Ankara Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Eryamanda nasıl kar yağıyor şuan ya ayaş yolu bembeyaz şimdiden sabah ne olur bilmem :)

mesajı yazdığım saat de lapa lapa yağıyordu şu an yavaşladı ama yolları beyazlatmaya yetti sabaha kadar 20 cm oluruz heralde

• Abicim anlamıyorum. Bulunduğum yerde şu an hafif yağmur var. Hava 2.5 derece civarı ve kuzeyden 4 km. rüzgar var. Nasıl oluyor da yağmur yağıyor. Radarda da o kadar büyük kütleler gözükmesine rağmen sadece hafif yağış var... :( Sabaha kadar bir şey olmazsa sistem bitmiş demektir...

• Abicim anlamıyorum. Bulunduğum yerde şu an hafif yağmur var. Hava 2.5 derece civarı ve kuzeyden 10 km. rüzgar var. Nasıl oluyor da yağmur yağıyor. Radarda da o kadar büyük kütleler gözükmesine rağmen sadece hafif yağış var... :( Sabaha kadar bir şey olmazsa sistem bitmiş demektir...

bende bir şey anlamadım zaten sistem den ne güzel kar yağıyordu durdu eryaman da şu an için hiçbirşey yok ama sizin olduğunuz yerde yağmur yağıyr ilginç burada da yağarsa kardan eser kalmaz

• Şimdi bıraktım sistemi mistemi, karı kışı. Açtım son ses Nirvana dinliyorum. Mutsuzsanız iyi geliyor deneyin. :)

en son çare o zaten radara bakıp ters şeyler görünce insanın morali bozuluyor dmi bu gece için uyarı verdi ntv uyarı verdi ama uyarılar şu an için pek görülmedi havada bazı yerlerde yağmur bazı yerlerde kar var çok ilginç miş iki gün önce geceleri -16 lar gündüzleri -5 ler ölçülüyordu ama bir günde hepsi tersine döndü

• Aynen öyle ve rüzgar kuzeyden eserkesn bu çok ilginç. Bir de DMİ yarın Polatlı'ya -2'ye -4 karlı vermiş. Sıcaklık nasıl olacak o da merak konusu...

heralde gece biranda karayele dönecek rüzgar sıcaklıkta böylece kar seviyelerine düşecek galiba bekleyeceğiz radarda kütle gözüküyor ama yağış yok

• Elimizden gelen beklemek, ama eğer dediğiniz şeyler gerçeklişirse, çok güzel şeyler olacağına şüphem yok...[hr]
    Abicim biz burda son ses Nirvana dinleyeduralım, dışarıda yoğun kar başlamış. Ama daha pek tutmaya yeltendiği yok :) Sizin oralarda durum nedir?

• Ben akşam ki karı unutamıyorum zaten 19 civarı başladı tamamen açık olan yolların üstünde örtü yaptı ama kesildiği için kar larda erimeye başladı