Ankara Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Allah in colu iste. Eskidenmiz o kislar sibirya geldimi 1 ay o kar yerde kalirdi en necret ettigim dey kis mevsi.inde bulutsuz gunesli bi gun arkadaslar hakikaten dogru demis sirf su kislsri girenexigimden bende gidecem rusyanin kuzeyine. Birde neye kiziyorum istanbul denilen cins ilimmizce mus balmona sicsa habet yapaccak bu insanlar sicaklik - ye dusmemis adamlar esaretten bahsediyor amkaraya gelip girse 1 aydir nerdeyse zaten gece gunduz sifir altinda neyse gecis ysgisi ucak serpinti yapar gider isimiz pamuk jpligine bagli birde guclu sistemler yok kuzeydeki daglsri dumduz ediceksinmi nem buraya girsin etrafimizda kale gibi daglar varken enkurak il olmaya devam ederiz 0

• Allah in colu iste. Eskidenmiz o kislar sibirya geldimi 1 ay o kar yerde kalirdi en necret ettigim dey kis mevsi.inde bulutsuz gunesli bi gun arkadaslar hakikaten dogru demis sirf su kislsri girenexigimden bende gidecem rusyanin kuzeyine. Birde neye kiziyorum istanbul denilen cins ilimmizce mus balmona sicsa habet yapaccak bu insanlar sicaklik - ye dusmemis adamlar esaretten bahsediyor amkaraya gelip girse 1 aydir nerdeyse zaten gece gunduz sifir altinda neyse gecis ysgisi ucak serpinti yapar gider isimiz pamuk jpligine bagli birde guclu sistemler yok kuzeydeki daglsri dumduz ediceksinmi nem buraya girsin etrafimizda kale gibi daglar varken enkurak il olmaya devam ederiz 0

yazım kurallarına dikkat edin.

• öğleden sonr seyirlikte olsa hafif kar geçişleri görebiliriz ondan başka kar göreceğimizi sanmıyorum birde paazar gecesi ve pazartesi sabahı kar görebiliriz.Ben modellerin çok fazla olumlu yönde değişeceğini düşünmüyorum..

• Rahat olun gencler kendinizi niye kasıyorsunuz şuan istanbulda evimizin onunde 20cm yakin kar var 2-3 gun sonra sistem cekilecek hepsi eriyecek nerde kaldi bunun zevki ama ankara oyle degil 10cm yağsa 15 gun duruyo ve kis daha yeni basladi.

LG-D723 cihazımdan Hava Forum kullanılarak gönderildi

• pazar gecesinden,çarşamba sabahına güzel kar görücez ne 10u

vallaha ben umutsuzum o konuda özellikle alçak kesimler için pazar gecesi ve pazartesi öğlene akdar kar oalrak yağar sonrasında yağmura çevirir diye düşünüyorum burda yerde kar örtüsü kalmamasına sebeb olacak.o yüzden ben onu iyi kar olarak değerlendiremiyorum..

• vallaha ben umutsuzum o konuda özellikle alçak kesimler için pazar gecesi ve pazartesi öğlene akdar kar oalrak yağar sonrasında yağmura çevirir diye düşünüyorum burda yerde kar örtüsü kalmamasına sebeb olacak.o yüzden ben onu iyi kar olarak değerlendiremiyorum..

çarşamba gününe kadar yağmur görmeyeceğiz,rahat ol.

• 850 hPa ile yer arasında yaklaşık 9 derece fark olması konvektiviteyi dolayısıyla konvektif yağış olasılığını artırıyor. Bugün bu tür yağış görülebilir görülmeye debilir. Yarın rüzgarın yönü değişiyor. Ben yarın akşamdan umutluyum.