Ankara Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Burayı okuyan insanlar var,kendi kafana göre yaptığın yorumlarla insanların aklını karıştırıyorsun.Sen ankara da 3 yıl içinde 15 cm ve üzeri kaç sistem gördünki doğru düzgün sistem yok diyorsun.

• Troll yorum yapmayn, Ankara Tatmin edici kar alıcaktır, fazla olmasada yağmur veya kky alıcaktır. Özellikle 3 ocak gecesi yani 4 ocağa girdigimiz gece ve 4 ocak öğlene kadar 10mm hatta biraz daha fazla il genelinde yağış bekliyorum merkezden tutun 1200 küsür rakımlı bağluma kadar yoğun kar olucaktırr. Devamı ise modellere bağlıdır.

• Troll yorum yapmayn, Ankara Tatmin edici kar alıcaktır, fazla olmasada yağmur veya kky alıcaktır. Özellikle 3 ocak gecesi yani 4 ocağa girdigimiz gece ve 4 ocak öğlene kadar 10mm hatta biraz daha fazla il genelinde yağış bekliyorum merkezden tutun 1200 küsür rakımlı bağluma kadar yoğun kar olucaktırr. Devamı ise modellere bağlıdır.

üstad bu dediğin yağışlar ne taraftan gelecek kuze,guney dogu batı?

Açıkçası sıcak cepheden fazla birşey beklemeyin derim örtü olarak.Çünkü yağış genelde kar olsa bile su oranı yüksek olacaktır ama görsel olarak güzel kar olabilir lapa lapa.

• Hangi modellere baktınız?Temennimiz hep kar yağsın yoğun olsun ama bende öyle olmayacağını düşünüyorum.Artı herkes saygı çerçevesinde fikrini beyan edebilir messibaby sert çıkmaya gerek yok sende geçen sene çok yanıldın zaten çok geriye gitmeyin 2015 yılında gelmeyecek denen sistemi alırken garanti gördüğümüz sistemi sıcaklık sorunu nedeniyle alamadık.Ve burda hepimiz yorumlarımızda yanıldık zaman zaman @RulingSnow mesela ben seni hep destekliyorum forumda sevdiğim bir kardeşimsin ama bugün bile ankara yorumunda yanılıyorsun.Genç yeni arkadaşların hevesini kırmayalım.

Einmal editiert, zuletzt von HaKaN-EFE ()

• Hangi modellere baktınız?Temennimiz hep kar yağsın yoğun olsun ama bende öyle olmayacağını düşünüyorum.Artı herkes saygı çerçevesinde fikrini beyan edebilir messibaby sert çıkmaya gerek yok sende geçen sen çok yanıldın zaten çok geriye gitmeyin 2015 yılında gelmeyecek denen sistemi alırken garanti gördüğümüz sistemi sıcaklık sorunu nedeniyle alamadık.Ve burda hepimiz yorumlarımızda yanıldık zaman zaman @RulingSnow mesela ben seni hep destekliyorum forumda sevdiğim bir kardeşimsin ama bugün bile ankara yorumunda yanılıyorsun.Genç yeni arkadaşların hevesini kırmayalım.

• Şimdi önce bazı arkadaşların üsluplarına çekidüzen vermesi gerekiyor, karşınızda çocuk yok bu birincisi!

İkincisi, konuyu anlamadan boş boş yorumlar yapmaya hiç gerek yok! Benim o yazdığım şey Blizar00 nickli arkadaşın "pazar geceden, salı akşamına kadar ankarada yoğun kar yağışı var" demesi üzerine yazdığım bir yazıydı. Başka bir arkadaşta hangi verilere dayanarak "yoğun kar" diyebiliyorsun diye sormuştu, ona ithafen doğru düzgün sistem yok dedim.

Özetle, önce gözümüzle okuyup, düzgün anlarsak böyle saçmalamamış oluruz! Karşınızda çocuk yok...

• Şimdi önce bazı arkadaşların üsluplarına çekidüzen vermesi gerekiyor, karşınızda çocuk yok bu birincisi!

İkincisi, konuyu anlamadan boş boş yorumlar yapmaya hiç gerek yok! Benim o yazdığım şey Blizar00 nickli arkadaşın "pazar geceden, salı akşamına kadar ankarada yoğun kar yağışı var" demesi üzerine yazdığım bir yazıydı. Başka bir arkadaşta hangi verilere dayanarak "yoğun kar" diyebiliyorsun diye sormuştu, ona ithafen doğru düzgün sistem yok dedim.

