Kuvvetli Soğuklar ve Yoğun Kar Yagışları Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Malesef korktuğum yine başımıza geliyo. Önce kar pazar akşamı başlar deniyordu, sonra pazartesi sabahı dendi, dün akşam pazartesi öğlene çekildi , şimdi ise salı sabahı deniyor. Geceki modeller gerçekleşirse istanbul sonunda KAR ı havada çarşamba görür , ve yılbaşı sistemini arar duruma geliriz, yazıklar olsun, güzelim sistem48 saat kala kuşa döndü!!!!!!

çok pesimistsiniz yav :D

• [w]Uzun alıntılar silinmiştir.Kaç defa daha uyaracağız arkadaşlar.İç içe giriyor mesajlar anlaşılmıyor.Lütfen dikkat edelim.[/w]

• [url=http://www.google.com.tr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0CAcQjRw&url=http%3A%2F%2Fwww.yerbilimleri.com%2Fgol-ve-deniz-etkisiyle-olusan-kar-yagislari%2F&ei=f3aoVOP3K8jtUta6gagL&bvm=bv.82001339,d.d24&psig=AFQjCNFwJGENLuxjX_SJDgNpbK4QYownWg&ust=1420412909990353][/url]bir dek örneği :) sıcak su 850 hpa farkı 15 C olması gerek ve bu da fazlasıyla var :) umarım herşey düşündüğümüz gibi olur hayırlı geceler karsever dostlarım :) vito o zaman tamam salı akşamı da takipteyiz dekleri :)

• [url=http://www.google.com.tr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0CAcQjRw&url=http%3A%2F%2Fwww.yerbilimleri.com%2Fgol-ve-deniz-etkisiyle-olusan-kar-yagislari%2F&ei=f3aoVOP3K8jtUta6gagL&bvm=bv.82001339,d.d24&psig=AFQjCNFwJGENLuxjX_SJDgNpbK4QYownWg&ust=1420412909990353][/url]bir dek örneği :) sıcak su 850 hpa farkı 15 C olması gerek ve bu da fazlasıyla var :) umarım herşey düşündüğümüz gibi olur hayırlı geceler karsever dostlarım :) vito o zaman tamam salı akşamı da takipteyiz dekleri :)

Göl etkisi beklemek İstanbulda doğru olmaya bilir çünkü kütlenin su kütlesi üzerinde belirli bir yol alması gerekiyor ve o büyüklükte göle sahip değil İstanbul ama gelen bantları güçlendirebilir diye düşünüyorum kendi başına yağış oluşturmayabilir

• Göl etkisi beklemek İstanbulda doğru olmaya bilir çünkü kütlenin su kütlesi üzerinde belirli bir yol alması gerekiyor ve o büyüklükte göle sahip değil İstanbul ama gelen bantları güçlendirebilir diye düşünüyorum kendi başına yağış oluşturmayabilir

tam yatıyodum açıklama yaptırıyosun :) rüzgar poyraz yönünde eserse denizdeki kutup havasını kuzeydoğu yönünden esen rüzgar getirir ve marmaranın batısına bırakır göle de doymuş bulut kütlesinde getirir benim düşüncem bu.2012 de aç bak çekmece de de bu tür dekler oluştu

• Bu sonuca nereden vardın karfirtinasi :)

3 gün önceki yazımda, bu sistemin 1979 yılındaki 8-9 ocak sistemiyle çok benzer olduğunu, ve korkarım soğuğu fazla ama yağışı az olabileceğinden bahsetmiştim. Bakın arşivlere sizde bana hak vereceksiniz. Aynı dünkü gibi müthiş anonslar yapılmıştı ama sonuç fiyasko oldu, dondurucu soğuk ama 3-5 cm kar.

• Göl etkisi beklemek İstanbulda doğru olmaya bilir çünkü kütlenin su kütlesi üzerinde belirli bir yol alması gerekiyor ve o büyüklükte göle sahip değil İstanbul ama gelen bantları güçlendirebilir diye düşünüyorum kendi başına yağış oluşturmayabilir

Bizim gölümüz bu durumda Karadeniz oluyor işte.

• En çok neyi özledim biliyor musunuz ? Saat gece 02.00 03.00 de genelde olan tipi sesini. Küçüktüm korkardım o sesten hemde nasıl. Sanki dışarıda korkunç bir canavar varda evin içine girecek gibi. Paylaşmak istedim tipi sesini duymak istiyorum :)

[size=xx-large]8 Aralıktan itibaren 2004 Kışına geri dönüş zamanı[/size]
    [size=xx-large]2004-2014[/size]

• sistem kuş olmuş resmen her geçen güncellemede süresi kısalıyo bence fazla bişey beklemeyelim bu sistemden marmara olarak :(

Kar, bir çift eldiven yada içimizdeki çocuğu keşfetmek,
    ya da sevgiyle bakan bir çift gözdür.

• 3 gün önceki yazımda, bu sistemin 1979 yılındaki 8-9 ocak sistemiyle çok benzer olduğunu, ve korkarım soğuğu fazla ama yağışı az olabileceğinden bahsetmiştim. Bakın arşivlere sizde bana hak vereceksiniz. Aynı dünkü gibi müthiş anonslar yapılmıştı ama sonuç fiyasko oldu, dondurucu soğuk ama 3-5 cm kar.

Sana garanti veriyorum il ortalaması en az 20 santim minimum :)

• Ya beyler şaka mı yapıyorsunuz. 3 günlük bir yağış ve soğuk hava var ne azalması neden bahsediyorsunuz. Biz mi yanlış bakıyoruz veya sallıyoruz ?Ortada imkansız bir durum yok her şey yolunda. Eğer kötü giderse zaten fark eder herkes.

• sistem kuş olmuş resmen her geçen güncellemede süresi kısalıyo bence fazla bişey beklemeyelim bu sistemden marmara olarak :(

Sistemin ömrü en kötü 1.5 gün GFSye göre fakat şunu unutmamak lazımki 30aralıkta olduğu gibi 1.5gün cıvık bir kar yağacağına 1.5 gün örtü bırakan bir kar yağması iyidir.

• Sistemin ömrü en kötü 1.5 gün GFSye göre fakat şunu unutmamak lazımki 30aralıkta olduğu gibi 1.5gün cıvık bir kar yağacağına 1.5 gün örtü bırakan bir kar yağması iyidir.

tabiki daha iyidir ama o kadar heyecandan hayalden sonra olmadı bu :(

Kar, bir çift eldiven yada içimizdeki çocuğu keşfetmek,
    ya da sevgiyle bakan bir çift gözdür.