Beiträge von ozaN37

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Gelecek timuçin imuçin boş muabbet dinleme sen kardeş.
    Gelecek Ancak pendikli arkadaşımızında sölediği gbi güç ve ne kadar etkili olacak bu çok önemli hafta boyuncada modellerin son derece sıkı takip edilmesi altındada bu yatıyor.Azor batı yaparsa;işte o zaman !!!!Mega Polara!!! hazır olun ve son yılların en güçlü sistemlerine belkide.;)

Ecwf donucaz dedi kardan yıkılcaz dedi şimdide tutmuş bahara devam;boşuna bekliyorsunuz 20 si sonrası demiş ama bişi sölimmi boşuna sölemiş çünkü bu senenin Kralı Gfs ne dediyse oldu şimdi o kış vadediyor..ecm ise artık zırvalamaya başladı yazı getiriyor.Getirsin bakalım neyin kafasını yaşıyorsa :D

3 dalga gelicek inşallah.ilkini ben şu an için 22 gibi görünsede 19 da gelmesini bekliyorum.sonrası 22.25 ve 26,27> 2 Mart arasında yani martdan da 2 gün alıcak.

Biz Ecwf ve Gfs aynı yerde buluşacak derken evet buluştular.Bu geceki Gfs ara çalıştırmaya göre Sistemi püf yaptılar.Helal olsun sana İZLANDA Yaw ALLAH ın sistemine töbe küfür edecek yere geldik.RABBİM bize akıl fikir versin.Ama bu kadarına can dayanmaz.Nese sabah olsun hayrolsun diyelim. :)

Zitat von 4trest pid='86985' dateline='1390781292'

Edirne'de kar 2 saat önce başladı..

Gözünüz aydın...:) Darısı bizim başımıza da ;bu izlanda böle sahneden inmezken zor biraz.Bakalım şubat ;azoru ayağa kaldıracakmı..kaldırırsa sibirya artık görev başında; çok güzel şeyler olacak.

Dip Parantez...Edirnede ve trakyada;çoğu yerdeki kar yağışı sürecek.

Gfs harbiden ;bu olumsuzlar zincirinde bizimle kafamı buluyor..bilmiyorum ama...Ruhsal yönden kendi adıma; çok büyük yıpranma içinde iken... kuzeye soktuğu indirdiği salınım ilginç..olması halinde tüm tablolar deişecek..Şimdi en güzel olan bunu gfs nin göstermesi; ecwf deil eğer olursa..!!şubat gerçekten yaşadığımız her şeyi unutturacaktır..Ancak ;yarın ne olacak demeden durmakta imkansız..Ya gene aynı tablolar çıkarsa..!! bu oyun gibi bişise...İnşallah gerçek olur.;olursa başta Karadeniz..Batı orta ve doğu karadeniz,Marmara İç anadolu belki tüm Türkiye yüzümüz gülecek.
    .

Meteroloji mühendisleri bizlerden kesinlikle kat,kat üstündür..bilgilidir.Ancak onlarda yanılabilir.Dediğin doğru 2012..10 ocakta başlamıştı ben 10 diye biliiyorum;2 nisanda deil kastamonuda 25 nisanda dahi sistem almıştık ve kar bırakmıştı öle bir yıldı...her neyse dediğin olmaz demiyorum... üstadın dediğide olmaz demiyorum...Ve inan bana hepinizden çok ben istiyorum..Gfs nin bir şeyler görmesi ise ;kesinlikle güzel bir gelişme..çünkü bu yılın kralı gfs oldu.Ecwf nerdeyse ay başından beri Türkiyeye ne sistemler soktu...ama hepsi hava cıva oldu.

Zitat von lazuri53 pid='86023' dateline='1390433671'

bana %60 gibi geliyor.daha erken ama o tarihlerde herkes sistem bekliyor ama kuvvetinin kesinleşmesi için şubat başı anca.gfs var diyorsa orda bir hikmet var.izlanda çekiliyor.siz galiba 2012 modellerini görmediniz.azor ve sibirya neler yarattı.kısaca herşeyi bu ikisi belirleyecek.

bu arada ozan bizi hoca yapmışsın:D

Hocam lafın gelişi bir söz.kusura bakma belki abimiz yada kardeşim yada dostum bilemiyorum..:) Ama 2012 çok,çok farklıydı.Evet Sibirya böle korkak olmasa ve ayrıca saldırganlaşsa izlandayıda bitirir..ama yok uyuyor ve çok korkak;hadi izlanda çekildi diyelim.valla ben o zaman dahi zorla kollarını azora açacağına inanıyorum ...Sibirya gerçekte çok güçlü bir devdir..Ancak bu yıl pısırık ve boş bir sistem.

Ya lazuri hocam...izlandayı cebinizemi soktunuz ;4 gözle bunu bekliyor;Şubat şöleydi,böleydi diyede coşuyorduk ;bende umutluydum..ama bu bahsettiğinşz birleşme çok zor ;sibirya uyuyor yaw neden bahsediyorsunuz.izlanda her şeye saldırıyor kıta avrupasına alçaklarını pompalıyor...Azor yetersiz peki nerde bu buluşma ..?ocak başından bu tarafa bu senaryolar sürekli gündemde ;;Ancak gel görki hep erteleniyor gerçekleşmedi.13 ocak sistemi tam bir kopma noktası demiştik o geçti...sonra 17 ocak dedik ve şimdide 26 sı peki 26 sı geliyor...''Deişebiilir onuda sölemek isterim;hala benim için bu tarih çok önemli ;..çünkü kışın kalan kısmını belirler..bir şekilde bir durum bu''..!ama şu görüntüler de ve değerlendirdiğimde ortaya çıkan ise şu ..Günlerdir olumlu senaryolar /30 olumsuzlar /70 sonrası peki..bumudur döngü bitiş sadece istanbulsa trakyaysa hayırlı uğurlu olsun hani nerde türkiye....?sibirya etkisi böle bişimi..?!sadece küçük bir soğuk kaçağı olabiilme durumumu size göre...ve ayrıca şubat başında gene sıcaklıklar artıyor...sonrasımı kıytırırk bir soğuma bir 2 gün belki etkili olabilir;;beklemek lazım ...ya sonrası buyrun gene sıcak havalar bahar tadı...sonrası gene hafif bir geçiş ;sonrası ise mart ..normal takvimde kışın son ayı :) mart var ilerisi hadi nisanda soğuk geçsin üşütmemekten başka neye yarar acaba....geçen yıl ne oldu ..nisan da donduk ama her gün nerdeyse yağmur ve soğuk.Ben size bişi sölimmi Bu yıl geçen yıldan tek fark ;şubat alırsak bir kaç gün soğuma ve belki 1.2 gün kar hadi olsun 3 gün...başka bişi yok belki martta olur bilemem.Hepsi bu.!