Ankara Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Evet beklediğimiz yağış olmadı ama en azından bunca soğuğun arkasından kar görmüş olduk benim oturduğum bölge bu sistemde şanslı tarafta kaldı ve 2,5 yaşındaki oğlum şükür karda oynayabildi.

• Bu arada hepimiz tahminlerimizde yanıldık fakat messibaby arkadaşımız yanılmak değil de resmen çakıldı ve bence bundan şu dersi çıkartmalı birincisi atmosferde kesinlik yoktur ikincisi Ankara her zaman sürprizlere açıktır üçüncüsü üstatlar millete ters cevaplar vermiyorken bizim gibi konunun ehli olmaktan ziyade hava gönüllüsü olan kişilerin hiç bilmeyen arkadaşlara ters cevaplar vermemesi gerektiğidir.

Einmal editiert, zuletzt von HaKaN-EFE ()

• Bu arada hepimiz tahminlerimizde yanıldık fakat messibaby arkadaşımız yanılmak değil de resmen çakıldı ve bence bundan şu dersi çıkartmalı birincisi atmosferde kesinlik yoktur ikincisi Ankara her zaman sürprizlere açıktır üçüncüsü üstatlar millete ters cevaplar vermiyorken bizim gibi konunun ehli olmaktan ziyade hava gönüllüsü olan kişilerin hiç bilmeyen arkadaşlara ters cevaplar vermemesi gerektiğidir.

kesinlikle ayın 13-14 gfs birşeyler göstermiş ama artık bu kadar takip etmeyeceğim Ankara burası ne olacağı belli olmuyor nisanda bile kar yağabiliyor :D

• kesinlikle ayın 13-14 gfs birşeyler göstermiş ama artık bu kadar takip etmeyeceğim Ankara burası ne olacağı belli olmuyor nisanda bile kar yağabiliyor :D

Hep kendime söz veriyorum takip etme Ankara burası kafasına göre takılır diye ama dedik ya hava gönüllüsü olduk bir kere bakmadan duramıyoruz. :)

• Hep kendime söz veriyorum takip etme Ankara burası kafasına göre takılır diye ama dedik ya hava gönüllüsü olduk bir kere bakmadan duramıyoruz. :)

aynen öyle ama hüsran yaşayınca bir tuhaf oluyor insan abi neyse daha kış bitmedi her an herşey olabilir

• aynen öyle ama hüsran yaşayınca bir tuhaf oluyor insan abi neyse daha kış bitmedi her an herşey olabilir

Sabrın sonu selamettir elbet istediğimiz gibi bir sistemi eninde sonunda alacağız.Allah duaları işitir ve kabul eder.Duaya ve tevekküle devam.

• Yağar yağmasına da anca bu kadar yağar işte, ne örtü olur adamakıllı ne de yer tutar, Herşey ALLAH'tan tabi ki onu unutmuyoruz ama, ben küstüm biraz, beklentimde yok. Nerde o eski yağışlar, 3 gün 4 gün tempolu süren dolu dolu yağan karlar, çok değüil 4-5 sene önceden bahsediyorum.
    Sanırım Ankaramızın iklimi değişti, birşeyler oldu arkadaş... 1 Saat dengesiz yağan bir azalan bir artan kar ile kendimi avutmam ben.

• Ankara en iyi kar yağışını Batı Akdeniz'de oluşup kuzeydoğuya doğru hareket eden siklonlarda alır. Örnek 8 Mart 2011 ve 5 Ocak 2002 sistemleri. Sıcak cepheyle gelen sistemler de güzel kar yapar ama sıcaklık sorunu olduğu için çoğu zaman yağan karın kalitesi ve sistemin uzun ömürlü olmayışı sıkıntı yaratır.

Einmal editiert, zuletzt von Bay Hava ()

• Forumdaki fotoğraf ve yorumlardan yola çıkarak şu an için en çok kar yağışını bulunduğum bölgenin aldığını düşünüyorum. 1 saat içinde atmaya çalışacağım fotoğraf.

sana sonuna kadar katılıyorum.20 cm kesin alacağız,bu sistem Ankara ve trakya sistemi,Ankara dan iyi kar alan yer olmayacak gibi kesin cümleler kullanıyordu.iki model bakmayla her türlü imkana sahip olan, deneyimli ve tecrübeli çalışanlara sahip devletin kurumu mgm yi bile beğenmiyordu.Sanırsın bu alanda meteoroloji profesörü.

• sana sonuna kadar katılıyorum.20 cm kesin alacağız,bu sistem Ankara ve trakya sistemi,Ankara dan iyi kar alan yer olmayacak gibi kesin cümleler kullanıyordu.iki model bakmayla her türlü imkana sahip olan, deneyimli ve tecrübeli çalışanlara sahip devletin kurumu mgm yi bile beğenmiyordu.Sanırsın bu alanda meteoroloji profesörü.

Fazla Uçtu sert çakıldı...