Şanlıurfa Kar Manzaraları 2012 Kışı

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Teşekkürler Yusuf çok güzel resimler. :) Keşke Şanlıurfaya da böyle diz boyu kar yağsa çok yakışırdı oralara ama maalesef iklimi dolayısıyla o kadar yağmıyor ama bu kadar yağdığında bile çok güzel manzaralar oluşuyor. :)

• Teşekkürler Yusuf çok güzel resimler. :) Keşke Şanlıurfaya da böyle diz boyu kar yağsa çok yakışırdı oralara ama maalesef iklimi dolayısıyla o kadar yağmıyor ama bu kadar yağdığında bile çok güzel manzaralar oluşuyor. :)

Biz 2000-2002-2007 de diz boyu kar almıştık.İklimimiz ise Yazın gerçekten çok sıcaktır.Ama kışın marmarada çoğu ilin sıcaklık ortalamasından daha düşük sıcaklıklara sahip oluyoruz güneydoğu olarak.Valla bana göre son yıllarda Doğu anadolu dışında diz boyu kar sadece güneydoğu için değil diğer bölgeler içinde her zaman zordur.Ayrıca güneydoğu bölgesinin iklimi daha doğrusu kışı hakkında bilgi veriyim.

Güneydoğuda Kışın hemen hemen her yıl havada veya örtü yapan kar görüyoruz.Kışın en soğuk ay Ocaktır hemen hemen güneydoğuda soğuk rekorları bu ayda kırılmıştır.Kasım Ve Mart Güneydoğuda kapalı kutu gibidir ne olacağı belli olmaz mesela bu yıl kasımın 14 ünde antep ve urfa kar aldı.Ocak ve Şubat Güneydoğuda en soğuk aylardır.
    [hr]
    Ayrıca fotoğraflar 20 ocak-30 ocak 4 şubat 20 şubat ve 3 martta çekilmiş fotolardır.Ayrıca fotoların 20 ocak ve 3 martta çekilenlerinde 10 cm 4 şubatta çekilenlerde 5 cm 20 şubatta ise 7 cm var.[hr]
    İstanbullu Arkadaşlara soruyorum İstanbul bu kış efsane bi kış geçirdi istanbul değilmi peki kaç kez kar yağdı kaç cm kar aldı?

Einmal editiert, zuletzt von Yusuf63 ()

• Biz 2000-2002-2007 de diz boyu kar almıştık.İklimimiz ise Yazın gerçekten çok sıcaktır.Ama kışın marmarada çoğu ilin sıcaklık ortalamasından daha düşük sıcaklıklara sahip oluyoruz güneydoğu olarak.Valla bana göre son yıllarda Doğu anadolu dışında diz boyu kar sadece güneydoğu için değil diğer bölgeler içinde her zaman zordur.Ayrıca güneydoğu bölgesinin iklimi daha doğrusu kışı hakkında bilgi veriyim.

Güneydoğuda Kışın hemen hemen her yıl havada veya örtü yapan kar görüyoruz.Kışın en soğuk ay Ocaktır hemen hemen güneydoğuda soğuk rekorları bu ayda kırılmıştır.Kasım Ve Mart Güneydoğuda kapalı kutu gibidir ne olacağı belli olmaz mesela bu yıl kasımın 14 ünde antep ve urfa kar aldı.Ocak ve Şubat Güneydoğuda en soğuk aylardır.
    [hr]
    Ayrıca fotoğraflar 20 ocak-30 ocak 4 şubat 20 şubat ve 3 martta çekilmiş fotolardır.Ayrıca fotoların 20 ocak ve 3 martta çekilenlerinde 10 cm 4 şubatta çekilenlerde 5 cm 20 şubatta ise 7 cm var.[hr]
    İstanbullu Arkadaşlara soruyorum İstanbul bu kış efsane bi kış geçirdi istanbul değilmi peki kaç kez kar yağdı kaç cm kar aldı?

Onlar yerine ben cevapliyim sanırım İstanbul ve marmaraya bu kış 4 sistem geldi sadece 1 şubat sisteminde İstanbul 1 metreye yakın kar aldı :)

• Onlar yerine ben cevapliyim sanırım İstanbul ve marmaraya bu kış 4 sistem geldi sadece 1 şubat sisteminde İstanbul 1 metreye yakın kar aldı :)

Evet baya kar aldılar.Adamlara 1 haftada 1 metre alıyorlar..Afyon 3 günde 70 cm. alıyor.Afyon'a bir hafta yağsa 1,5metre yağar :biggrin: Belki 1,5 metreyi aşar. :biggrin: