Posts by dikiz

  Bende memnun kaldım, özellike o 6-10 Ocak varya 1987 ile yarıştık. 2004 hikaye oldu yanında.


  5 Marta kadar modele kar için bir ümit diye bakarım. 5 Mart akşamı da artık modeller kar yok istikrara devam diyorsa benim bünye otomatik bahar moduna geçer. :) Oraj diyoruz da İstanbul da çok oraj görülen bir şehir değil. Ancak son yıllarda bu durum baya arttı. Bari süper hücreler görsekte adrenalin patlaması yaşasak en azından.

  Genelleme konuşmayalım lütfen bu kıştan memnun kalmayan Batı Karadeniz var Batı Karadeniz meftah oldu bu sene Kar bakımından bundan sonra karlı sistem gelecegini zannetmiyorum yüksek ve iç kesimlere bile kar yagmaz diyor modeller inadına Bahar geliyor agaçlar çicek açacak diyor modeller bu kışı 3 hafta önce kapatmıştık zaten Batı kesimler için...

  hava-gunes11 hava-gunes11 hava-gunes11 Yanıyoruz Resmen 19 derece sıcaklık bahar tadı degil Resmen Bahar geldi artık nem: %32 nem: %75 - %80 olsa herhalde 30-35 derece hissedecegiz vay halimize böle gidersek 11 ay bekle şimdi kış gelsin diye oda gelirse tabi :hfyeni (42): kavrulmaya son sürat devam ne acelesi olduysa Yazın gelmesi sanki kışta çok güzel görüntüler sundu bize Batı Karadeniz olarak halimiz harap böle gidersek 8|

  daha çok takla atar sevinemiyorum sevinecek bi yanıda yok zaten bigün kenya der ertesi gün Konya der 1000 takla atar daha 25 ine kadar geçenki sistemde yamuk yumuk sistemi parça parça yapan Ecmwf ye de hiç güvenim kalmadı 11-12 şubat sisteminde son 24h ve 48h de bile bin bir takla atan ecmwf ye son 0h ye girene kadar bile güvenmiyorum pörçük pörçük sistem gelecekse hiç gelmesin artık kuru soguk yemekten bıktım bu sene..

  1907 ye ne zaman gittik yahu 87 i yaşasak yeterde artar bile bu sene :) panik yapmıyorum çıktılara ne seviniyorum ne üzülüyorum 23-24 ocagı bekliyorum ben o zamana kadar daha çok takla atar hepsi... ;)

  daha dur daha neler olacak kim bilir ALLAH ℂ⋆ C* cCc cCc C* ℂ⋆ Ülkemizi korusun yardımcısı olsun Yarından Sonra filminde japonyada çekilen görüntüleri o film her senaryosunda gerçek olacakları sölüyor gösteriyor ve Günümüzde bu tür haberleri duymaya başladık artık ALLAH sonumuzu hayır etsin..

  bu sistemde resmen çöp oldu yagan kar her seferinde eridi 2-3cm bile göremedim bu sistemde -10 -11 girilen yerde nasıl sulu kar yagıyor anlayamıyorum Ben şahsi konumum adına bu kışta tatmin olamadım kuru soguktan başka bişey göremedik bundan 4-5 sene önce Batı Karadeniz kıyıları normalde bi sistemde 30-40cm kar alıyordu geçen senede aynı konumum 110cm kar aldıydık bu sene kışın toplamında 20-30cm anca alabildik Yazık oldu Bu sene el nino nuyu çok arıyorum... la nina kuru soguktan başka bişey yapmıyormuş onu anladık artık..

  Kış boyunca göremedigimiz -16 ları Şubat 23-24 den sonra görürsek şaşırmayın derim bişeyler seziyorum ama yine hüsranlıkla sonuçlanacak diye yazmak istemiyorum fena şeyler olabilir Şubat 23-24 ünden sonra kış boyunca göremedigimiz o kar yağışlarını ve soguklar Şubat sonuna dogru ihtimaller yine git gide artıyor diyagram güzel Gfs diyagramlarında kuzey kesimlerde -15 lik senaryolar var iç açıcı hal almaya başladı diyagramlar kapanışı inş şöle ülkece yüzümüz gülecek şekilde kapatırız endesklerde umut vaadediyor illa olacak demiyorum modeller çok oynak kesin bişey söleyemiyorum ama 23-24 ünden itibaren bişeyler olacak uzun soluklu takibe devam...

  abd bu dünyanın en büyük düşmanı ALLAH Cezanızı versin sizin bu teknoloji ilerlemez olsaydı yahu bu kafirler ellerindeki teknolojilerle her haltı yapıyor kimsenin sesi çıkmıyor degiştiriyorlar işte ülkenin iklimini o derece teknoloji var bu heriflerin elinde bazı kesimler inanmıyordu neyin kimin ne yaptıgını gayet iyi biliyorum ben sizde araştırın ögrenin HAARP nasıl bişeymiş diye Yeryüzünde hiç olmasaydı keşke şu abd şarlatanları resmen dünyanın gidişatını bozuyor hiç bi ülkede karşı çıkmıyor dur diyemiyor.. ALLAH kahru perişan eylesin sizin gibi imansızları yola getirsin yüce Rabbim ALLAH sizi yok etsin diyorum o derece nefret ediyorum abd dinsizinden..