Özetle, önce gözümüzle okuyup, düzgün anlarsak böyle saçmalamamış oluruz! Karşınızda çocuk yok...

kime cevap veriyosan onun yorumunu etiketleyip cevap yazarsın.

• bak genç arkadaşım, karşında 31 yaşında birisi var.

şu konuşma tarzını düzelteceğin yerde hala abuk subuk cevaplar yazıyorsun.

forum kullanmayı senden öğrenecek değilim. önceki mesajları takip etmeden konuyu yanlış anladığını şu anda anlayıp en azından kusura bakmayın diyeceğine onu da yapmıyorsun.

Daha fazla konuyu uzatmayacağım. Devamı terbiyesizliğe gidecek.

• Hangi modellere baktınız?Temennimiz hep kar yağsın yoğun olsun ama bende öyle olmayacağını düşünüyorum.Artı herkes saygı çerçevesinde fikrini beyan edebilir messibaby sert çıkmaya gerek yok sende geçen sene çok yanıldın zaten çok geriye gitmeyin 2015 yılında gelmeyecek denen sistemi alırken garanti gördüğümüz sistemi sıcaklık sorunu nedeniyle alamadık.Ve burda hepimiz yorumlarımızda yanıldık zaman zaman @RulingSnow mesela ben seni hep destekliyorum forumda sevdiğim bir kardeşimsin ama bugün bile ankara yorumunda yanılıyorsun.Genç yeni arkadaşların hevesini kırmayalım.

Abi ben olucakları söylüyorum Ağır yüklü CB bulutu olması muhtemel Konveksiyonda olucak gibi hatta radarda turuncu kütle bile görebilirsiniz kar yağışı sırasında ben bu sıcak cephe ile çok karşılaştım Özellikle kışın iç bölgelerde yağmur bırakma şansı düşüktür içlerinde iri taneli buz parçaları taşıyolar 850hpa + larda olsa bile yağış en kötü merkez gibi rakımı olan yerlerde yoğun kky zamanla kar olur ki buda yerleri ıslatmaz aniden tutmasını sağlar.

• Abi ben olucakları söylüyorum Ağır yüklü CB bulutu olması muhtemel Konveksiyonda olucak gibi hatta radarda turuncu kütle bile görebilirsiniz kar yağışı sırasında ben bu sıcak cephe ile çok karşılaştım Özellikle kışın iç bölgelerde yağmur bırakma şansı düşüktür içlerinde iri taneli buz parçaları taşıyolar 850hpa + larda olsa bile yağış en kötü merkez gibi rakımı olan yerlerde yoğun kky zamanla kar olur ki buda yerleri ıslatmaz aniden tutmasını sağlar.

Kardeşim temennim senin yorumunun tutmasından yana ben sadece temkinli yaklaşıyorum yoksa bende pazar salı arası kar alacağımızı hatta özellikle p.tesi yoğun kar olacağını daha önceki yorumlarımda yazmıştım fakat bugün bi ara modellere baktığımda durum çok içaçıcı gelmedi akşamada bakmadım işin aslı...

• Kardeşim temennim senin yorumunun tutmasından yana ben sadece temkinli yaklaşıyorum yoksa bende pazar salı arası kar alacağımızı hatta özellikle p.tesi yoğun kar olacağını daha önceki yorumlarımda yazmıştım fakat bugün bi ara modellere baktığımda durum çok içaçıcı gelmedi akşamada bakmadım işin aslı...

Modeller güzel gayet güzel Hatta 5 ocaktada kar olcak gibi duruyor, 7 sinden sonra tekrar yağışlı sistem geliyor sıcaklık sorun olcaga benzemiyor. Ve ankara yağışın belli bi bölümünü graupel olarak alıcak.

• Modeller güzel gayet güzel Hatta 5 ocaktada kar olcak gibi duruyor, 7 sinden sonra tekrar yağışlı sistem geliyor sıcaklık sorun olcaga benzemiyor. Ve ankara yağışın belli bi bölümünü graupel olarak alıcak.

İnşallah kardeşim temennimiz ve duamız o yönde...