Posts by Neilos_35

Arkadaşlar çok konu dışı olacak ama size danışmak istedim . Oğlum Fransadan 21 Haziran’da dönecekti Sun Express ile . Bugün aramışlar Coronadan dolayı 21 Haziran’da uçuşunuzu gerçekleştiremiyoruz, iptal etmek isterseniz size 300 TL iade ederiz demişler. Bileti 900 liraya almıştıK. İsterseniz 6 Temmuz’da uçuşunuzu gerçekleştirebiliriz bu durumda da 1700 TL fark vermeniz gerekir demişler. Bu , yolcu haklarına aykırı ! Bu konuda bilgisi olan var mı ? Varsa bir yol gösterebilir misiniz ? Teşekkür ederim.

Gerçekten mutluluk veren bir haber. Evet bazı aksaklıklar oldu,( maske , ölüm sayıları ) gibi ,ama genel anlamıyla başarılıyız. Alınan tedbirler sayesinde , ticareti tamamen kapatmadan , sağlık sistemini çökertmeden , eğriyi aşağı doğru çevirdik. Tabiki daha iyi olabilirdi. Ama çok şükür. Elhamdulillah.

Şunu da söyleyeyim. Arkadaşımın kızı Cerrahpaşa tıpta doktor. 20 servisten 15’e düşmüş covid bölümleri

Ben Türkiye’de de aralıktan bile önce olduğuna inanıyorum .Anlatmıştım Aralık sonu hayatımda olmadığım kadar hasta olduğumu . Hiç bir hastalığım buna benzemiyordu.

Tedavi gören uzaktan bir akrabamız bugün vefat etti. Şu mavi tabloyu hepimiz merakla ve ciddiyetle her akşam bekliyoruz fakat o tablodaki sayılardan biri, bir yakınınızsa tablo insana daha sert geliyor. En kötü sayılardan biri olduğunu çok net anlıyorsun. Allah tüm hastalarımıza şifa versin.

En yakın zamanda şu virüse karşı galip geliriz umarım. Hem ekonomik hemde psikolojik olarak çok zor günler...

Başınız sağolsun ?(

Avm'yi Mayısta Acïyorlarsa Bence Kesinlikle Haziranı Okul İçin Değerlendirirler.Koskoca 1 Ayda Hızlı Bir Egitimle İyi Sonuç Alınır.

Umarım hayırlısıyla olur , sürekli önlene ders , ödev , kontrol, programlama gerçekten okul açıkkenden daha zor oluyor . Üstelik her çocuğa ulaşılamıyor . Ama daha fena olacaksa açılmasın . Eğitimin telafisi olur da sağlığın olmaz .

Okullar için Temmuz-Ağustos'ta ki tatil ısrarı nedendir? Şartlar uygunlaşırsa neden bu aylar değerlendirilmesin? Seneye ertelemek yada erken açmakta ne fayda var?

3 yıldır üniversite de 10 ay eğitim+1 ay staj şeklinde devam ediyorum, bence 1 yıl bunu herkes yapabilir. Kaldı ki bence şu an adı konmasa bile kısmi tatil şeklinde devam ediyor. Sadece keyfimiz yok malum süreçten ötürü.

Temmuz Ağustos pek çok bölge çok sıcak. -20 demişsiniz. Sınıfın içi o derece değildir soba yanar sonuçta. Ama hiç 40 derece Ve üstü sıcaklıkta 30-40 öğrenciyle ders yaptınız mı? Biz Mayıs sonu ve Haziranda bile inanılmaz zorlanıyoruz . Klima yok devlet okulu . Olsa da çocukları hasta ederiz korkusuyla açılmaz . Sanırım bir de turizm açısından açılmaz diye düşünüyorum. .
    Öte yandan virüs açısından iyiye gidiyor gibi. Yine de dikkat etmek lazım .