Güneydoğu Anadolu Genel Tahminler ve Raporlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Son Değerlendirmelere Göre;

Yarın:
    Hava Yarın Öğle Saatlerine Kadar Bölge Genelinde Parçalı,Az Bulutlu Olacak.
    Öğle Saatlerinden Sonra İse Bölgenin Batısından Başlayarak Hava Daha Sık Bulutlanacak.
    Akşam Saatlerinden Sonra İse Antep Civarından Başlayarak Bölgemiz Yeni Bir Yağışlı Havanın Etkisi Altına Girerken;
    Sıcaklıklarında Yağışın Başladığı Saatlerde Düşmesi Bekleniyor.
    Yağışların İlk Başladığı Saatlerde Hafif Ardından Zamanla Kuvvetlenmesi Beklenirken;
    Soğumaya Bağlı Olarak Yağışlarında Günün Son Saatlerine Girerken Antep ve Adıyaman Çevrelerinde Kar Şekline Dönme İhtimali Bulunuyor.
    Ayrıntılar Yarın......

Umut Can Oğuz....

• Arkadaşlar 14 sonra büyük ihtimal yağışla soğuk çakışmıyorr yinede YÜCE ALLAH TAN ümit kesilmez... Dua edin 11 12 kar alalım gerçi bu sistem bundan 10 gün önce gelseydi çok rahat kar bırakkabilirdi lakin şimdi hava su toprak ısınmış durumda kısacası zemin sıcak yinede 11 12 den ümitliyim..

• Yarın gece saatlerinden itibaren kar yağışı bekliyorum Gazikentimizde 6-7 saat sürmesini beklediğim kar yağışı sonucunda eğer örtü oluşursa 4-5 cm oluşacak.Bekleyip göreceğiz..

• Ne kural varmış arkadaş?O kurallara göre her hareketimiz yanlış.
    Ben bazı linkli paylaşımlar yapmıştım.Şimdi siliyim mi o mesajları?Birde herkes kurumlara laf ediyor(bende dahil).Çok ayıp.Yakışmıyor bana

• Ne kural varmış arkadaş?O kurallara göre her hareketimiz yanlış.
    Ben bazı linkli paylaşımlar yapmıştım.Şimdi siliyim mi o mesajları?Birde herkes kurumlara laf ediyor(bende dahil).Çok ayıp.Yakışmıyor bana

kurallar var da esnek tutuyorlar yöneticiler admin elinden geldiğince uygulamıyor bizler için.Yoksa şimdiye kadar çoktan ceza yemiştik :D :D

• 11 12 de sıfır cizgisi ara antebin semalarında geziniyorr benim anlamadığım neden halen dmi ve bi çok tahmin sitesi dereceleri bu kadar yüksek vermiş yada benmi yanılıyorumm acaba. Umutcan hemşerim bu konuyu bi aydınlatırsan lütfen...

• 11 12 de sıfır cizgisi ara antebin semalarında geziniyorr benim anlamadığım neden halen dmi ve bi çok tahmin sitesi dereceleri bu kadar yüksek vermiş yada benmi yanılıyorumm acaba. Umutcan hemşerim bu konuyu bi aydınlatırsan lütfen...

Biz Çoğunlukla GFS'den Yararlanıyoruz. :detective:
    Sanırım Onlar Bu Sefer Ecmwf'den Yararlanmışlar. :yes:

• Ayın 16'sı gibi yağış beklentim var. Henüz yansımadı ama 1-2 güne kadar yansımasını bekliyorum. Ayın 16'sında yağış gelirse tüm bölge kar alır.[hr]
    Güneydoğu Anadolu'da Pazar gece ve Pazartesi sabah saatlerinde Gaziantep ve Adıyaman çevreleri kar yağışlı geçecektir. Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri bölge geneli yağmurlu olacaktır. Cuma günü Kırım üzerinden gelen soğuk hava nedeniyle bölge genelinde kar yağışları görülebilir.

• Kral hocam şöyle bi 6-7 cm örtü olur mu ? benim pazartesi öğlen icinde kar beklentim var. yağış var soğumada yeterli görünüyor...

[size=large][/size]Sadece KAR :)

• Kral hocam şöyle bi 6-7 cm örtü olur mu ? benim pazartesi öğlen icinde kar beklentim var. yağış var soğumada yeterli görünüyor...

Ben Yarın Geceden Pazartesi Sabaha Kadar Karın Neredeyse Kesinleştiğini;
    Ancak Pazartesi Öğleye Doğru Yağışın Tekrar Yağmura Çevireceği Görüşündeyim.
    Bu Arada Yarın Yağışların İlk Önce Yağmur Şeklinde Başlamasını Bekliyorum.

• Saygı duyarım ama bana göre yağış öğlende hafif zaman zaman orta kuvvette kar şeklinde devam edecektir..

Öğlene doğru yağış zayıflıyor. Asıl kuvvetli kar pazar gece ve pazartesi sabah saatlerinde. Okula giderken kar yağışı altında gideceksin yani Allahın izniyle. :biggrin:

• Evet hocam özellikle sabah geceye nispeten daha kuvvetli görünüyor. kartopu oynayabilsek güzel olurdu ama maalesef olmayacak...

[size=large][/size]Sadece KAR :)