13 Şubat'a Kadar Olan Görünüm

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şubat ın 15 inden sonra yağacak kardan ne hayır gelir derken çok bilmiş arkadaşlar bizi topa tutuyorlardı, durum ortada herkes sibirya bekleyedursun afrika uyanıyor afrika, önümüzde ki hafta resmen yazla kış karışlımı bir şey olacak, artık şubat ayı martın yerini aldı yani 15 kış 15 yaz, havalar 2 gün soğuk olur kar yağar, bir bakarsınız 2 gün sonra termometreler 20 nin üzerine çıkmış benim tam da anlatmak istediğim buydu ama anlamak istemeyn arkadaşlar var

• Şubat ın 15 inden sonra yağacak kardan ne hayır gelir derken çok bilmiş arkadaşlar bizi topa tutuyorlardı, durum ortada herkes sibirya bekleyedursun afrika uyanıyor afrika, önümüzde ki hafta resmen yazla kış karışlımı bir şey olacak, artık şubat ayı martın yerini aldı yani 15 kış 15 yaz, havalar 2 gün soğuk olur kar yağar, bir bakarsınız 2 gün sonra termometreler 20 nin üzerine çıkmış benim tam da anlatmak istediğim buydu ama anlamak istemeyn arkadaşlar var

henüz o işler belli değil

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Merheba arkadaslar durum cok vahim ki 16 sindan 23,kadar istanbul 23 izmir 26 antalya 30 dereceleri gorucek saka degil 859 hp de 16 dereceler mevcut :( ben omrumde boyle birsey gormedim hani kuresel isinma degil mega isinma ya dogru gidiyoruz Allah sonumuzu hayir etsin insallah ...

• Merheba arkadaslar durum cok vahim ki 16 sindan 23,kadar istanbul 23 izmir 26 antalya 30 dereceleri gorucek saka degil 859 hp de 16 dereceler mevcut :( ben omrumde boyle birsey gormedim hani kuresel isinma degil mega isinma ya dogru gidiyoruz Allah sonumuzu hayir etsin insallah ...

Öncelikle Yazım kuralların dikkat edelim, Bu dediginiz Modellerde 1-2 günlük ısınma şeklidir Sonrasında İse Modellerin gösterdigi Bir sistem var Haliyle Bu modellerin her verdigi olacak diye birşey yok Isınma beklenilen günde sistemde inebilir veya ısınma dahada artabilir Bunların olmasını küresel ısınmaya bağlayamayız Her mevsimde Ani çıkışlar rahat gözlemlenir Özellikle bizim gibi türkiyenin Güneyi yaz-kış hep sıcak iken...

• 16-20 subat arasi istanbul 20 derece olacak en az 850 hpa 16 derece
    Daha bu sene kar yagacagini sanmiyorum yagsada tutacagini sanmiyorum zaten bu sene 2 kere yerler tuttu sadece
    Seneye soguk ve yagisli gececek deniyor umarim oyle olur.

El nino diyolarya zaten bu olması gerekiyor

• Şubatın ortasında +16 lar geliyor. Vay be... Bundan sonra sahillere yağacak kardan hayır gelmez. Sadece göze hitap eder. Sistem ötelendikçe öteleniyor.

Geçen yıl 17-18 derecelerden sonra yagan kar şubat sistemi ondan nası hayir geldi?

• arkadaşlar subat sonu ve mart kış koşullarını etkisiyle yaşıyacağız yağmur kar fırtına ama öncesinde yalancı bahar.

• 16-20 subat arasi istanbul 20 derece olacak en az 850 hpa 16 derece
    Daha bu sene kar yagacagini sanmiyorum yagsada tutacagini sanmiyorum zaten bu sene 2 kere yerler tuttu sadece
    Seneye soguk ve yagisli gececek deniyor umarim oyle olur.

sadece 2 kere yerlerde tuttu sana yetmiyor mu gayet normal bir kış 3. sü olursa normalden daha iyi demek.

• Ayrıca bırakın 20'yi 30 derece olduktan sonra bile yağabiliyor muymuş? Yağabiliyormuş! Üstelik MART ayında.

• Şubatın ortasında +16 lar geliyor. Vay be... Bundan sonra sahillere yağacak kardan hayır gelmez. Sadece göze hitap eder. Sistem ötelendikçe öteleniyor.

Hangi sistem oteleniyor ?? Bence şuan sistem indirebilecek potansiyelde olan yükselen azora odaklanın 17 şubat sonrası sistem bekliyorum şahsen bekleyin. Sabredin kötü yorum yapmaya degmeyecegini göreceksiniz. Haksız çıkarsam olurda sistem gelmezsede çıkar özür dilerim :)

• Hangi sistem oteleniyor ?? Bence şuan sistem indirebilecek potansiyelde olan yükselen azora odaklanın 17 şubat sonrası sistem bekliyorum şahsen bekleyin. Sabredin kötü yorum yapmaya degmeyecegini göreceksiniz. Haksız çıkarsam olurda sistem gelmezsede çıkar özür dilerim :)

Ayın 23 ü gibi bir şeyler olma ihtimali mevcut