İstanbul için Acil Uyarı

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Sorun karın yağıp yağmamasından çok bir türlü istenilen etkiyi gösterememesi. Bu açıdan 10 Şubat sistemine benziyor diyebiliriz. Bakalım bu gece son şansımız, kaçırsak da üzülmeye gerek yok iki gün ara sonra cuma yeniden başlıyoruz.

Teldeyim zor oluyor ama kimsenin umitsizlesmesine gönlüm razı değil gençler şuanda büyükçekmece gölünün üstünde olusan pıtır pıtır yeşil kütleler var o kütleler dek oluyor ve o deklerin yuvası yukarıda gordugunuz gibi kuvvetlenerek gelcek tahmincilerimiz yanilmadi ne Root nede Hava_Forum yanilmadilar hem iri taneli hemde yoğun yağış olacak.

Einmal editiert, zuletzt von Can Tönge ()

• Azda Olsa Yeşil Kütle Geliyo Şuanda Kötü Değil Ama Kalın Değil İşte Sıkıntı O :)

Aynen,Yalnızçimlerin üzerinde bile kar kalınlığı fark ediyor mesela az önce cimlerin bazı yerlerinde 12 cm varken bazı yerlerinde 5 cm var :D

• Arkadaslar özel ünide okuyorum finaller var yarın 2 finalim var ve ben çalışmadım tatil olucak diye henüz bir haber yok tatil olur mu ne diyosunuz ?

• Yağışın neden bir türlü gelmediğini verileri biraz karıştırınca anladım. Şuan Allah'ın belası bir ULL'nin neredeyse tam merkezindeyiz. Bu da bütün yukarı seviye oluşumlarını engelliyor. Sığ deniz etkisi oluşumlar da tek başlarına güçlenemiyorlar. Ama son verilere göre bu böyle devam etmeyecek. İlerleyen saatlerde ULL geberecek, deniz etkisi bantlar üstümüze inmeye başlayacaklar. Muhteşem Skew-T diyagramı da yalan çıkmazsa taneler kocaman olacaklar. Kısaca tahminlerimde değişiklik yok. Eğer tek sorun gerçekten ULL ise önce bir film izleyip vakit geçirin, sonra çayınızı demleyin ve pencereye yerleşin. İki yaka dahil. Uyumayın diye boşuna demedim. Yeniden takın gözlüklerinizi, sistem bitmedi. :hfyeni (29)::hfyeni (29):

• Aynen,Yalnızçimlerin üzerinde bile kar kalınlığı fark ediyor mesela az önce cimlerin bazı yerlerinde 12 cm varken bazı yerlerinde 5 cm var :D

Çimlerde 20 25 Olan Yerler Rahat Var Farkında Olmadan Girmişim Çime Girdim Baya Bi Çok Fark Etti Zeminle Çim Arasında Kalınlık

• Yağışın neden bir türlü gelmediğini verileri biraz karıştırınca anladım. Şuan Allah'ın belası bir ULL'nin neredeyse tam merkezindeyiz. Bu da bütün yukarı seviye oluşumlarını engelliyor. Sığ deniz etkisi oluşumlar da tek başlarına güçlenemiyorlar. Ama son verilere göre bu böyle devam etmeyecek. İlerleyen saatlerde ULL geberecek, deniz etkisi bantlar üstümüze inmeye başlayacaklar. Muhteşem Skew-T diyagramı da yalan çıkmazsa taneler kocaman olacaklar. Kısaca tahminlerimde değişiklik yok. Eğer tek sorun gerçekten ULL ise önce bir film izleyip vakit geçirin, sonra çayınızı demleyin ve pencereye yerleşin. İki yaka dahil. Uyumayın diye boşuna demedim. Yeniden takın gözlüklerinizi, sistem bitmedi. :hfyeni (29)::hfyeni (29):

İnşaALLAH :D heyecanlandım şimdi :D