Ankara Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• İSTERSEN SEN BİZİM BURALARA GEL İSTERSEN BİR DAHA Kİ KIŞA KARCI KONURALP... :biggrin: :biggrin:

Keşke, ama malum, okul... :) Yine de bu kış bizim Polatlı'da iyi kar aldı, o da tesellim :)
    [hr]

Aslında Ankaraya fazla yağmadı. sadece - 2,5 derecede yağdığı için yağan kar eriyemedi. O nedenle trafik alt - üst oldu. Eğer haftaya +1 veya +2 lerde yağış olacaksa fazla da yağsa bu kadar etkisi olmaz. haksız mıyım?

Eğer yoğun yağarsa etkisi olur. Ama tabi aynı yoğunlukta ve -3 derecede yağarsa daha iyi olur, belki en fazla 3-4 cm farkeder. Sadece ilk tutmada sıkıntı olur, o da bu kar erimeyeceğinden pek bi fark yaratmaz...

• YARI YIL GİBİ GEL TABİ SENEYE..BEN BU YIL TOPLAM KARI HESAPLADIM 180-184 CM. KAR GÖRDÜM.AFYON BENDEN 1 AY GÖSTERDİ ETMEYE DE DEVAM EDİYOR. :biggrin: BU YIL SANKİ ŞUBATA KADAR SÜRECEK GİBİ BU ÖRTÜ...[hr]
    NEM FAZLA OLURSA 2-3 DERECE DE YAĞMURA BİLE TEMİN BİLE EDER.

• Gece tahmini tuttumu gece kütleler gelecek mi yani ?

Bazen kar yağsın okullar tatil olsun dersin,bazense kar taneleri görmek istersin.(2013 kışı-ANKARA)

• Yarın tatil olması lazım ankarada. sonuçta ara sokaklar buz pisti gibi. dağdan bayırdan minik yavrular okula gitmek için eziyet çekecek. herkes ana caddede oturmuyor sonuçta. hava aşırı soğuk ve yollarda karın altında buz var. Çok tehlikeli, sonuçta kar miktarı değil, var olan miktarın insanlara etkisinin hesaplanması lazım. ben çocuklarımı göndermeyi düşünmüyorum okula. sonuçta biri ilkokul 1. sınıfa diğeri ilkokul 3. sınıfa gidiyor. Haksız mıyım arkadaşlar.?

• Kar artık bazen hafif arasıra orta kuvvete yakın yağacak ama bende çocuklarımı okula göndermiyeğim valiye akşam o kadar kuvvetli buzlanma uyarsı göndrditık yok vali bunu kardan saymadı ne yazık ki şimdi ben evdeyim nöbetteki arkadaşlarım valilğe buzlanma uyarısı gönderecekler sabaha 1 ihtimal tatil olabilir ama olmasada çocuklarımı göndermicem ankara geneli beter çünkü

ANKARA HAZIRLIKLI OL

EFSANE KAR YAĞIŞLARI YOLDA

• Ben önemli bir kar olacağını düşünmüyorum ama inşallah olur.

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]

• Ben önemli bir kar olacağını düşünmüyorum ama inşallah olur.

bende beklemiyorum ama hafif kar olacak o bile 3-4 cm ekleyecek yani çok tehlikeli gizli buzlamaya neden olacak yollarda ve vahim olan tuzlamayapılmıyor o kadar söylememize rağmen melih gökçek devlet kurumunu bile dinlemiyor

ANKARA HAZIRLIKLI OL

EFSANE KAR YAĞIŞLARI YOLDA

Einmal editiert, zuletzt von burak06 ()

• bende beklemiyorum ama hafif kar olacak o bile 3-4 cm ekleyecek yani çok tehlikeli gizli buzlanmaya neden olacak yollarda ve vahim olan buzlanma yapılmıyor o kadar söylememize rağmen melih gökçek devlet kurumunu bile dinlemiyor

Aynen öyle bakalım neler olacak.

[size=small]MODERATOR [/size]
    [size=small]
    [/size]

[size=small]KARDAN EMRAH[/size]

• Radarda kuzeyden merkeze doğru gelen bi kütle var hafif merkeze gelir dimi o yön felan değişmez :D

Bazen kar yağsın okullar tatil olsun dersin,bazense kar taneleri görmek istersin.(2013 kışı-ANKARA)