Ankara Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • bu mgm nerede ölçüm yapıyor anlamıyorum neyi baz alıyorlar günlerdir 7-8 derece olacak diyor daha 0-1 in üstüne çıkmadı şu anda -3 derece ah birde sistem olsaydı

• 1 aylık periyotta sıcaklık 5 12 derecelerde oldukça ılık kış getireceğiz.Yagışlar genellikle yağmur Ay sonu ve Şubat başı sisteminde kar olarak düşme ihtimali var.Sert inişli orta kuvvet kar yağışlarını geçmişte bıraktık.Sistemler gelsede daha çok sulu sepken şeklinde Artık bahar mevsimine yaklaşıyoruz buda ayak sesleri demek, Uyarı Geceleri buzlanma ve yoğun sise dikkat edelim.

Biraz boş konuşuyosun gibi geliyo bana gerçi ben senin tahminlerini umursamıyorum ancak kalabalık yapıyo

• şubat kış demiyorsan hava tahminini bırak

Tahminlerim bilimsel verilere dayanır.Ecmwf gfs euro 4 modellerine günde en az 1 saatimi ayırırım.Şu ana kadar yaptığım tüm tahminler tutarlıdır.Sıradan tahminci arkadaşlar eleştirmesinler belli seviyede bilen arkadaşlarla tartışmak isterim.

• Tahminlerim bilimsel verilere dayanır.Ecmwf gfs euro 4 modellerine günde en az 1 saatimi ayırırım.Şu ana kadar yaptığım tüm tahminler tutarlıdır.Sıradan tahminci arkadaşlar eleştirmesinler belli seviyede bilen arkadaşlarla tartışmak isterim.

Dipnot:Ben şubatın ılık kış olarak geçeceğini söyledim.Kışdan saymayacağımı söylemedim.Yazımı dikkatli okuyun.

• Dipnot:Ben şubatın ılık kış olarak geçeceğini söyledim.Kışdan saymayacağımı söylemedim.Yazımı dikkatli okuyun.

Ben yorum yapmam yorumları okurum bu bir senin tahminin tuttuğunu da hiç görmedim hoş tahmininlerin zaten tutarsız be değişken bence bilmiyosun biliyomuş gibi yapıyosun onu da beceremiyosun

• Ocak ayının sonlarına doğru hafif belki havada kar görürüz ama şubatın ilk haftası güzel yağış alma ihtimalimiz var inşallah böyle devameder.

Einmal editiert, zuletzt von matavz06 ()

• Unutmam 2012 martını ayak bileğimi kırmıştım.Ben ocak sonunda zayıfta olsa sistem alacağımız kanaatindeyim şubatın ilk haftası da bayağı eğlenceli olacak gibi marttansa bi ters köşe bekliyorum.ama lütfen dua ve tevekkülü unutmayalım nihayetinde herşey ALLAH(CC) tan

• Beyler o değilde gecen simstede sabah kadar beklemistik kar yaisini sonra sabah okul tatil olacak diye yatmayip okulda uyumustum :D

Aynen bende Kırıkkalede gece 1 buçuk 2 ye kadar kar yağışını izlemiştim tatil garantisiyle yattım okulda uyukladım resmen :D

• ben en çok marttan umutluyum.kar ankaraya en güzel martta yağıyor.8 mart 2012 efsanedir.40-50 cm kar vardı be

yok o 8 Mart 2011 efsanesiydi baya güzel bir efsaneydi Kırıkkalede akşama doğru bastıran kar bir anda beyaza bürüdü akşama kadar yağdı ondan sonra durdu ama sabah 11 cm kar vardı o sistemi 4 sene olmasına rağmen hatırlarım 8 - 10 Mart 2011 sistemi :)

• 1 aylık periyotta sıcaklık 5 12 derecelerde oldukça ılık kış getireceğiz.Yagışlar genellikle yağmur Ay sonu ve Şubat başı sisteminde kar olarak düşme ihtimali var.Sert inişli orta kuvvet kar yağışlarını geçmişte bıraktık.Sistemler gelsede daha çok sulu sepken şeklinde Artık bahar mevsimine yaklaşıyoruz buda ayak sesleri demek, Uyarı Geceleri buzlanma ve yoğun sise dikkat edelim.

Ay sonunda buralarda olursun umarım...

• Bu haftalık tahminsel değerlendirmem.Bu hafta önemli yağış beklemiyorum.Hafta sonu sağanak geçişleri görülebilir.Sıcaklık yarından itibaren 10 12 dereceye tırmanacak baharı aratmayan bir hafta yaşanacak.Ayın sonu içinde sulu kar şeklinde zeminlerde tutmayacak bir yağış görünüyor.Şubatın ilk haftasıyla mevsim normallerine dönecek.Şunuda belirtmek istiyorum geceleri yoğun sis ve buzlanma ya dikkat.Ara ara değerlendirmeler yaparım Sağlıcakla kalın