  mgm nin yaptıgı tahmin yogun kar dedigi yerlerde şuan kuru soguk var bu kadar mı olur arkadaş ya umutlandırıyorsun bizi bizde sana bakıp ümitleniyoruz hata bizde zaten bu sistemde de umdugumuzu alamadık seneye kaldı artık hayaller 9-10 ay bekle şimdi gerçekten ay sonu için iyi şeyler yazmaya çalışıyorum öle ahım şahım şeyler olmaz artık ama şunu belirtmek isterim ben bu kıştan hiç mutlu olamadım olan yerler kara doymuş olan yerler vardır ama konumum olarak ve cografi yapım olarak hiçde umdugumuz gibi bi kış olmadı soguk yönden sıkıntı yaşamadık her seferinde sıcaklık uygun oldugunda yağış kesildi yağış oldugunda sıcaklık kar derecesinden yüksek kaldı ben bu kışı asil gerçek kışı ocak sonu gelen sistemle noktalamıştım zaten Şubat sonu gelen sistemlerde kuru soguktan başka bişey olmuyor... ne yapalım gel şimdi 10 ay bekle kış gelsin diye püfff 8| :hfyeni (42):


  Edit; Mgm çarşamba günü için ful yogun kar demişti hiç yagmadı nerdeyse hırsını alamıyor ki hava kuru soguktan başka bişey degildi bu sistemde mgm yine fena çuvalladı bi kerede tuttursa şaşarım Şubat 23 dedi yine Semih bey oda olmadı ay sonu deniliyor şimdi hocam k.bakmayın Şubat sonu sistemleri artık tarihe karıştı eskilerin sözü kazma kürek atasözleride rafa kaldırıldı artık son senelerde Şubat ayları kışlıktan çıkmış görünüyor önceden 3 ay kışımız var diyorduk şimdi 2 aya düştü gitti gide kış ayları kısalyor malesef :hfyeni (42):

  @marmara kardeşim endekslere bakmıştım demin çok güzel Ao ve Nao ikiside inşALLAH bozmaz demin hisse dayalı konuda yazmıştım 23 şubat başlayıp 15 Marta kadar sürecegini o yazıyı Endekslerden yola çıkarak sölemiştim Endeksler umutlarımı yeşertiyor beni bu sefer umarım en yakın zamanda da modeller de görürüz :hfyeni (18):

  @berkay_tuku inanmıyın hocam mgm ye dünde konumum için bugün için vermişti yogun kar ikonunu şuanda akşama kadar yogun kar diyen mgm şuan hava arada güneşli oluveriyor sulu kardan başka bişey yok yagsa bile ne olacak tutmadıktan sonra bu sistemde kar tutma tutmadı bi gün yagıyor ertesi gün bulutlu güneşli ertesi gün yine kar oda sulu kar artık ümit yok bu seneden... bundan sonraki gelecek sistemlerden de açıkcası hiç ümitli degilim artık..

What's Happening in the Forum?

  1. Topic
  2. Replies
  3. Last Reply
  1. Konu Dışı [Genel Sohbet] 4.3k

   • Interstellar
  2. Replies
   4.3k
   Views
   139k
   4.3k
  3. Al1han

  1. İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar 12k

   • Samet
  2. Replies
   12k
   Views
   840k
   12k
  3. Huseyin cemre

  1. Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar 5.4k

   • Interstellar
  2. Replies
   5.4k
   Views
   354k
   5.4k
  3. fehmi28

  1. 🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu 27k

   • Fease
  2. Replies
   27k
   Views
   2.1M
   27k
  3. Fease

  1. MGM Aylık Tahminler ve Değerlendirmeler [Güncel] 6

   • Aytac
  2. Replies
   6
   Views
   509
   6
  3. karasevda55

  1. İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar 6.7k

   • Scuderia Vintersaga
  2. Replies
   6.7k
   Views
   620k
   6.7k
  3. agger

En Çok İfade Gönderilenler

  1. Topic
  2. Replies
  3. Last Reply
  1. 2020 - 2021 Kışı Başlıyor 88

   • wildleo1907
  2. Replies
   88
   Views
   9.4k
   88
  3. Selamikaya

  1. Hava Forum Yılbaşı Çekilişi(Hoşgeldin 2021) 36

   • Samet
  2. Replies
   36
   Views
   1.3k
   36
  3. AŞİ-KAR

  1. HF 2020-2021 Kış Sezonu Ligi // Duyuru Konusu 20

   • Samet
  2. Replies
   20
   Views
   694
   20
  3. 4 Şubat

  1. Videolarınızı artık Forumumuza Kolayca Paylaşabilirsiniz 21

   • Interstellar
  2. Replies
   21
   Views
   927
   21
  3. İbrahim_55

  1. 2020-2021 Kış Mevsimi Tahmini 92

   • Efsane-Semih
  2. Replies
   92
   Views
   16k
   92
  3. High'SKiLL | JET*

  1. Bölgesel Tahminler Kural Değişikliği // Bilgi 3

   • Aytac
  2. Replies
   3
   Views
   975
   3
  3. Scuderia Vintersaga

  1. GFS-ECMWF-UKMO Yorumlamaları (Kasım 2020) 2.4k

   • Scuderia Vintersaga
  2. Replies
   2.4k
   Views
   232k
   2.4k
  3. ExcuseMe