Posts by dikiz

  Bende memnun kaldım, özellike o 6-10 Ocak varya 1987 ile yarıştık. 2004 hikaye oldu yanında.


  5 Marta kadar modele kar için bir ümit diye bakarım. 5 Mart akşamı da artık modeller kar yok istikrara devam diyorsa benim bünye otomatik bahar moduna geçer. :) Oraj diyoruz da İstanbul da çok oraj görülen bir şehir değil. Ancak son yıllarda bu durum baya arttı. Bari süper hücreler görsekte adrenalin patlaması yaşasak en azından.

  Genelleme konuşmayalım lütfen bu kıştan memnun kalmayan Batı Karadeniz var Batı Karadeniz meftah oldu bu sene Kar bakımından bundan sonra karlı sistem gelecegini zannetmiyorum yüksek ve iç kesimlere bile kar yagmaz diyor modeller inadına Bahar geliyor agaçlar çicek açacak diyor modeller bu kışı 3 hafta önce kapatmıştık zaten Batı kesimler için...

  hava-gunes11 hava-gunes11 hava-gunes11 Yanıyoruz Resmen 19 derece sıcaklık bahar tadı degil Resmen Bahar geldi artık nem: %32 nem: %75 - %80 olsa herhalde 30-35 derece hissedecegiz vay halimize böle gidersek 11 ay bekle şimdi kış gelsin diye oda gelirse tabi :hfyeni (42): kavrulmaya son sürat devam ne acelesi olduysa Yazın gelmesi sanki kışta çok güzel görüntüler sundu bize Batı Karadeniz olarak halimiz harap böle gidersek 8|

  daha çok takla atar sevinemiyorum sevinecek bi yanıda yok zaten bigün kenya der ertesi gün Konya der 1000 takla atar daha 25 ine kadar geçenki sistemde yamuk yumuk sistemi parça parça yapan Ecmwf ye de hiç güvenim kalmadı 11-12 şubat sisteminde son 24h ve 48h de bile bin bir takla atan ecmwf ye son 0h ye girene kadar bile güvenmiyorum pörçük pörçük sistem gelecekse hiç gelmesin artık kuru soguk yemekten bıktım bu sene..

  1907 ye ne zaman gittik yahu 87 i yaşasak yeterde artar bile bu sene :) panik yapmıyorum çıktılara ne seviniyorum ne üzülüyorum 23-24 ocagı bekliyorum ben o zamana kadar daha çok takla atar hepsi... ;)

  daha dur daha neler olacak kim bilir ALLAH ℂ⋆ C* cCc cCc C* ℂ⋆ Ülkemizi korusun yardımcısı olsun Yarından Sonra filminde japonyada çekilen görüntüleri o film her senaryosunda gerçek olacakları sölüyor gösteriyor ve Günümüzde bu tür haberleri duymaya başladık artık ALLAH sonumuzu hayır etsin..

  Şuan görünürde ülkemize yönelik bişey yok modellerde Balkanlarda asılı şuan -12 ler umarım 24 üne felan çeker ülkemize sistemi çünkü uzatttıkça kar kalitesi düşer tutmaz ne kadar erken olursa o kadar iyi bu aylarda onun dışında tam düzelme yok modellerde 10 gün bahar tadı oluşacak uzun aradan sonra geçen de 5-6 gün yaşamaştık kış boyunca toplam 15 gün felan bahar tadında sıcaklık yaşadık onun dışında mevsim normalleri altında gittik atmosfer kendine gelsin biraz kuru soguktan bıktık bu sene :) bence son sistem olmaz eger bu gelirse Martta da 1-2 tane mevsimine uygun olmayan kuvvetli sogukların gelecegini düşünüyorum umarım en az 1 tane saglam sistemle bu kışa veda ederiz...


  @Efsane-Semih hocam el ninoyu çok arıyoruz bu sene la nina bize bu sene hüsran yaşattı la nina degil bundan sonra el nino benim favorim... la nina da benim bildigim m.normalleri altı giderdik yağış sıkıntısı olmazdı bu sene tam tersi oldu yağış sıkıntısını fazlasıyla yaşadık 10-15 gün normaller üstünde gitseydik 4-5 gün saglam sistem alsaydık bu sene hep parça parça sistem aldık onda da her sistem 2 gün kuruk gerisi hafif orta kar diye gördük yogun kar göremedik bu sene şahsen kış boyunca toplam 35cm kar alabildik anca Batı Karadeniz kıyıları bu sene iç Ege ve İç anadoludan farksıztı...

  bu sistemde resmen çöp oldu yagan kar her seferinde eridi 2-3cm bile göremedim bu sistemde -10 -11 girilen yerde nasıl sulu kar yagıyor anlayamıyorum Ben şahsi konumum adına bu kışta tatmin olamadım kuru soguktan başka bişey göremedik bundan 4-5 sene önce Batı Karadeniz kıyıları normalde bi sistemde 30-40cm kar alıyordu geçen senede aynı konumum 110cm kar aldıydık bu sene kışın toplamında 20-30cm anca alabildik Yazık oldu Bu sene el nino nuyu çok arıyorum... la nina kuru soguktan başka bişey yapmıyormuş onu anladık artık..

  Kış boyunca göremedigimiz -16 ları Şubat 23-24 den sonra görürsek şaşırmayın derim bişeyler seziyorum ama yine hüsranlıkla sonuçlanacak diye yazmak istemiyorum fena şeyler olabilir Şubat 23-24 ünden sonra kış boyunca göremedigimiz o kar yağışlarını ve soguklar Şubat sonuna dogru ihtimaller yine git gide artıyor diyagram güzel Gfs diyagramlarında kuzey kesimlerde -15 lik senaryolar var iç açıcı hal almaya başladı diyagramlar kapanışı inş şöle ülkece yüzümüz gülecek şekilde kapatırız endesklerde umut vaadediyor illa olacak demiyorum modeller çok oynak kesin bişey söleyemiyorum ama 23-24 ünden itibaren bişeyler olacak uzun soluklu takibe devam...  @Efsane-Semih hocam şu sinoptik nasıl aşagıya inemiyor azor hamlesini yapmışta hem az çok, azor kafasını biraz daha iskandivya ya dogru kaldırsa o sinoptigin gelmeme gibi bi şansı yok bence Endeksleri nasıl buluyorsunuz hocam ay sonu dediginizde bi tarih var mı acaba kafanızda..

  abd bu dünyanın en büyük düşmanı ALLAH Cezanızı versin sizin bu teknoloji ilerlemez olsaydı yahu bu kafirler ellerindeki teknolojilerle her haltı yapıyor kimsenin sesi çıkmıyor degiştiriyorlar işte ülkenin iklimini o derece teknoloji var bu heriflerin elinde bazı kesimler inanmıyordu neyin kimin ne yaptıgını gayet iyi biliyorum ben sizde araştırın ögrenin HAARP nasıl bişeymiş diye Yeryüzünde hiç olmasaydı keşke şu abd şarlatanları resmen dünyanın gidişatını bozuyor hiç bi ülkede karşı çıkmıyor dur diyemiyor.. ALLAH kahru perişan eylesin sizin gibi imansızları yola getirsin yüce Rabbim ALLAH sizi yok etsin diyorum o derece nefret ediyorum abd dinsizinden..