[YARIŞMA SONUÇ] 02 Mart Cuma günü Ankara'da en yüksek sıcaklık kaç derece olacak?

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• 02 Mart Cuma günü Ankara'da gerçekleşecek en yüksek sıcaklık sizce kaç derece olacaktır ?
    (01.03.2012 18:00 - 02.03.2012 18:00 Arası dikkate alınacaktır.)

: Yarışma Başlangıç Tarihi :
    29.02.2012

: Yarışma Bitiş Tarihi :
    02.03.2012 , Saat 06:00 itibariyle yazılan mesajlar ve yeniden düzenlenen mesajlar yarışmaya dahil edilmeyecektir.

: Yarışma Sonuç açıklanması :
    02 Mart Cuma günü gerçekleşen en yüksek sıcaklık değerine DMİ sitesindeki "Ölçülen En Yüksek Sıcaklıklar"sayfasından yararlanılacaktır. Ankara / Keçiören'de gerçekleşen değerler dikkate alınacaktır. Sonuçlar bu konu içinden ilan edilecektir.

______________________________________________________________________________________________________________________________

:YARIŞMA SONUÇ:

02 Mart Cuma günü en yüksek sıcaklık 2.8 derece olarak kayıtlara geçmiştir.
    ______________________________________________________________________________________________________________________________

: YARIŞMA ÖDÜLLENDİRME :

Tam isabet tahmin yapana ; Turkcell 5 TL* + 1 adet madalya VE +2222 Rep Puanı !
    [ Tam isabet tahmin -1- : Değer fark aralığı yok - Örneğin ; gerçekleşen değer 2.8 => 2.8 dereceyi yazan bu kategorideki ödülleri alacaktır.]

:*Turkcell 5 TL hediyesini alabilmek için kullanıcının forum içindeki reppuanının minimum 3000 olması gerekmektedir. Kurallarımız gereği 3000 Rep puanının altındaki kullanıcı 5 TL ödülü almaya hak kazanamayacaktır.Eğer birden fazla kullanıcı bu kategoride tam isabet tahminde bulunmuşsa, Turkcell 5 TL ödülü ilk doğru tahminde bulunan kullanıcıya verilecektir. Bu tespit edilirken mesaj gönderme/düzeltme tarihi ve zamanı dikkate alınacaktır. Kazanılan Turkcell 5 TL hediyesi 10 Gün içinde bize bildirdiğiniz Turkcell telefon hattına yüklenecektir.
    :Kazananlar:
    YOK
    Tam isabet tahmin yapana ; 1 adet madalya ve +1111 Rep Puanı !
    [ Tam isabet tahmin -2- : +/- 0.3 değer fark aralığı - Örneğin ; gerçekleşen değer 2.8 => 2.5 / 3.1 aralığındakiler tam isabet kabul edilecektir.]
    YOK

İsabetli tahmin yapana +777 rep Puanı !
    [ isabet tahmin : +/- 0.5 değer fark aralığı - Örneğin ; gerçekleşen değer 2.8 => 2.3 / 3.3 aralığındakiler tam isabet kabul edilecektir.]
    YOK

Çok Az bir farkla yanlış tahminde bulunanlara da +333 rep puanı verilecektir.
    [ Çok az fark tahmin : +/- 1 değer fark aralığı - Örneğin ; gerçekleşen değer 2.8 => 1.8 / 3.8 aralığındakiler tam isabet kabul edilecektir.]

2 derece.

Az bir farkla yanlış tahminde bulunanlara da +222 rep puanı verilecektir.
    [
    Az fark tahmin : +/- 2
    değer fark aralığı - Örneğin ; gerçekleşen değer 2.8 => 0.8 / 4.8 aralığındakiler tam isabet kabul edilecektir.]

1 derece olur (..)

0.8 derece tahmin ediyorum :)

1.2 derece olur

1 Derece Olur Tahminimce

1.1 derece bana göre

1.7 diyorum...

En yuksek sicaklik: +0,9 derece

1 derece

• 1 derece olur bence keçiören ölcümüyse :)
    bazı arkadaşlar esenboğaya göre tahmin veriyor galiba :)

Herşeyin Hayırlısı... 2012-2013

Einmal editiert, zuletzt von nizo18 ()

• Admin Bey benim hiç hoşlanmadığım durum ANKARA İZMİR VE İSTANBUL bu 3 büyük kentin her zaman önce olmasıdır. Hava durumlarında haberlerde genellikle hep bu 3 il öne çıkar biraz açılmalısınız bence Sivas Erzincan Adana Hatay Gazientep ve daha 70-79 il daha var birazda yarışmaları o il için yapalım lütfen.

0.3

• Admin Bey benim hiç hoşlanmadığım durum ANKARA İZMİR VE İSTANBUL bu 3 büyük kentin her zaman önce olmasıdır. Hava durumlarında haberlerde genellikle hep bu 3 il öne çıkar biraz açılmalısınız bence Sivas Erzincan Adana Hatay Gazientep ve daha 70-79 il daha var birazda yarışmaları o il için yapalım lütfen.

0.3

AYNEN CARL2 GÜNEYDOĞU İÇ ANADOLU VA KARADENİZ SIRF BÜYÜK DİYE ONLARIN YARIŞMASI YAPILMAMALI

• O kentlerde çok değerli kentlerimiz ama bıktık artık yani ben İstanbulda yaşıyorum İstanbula hayranım ama onun diğer illerden ayrıcalığı yok.

Bir sonraki yarışmamızda talepleriniz dikkate alınacaktır.