MGM 1 Haftalık Hava Tahminleri (Güncel)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Dün gece böyle bir kağışını kim bekliyordu ki. mgm tahminlerinde iyice saçmalamaya başladı cnn'de nevşin mengünün konugu olan bünyamin bey ve nevşin hanımda bu konudan şikayetçi oldular zira haklılar. o nedenle salı çarşamba 12 derecelik sıcaklıklarında yarınk güncelleşmelerde değişebileceğini ön görüyorum olmadı şu anın tadını çıkartın derim

• Dün gece böyle bir kağışını kim bekliyordu ki. mgm tahminlerinde iyice saçmalamaya başladı cnn'de nevşin mengünün konugu olan bünyamin bey ve nevşin hanımda bu konudan şikayetçi oldular zira haklılar. o nedenle salı çarşamba 12 derecelik sıcaklıklarında yarınk güncelleşmelerde değişebileceğini ön görüyorum olmadı şu anın tadını çıkartın derim

Tamamen katılıyorum.Maalesef MGM'de günlük modellere göre tahmin yapıyor.

• DÜNKÜ HAFTALIK TAHMİNLE BUGÜNKÜ HAFTALIK TAHMİN ARASINDAKİ YEDİ FARKI BULUN DESEK HERALDE FARK YEDİDEN FAZLA ÇIKAR BİR GÜNDE BU KADAR DEĞİŞİKLİK NORMAL DEĞİL

• Evet şu an marmaranın doğusunu (istanbul-izmit) cumartesi günü soğuk ve yağmurlu pazar gününü soğuk ve ara ara karlakarışık yağmurlu gösteriyor ancak daha 7 gün gibi bir süre var çarşamba günü herşeyi açık açık konuşuruz ;) artık herkes yılın son gününün tadını çıkartsın :bb:

• Bugünlerde 3-5 günden daha uzun vadede tahmin yapmak gerçekten zor havanın ne olacağı belli değil birgün bahar bir gün kış yaşıyoruz bazılarının hoşuna gitmeyebilir ancak keşke Rusyadaki soğuklar Türkiyeye de gelse diyorum..

• Kardeş yağış sıkıntısının olup olmayacağı birkaç güne netleşir.Yarın modeller netleşmeye başlar. ;) Şimdi bile erken az daha sabır.
    MGM kaç kere 180 derece döndü bilmiyoruz sanki ;)

• Kardeş yağış sıkıntısının olup olmayacağı birkaç güne netleşir.Yarın modeller netleşmeye başlar. ;) Şimdi bile erken az daha sabır.
    MGM kaç kere 180 derece döndü bilmiyoruz sanki ;)

Umut Can iç ege Afyon tarflarına kuvvetli yağışlar gelebilir mi?? :smile:

• sistem geliyor ama yağış olarak iç bölgeler için sıkıntıya girmeye başladı sanki ankara için söylüyorum kuru soğuğa doğu gidiyor gibi geldi bana

mgm modelleri yağmayacak dediyse bence asıl şanslı sizsiniz. 21 aralık sisteminde cuma sabahı kimse kar beklemezken istanbul karlar altında kaldı. mgm çıktı öğlen : akşam ve gece kar etkisini arttıracak haftasonuda devam edecek dedi. bırakın geceyi yağış akşam saatlerinde kesit ve tüm haftasonu istanbula bir tek kar tanesi düşmedi :realmad: