine avcumuzu mu yalayacağız? :( cevap verilirse çok ama çok mutlu olurum; bekliyorum ;)

• Açıklama için teşekkürler ben bu foruma yeni üye oldum bu arada ve İzmirliyim. Genelde hep İstanbul konuşulur, hatta istanbula kar yağar izmir ise soğuğu ile boğuşur :( Kısacası biz İzmirliler Kar a hasretiz :( Ne zaman hava soğumaya başlasa güneş açıyor gece yıldızdan başka birşey olmuyor gökyüzünde ve bu çok ama çok sinir bozucu bir durum bizler için :( Tecrübe sahibi ve bilen arkadaşlarımdan duymak isterim. Acaba bu yıl İzmir e kar yağma olasılığı var mı yoksa her yıl olduğu gibi yine avcumuzu mu yalayacağız? :( cevap verilirse çok ama çok mutlu olurum; bekliyorum ;)

Bence var. Ama şuanda modellerde bu tip bir oluşum yok. Kısa zaman içerisinde böyle bir oluşum olursa ki böyle bir oluşum beklemekteyim, sizi bilgilendiririm :yes:

[hr]

Zamanı henüz kestiremiyoruz. Ama kısaca ocak ikinci yarısı diyebiliriz :yes: