Posts by hknnn

Bakan Bey, yaptığı açıklamalar ile artık tekrara düşmeye başladı bence. Dediginiz gibi ya baskı görüyor ya da artık o da iyice sıkıldı bu belirsizlikten ve sürekli benzer açıklamalar yapmak zorunda hissediyor kendini. iki hafta için okulları açmanın kimseye faydası olamayacak, bunu en iyi bilenlerden biri de kendisi. Umarım, ısrarcı olunmaz bu konuda.

Interstellar hocam, bu nedir Bafra çıldırmış gibi bugün. Mecbur markete çıkmam gerekti. Aslında yasak öncesine bırakmazdım asla ama ev halleri illa bir şey çıkıyor. Çabuk çabuk alıp geleyim dedim. Marketler bir acayip kalabalık. Allah'tan kasa önünde mesafeli sıra olmayı epey öğrenmişiz ya da bana duyarlı insanlar denk geldi. Marketlerden daha vahim olan dışarıdaki trafikti. Bafra için oldukça yoğun ki okullar kapalı olmasına rağmen. Caddede insan kalabalığı o kadar yoğun değildi yani trafik kadar.

Hayır evde kalıyorsanız farketmemişinizdir ancak maske takmayıp dışarı çıkan bir sürü insan var. Ulaşamadıysa suçlamak anlamsız ama takmak istemediği için takmayanlar bile var.

Hayır, dışarıda maskesiz gezenleri görüyorum da ben tüm ülkede maskesiz çıkmak yasaklanmıştı diye hatırlıyorum. Yanlış biliyormuşum demek ki.

Interstellar , hocam, 7 Şubat sistemi ilk karın başladığı gün olan cumartesi saat onlara doğru olan yağış gibi devam etseydi yeni bir efsane olabilirdi. Kursa gitmek için çıkıyordum evden o dakikalarda, son kez balkondan bakıp gördüğüm manzara ile aşağıya indiğimde karşılaştığım bile ne kadar farklıydı. Birkaç dakikada örtüyü oluşturmuştu resmen.

Gerzeli sorunun cevabını vermek isterdim ama o kadar bilgim yok :) ben başka bir şey söylemek istedim. Ben aslen Alaçamliyim. Gerze Sinop çok sık gidip gelirdim eskiden şoför olarak. Eski Gerze - Yakakent yolu efsanedir benim için çocukluğumdan beri. En son 2009'da araç muayene işleri için günde iki hatta zorlar ve şansım yaver giderse üç sefer ya Gerze ya Sinop yapardım. Sinopu çıktı mı kar başlar, Gerzede ya sulu kara dönerdi ya yağmura. Sonra benim için efsane olan yola girdi mi tekrar kar başlardı. Kanliçayin meşhur virajlarına gelmeden ibrikli çeşme vardı. Eskiden o yolu kullananların mola yeriydi. En çok o kesimlerde zorlanirdim karda. Kanlicay virajlarını inince de ohh çekerdim.

Aralık ortasından yaklaşık şubat ortasına kadar zaten ağır bir grip salgını vardı ülkemizde. Özellikle okullarda öğrenciler ile birlikte kırıldık resmen hastalıktan. Kendim peş peşe üç kez yineleyerek atlatabildim hastalığı ancak. Özellikle iki gece ateşim çok sıkıntı yaratmıştı.

Interstellar ben bir de Bafradaki bu sokağa çıkma yasağından bir şey anlamıyorum. Ben bulvarda oturuyorum , üç gündür ipini koparan arabayla geçiyor. Hani fırıncılar belli tamam korna çalarak geziyorlar onun dışındakiler nedir abi, adam müzik son ses geziyor resmen. Hele bir de motorsikletle çıkıp gezenler yok mu... Balkona çıkıp plaka alana kadar kayboluyorlar gözden. Balkondan plakalarını alabilsem üşenmeyip tek tek şikayet edeceğim.