30 Aralik'ta Soguk Hava Gelebilir

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Semih Bey merhaba, paylaşımlarınızdaki ciddiyet ve hüner için bir ''hava olayları meraklısı'' olarak size teşekkür ederim..
    Diyarbakır eskisi gibi kar almıyor ne yazık ki, sebepleri nelerdir tartışılır elbette. Merak ettiğim artık Diyarbakır hep böyle mi kalacak yoksa doğasına geri dönecek midir?
    Özellikle bu kış geneli için Diyarbakır için düşünce ve tespitlerinizi paylaşabilir misiniz? Diyarbakır geneli 650 m rakım ancak bulunduğum semt 700 m küsür rakıma sahip, Karacadağ'a yakınım.

• GFS-ECMWF'yi dansöz diye yorumlayacağım artık. Sürekli kıvırma peşinde. Bir Marmara bir iç Anadolu bir Karadeniz en çokta Trakya :)
    İstanbul'un doğusunda kalan yerlerde Ümraniye'den itibaren rakımı düşük bölgelerde kar fazla etkili olamayacak gibi. Kocaeli'ye yakın olan( Tuzla-Gebze) bölgeleri ise biraz daha fazla kar alma ihtimali var. Soğuk açısından Avrupa yakasının form durumunu biliyoruz, Trakya'ya yakın bölgeler çok rahat kar görebilecek. Marmara için ise BURSA,BİLECİK,BALIKESİR, arasında yağışın fazla olduğu gün 30-31 arası İnanılmaz yoğun kar bekliyorum.

[size=xx-large]8 Aralıktan itibaren 2004 Kışına geri dönüş zamanı[/size]
    [size=xx-large]2004-2014[/size]

• Estimator Legend sen nerede yaşıyorsun ? Yaşadığın yer İstanbul ise 30 Aralık günü ikimizde dışarıda yağan karı ve kaç cm yağdığını söyleyelim hatta fotoğraflayalım var mısın ?

• Pendikciyi forumdan banlamazsaniz boyle olur..bu arada semih hocam benimde hakkimi yeme 6 ocagi benden baska kim biliyodu demeyin kirilirim :) saloncenuri sahit bende demistim 5 6 ocak diye :)

Aysen seninde hakkını yiyemeyiz sen ve efsane semih sizin yorumlarınız sayesinde 6 ocağa kitlendim bide cephesel sisteminde hakkını yemiyelim 1 ay önceden 1-2 gün gecikme ile tutturdu sistemi böyle çok uzar tebrik işi kısacası çok iyi gidiyoruz forum olarak :D

• Beyler bunyamin falan takilmayin hocayi dinleyin benim icin 10 cm garanti kiyilarda hafif ortu disinda ist.10 cm garanti toplamda dek olucagini da dusunuyorum cunku semih hoca bunlari da dusunerek konusuyo bunyamin ona bakilirsa gecen yagmur diyordu simdi kar o yuzden aldiris etmeyin derim ben ;)semih hocam yagis degismicektir cok o yuzden bence beklemenin anlami yok kendini bilmezler konussun bosverin herkes herseyin farkinda aciklama bence belli ama yine de sizin yorumunuzu duyalim

• Semih hocam bir kac kendini bilmez yuzunden tahminizi ertelemeyin size guvenenler bu tahmine kitlendi onlari uzmeyin bir kac kisi yuzunden onlarca kisinin bekledigi aciklamayi yapin ve bu kendini bilmez arkadaslara kimin daha iyi oldugunu gosterin

• [w]Kimsenin ortalığı karıştırdığı yok size mesaj yazın diyen de yok.Mesaj yazmazsanız ne kendinizi üzersiniz ne de karşı tarafa cevap hakkı tanırsınız.Konu dışı mesajlar silinecektir ve ceza verilecektir.[/w]

• Semih Başkanı kızdırmayın adam ne güzel tahmin yapıyor ben onu havaturka'daki forumundan beri takip ediyorum tahminlerinde genellikle başarılı yoksa 3 - 4 sene boyunca takip etmezdim.

• Semih hocam bir kac kendini bilmez yuzunden tahminizi ertelemeyin size guvenenler bu tahmine kitlendi onlari uzmeyin bir kac kisi yuzunden onlarca kisinin bekledigi aciklamayi yapin ve bu kendini bilmez arkadaslara kimin daha iyi oldugunu gosterin

Tahminim aynen gecerli degisen bisey yok.kiyilar 10 yuksekler 30.
    sabah yaptigim soru cevaplara bakin.degisen bisey yok bana gore.

5 6 ocakt sistemide bi surpriz olmazsa marmaraya patlayacak gibi.yeni bir 2004 geliyor.

• Yazimi ve sectigim kelimeleri okursaniz semih ile ilgili tek bir cagrisim yapmadigimi gorursunuz .. Ben amator tahmincilik ifadesi kullandim kimseyi ozel sahislari hedef almadim; kimse bu baglamda bana terbiyesiz vs gibi yaftalar yapistiramaz edebi sizden ogrenecek degilim.. Simdi susuyorum cunku bazilari ancak bunu hak ediyor..
    Semih eger uzerine alindigin birsey olmussa da kusura bakma sen veya herhangi bir sahsi tekrar ifade ediyorum hedef almadim