Beiträge von 4-16_mart1987

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

Vallahi nereyi uygun buluyorsam oraya yorumlarımı yazıyorum. GFS ve ECMWF dışındaki diğer modellere de bakma fırsatım oldu. Yunanistan üzerinde oluşması muhtemel bir AB var 96h sonrasında, eğer derinleşirse soğuk havanın yönünü Ergene havzasına doğru çevirebilir. Zaten soğuk çekirdek yönünü AB vasıtası ile çevirdiği takdirde Almanya Polonya Macaristan arasında YB alanının stabilize olmasını beklerim.

hocam simdi benim gibiler vardir diye soyluyorum. yazdiklarinizi bir kerede anlayamadigimiz icin tekrar tekrar donup bakmak gerekiyor. sayfanizda olunca tekrar bulmasi kolay oluyor. malum bazen 15-20 sayfa acik oluyor ve hersey birbirine cok karismis olabiliyor. :boat:

rk23_kgigf-123 rk23_kgigf-123 rk23_kgigf-123 rk23_kgigf-123 rk23_kgigf-123 rk23_kgigf-123 rk23_kgigf-123 rk23_kgigf-123 rk23_kgigf-123

ole esti banada :gun_bandana: :gun_bandana: :gun_bandana: :gun_bandana: :gun_bandana:

ustat konunu acildigi gunden bu yana takip ediyorum. konunun gelisimine destek veren diger arkadaslar dahil butun yorum ve degerlendirmeleri arastirip anlayip ogrenmeye calisiyorum. herseyden once emeginiz hakkiniz var uzerimizde helal edin bizlere. ciddi bir calisma var burada..! tekrar tekrar donulup okunulmasi gereken bilimsel veriler var inanc var istek var ve en onemlisi bunlar zerre kadar kiskanilmadan paylasilmis ya :) helal olsun sizlere. o sistemleri getiricez abi bugun olmassan yarin yarin olmassa daha sonra... :boat:

edit:olumlu gelismeleri gordukce duygusala bagladim ^^

efsane sistemlerde zaten hep son anda gelmezmi :) devam arkadaslar son 72 de gelmeyen sistem zaten sistem degildir :boat: ... DEVAM.....

senelerdir takip ederim iz birakan sistemlerin hicde bagira cagira geldigini gormedim. genelde her zaman kararsizlik hakimdir mgm nin son 24 de cok yogun karyagisi ikonu koyup bunyamin beyin son 12 saatte yeni kayit girdigini cok gorduk...

ki bunlarin cogunda tepemizde kilometrelerce -24 ler yoktu. 3 tarafimiz denizlerle cevrili bu cografyayi modeller hicbir zaman cozemedi.. kucuk tetiklemeyle olaylar silsilesi 1mt kar yigar anadoluya.