Posts by Mephistopheles

  Hocam bu yazdıklarınıza göre avcılar-küçükçekmece e5 bağlantısı komple sular altında kalabilir. Denizköşkler tarafı denize gömülebilir. Avcıların çoğu yeri (özellikle dolum tesisleri tarafları) sahile yakın olan kesimlerin her sene gözle görülür biçimde kayıyor. Şiddetli bir depremde buralara elveda diyeceğiz doğrumudur hocam?

  Beylikdüzünün sahil kısımları hariç hiçbir yerinde deprem açısından sıkıntı oluşturacağını düşünmüyorum. Yapılaşma olmadan önce belli başlı bir kaç dere yatağı hariç. Kentleşmenin çoğunluğunu yüksek ve kuvvetli binalar oluşturuyor. Sonradan yapılan binalar hariç beylikdüzündeki 19 yıldan fazladır var olan binalara ve özellikle Ağustos 1999 depremini görmüş olan kendi binama güvenim tam. Sözlerim en fazla 7.0 mw lık bir deprem içindir. Daha fazlasına toprak üzerinde otursam dahi güvenmem.

  Cenk hocanın da dediği gibi “Depremi sadece deprem anında değil her zaman hatırlamalıyız”. Bu süreç sağ salim geçtikten sonra unutulmaz ve umarım yaşanılan tüm eksiklikler giderilir.

  Hala umut varmi guzel kardesim,hayal etmek, basarmanin yarisi derler.Ama soz konusu istanbula kar yagmasi ise,sistemlerin bize goz kirpmasi lazim,yani bu konuda sirf umut etmek yeterli gelmez,sadece hayal kurmakla o kar yagsa sehrime,oyle hayellerim varki,saatlerce sana anlatabilirim.O gun o yaziyi yazarken,bir kac saglam insani dinleyerek yazdim.Uzgunum ama kardesim,sanirim ikimizde mecburen onumuzdeki seneyi bekliycez.Kal saglicaklauzays3271653126uzays3271653126uzays3271653126

  Bizde birkaç sağlam insanı dinleyerek size veda ediyoruz. Yolunuz açık olsun seneye yine bekleriz.

  Gerçekten inanılmaz bir olay. Şu modellere harcanan para afrikaya harcansa aç insan kalmazmış. Sistemden ümidimi kesmiyorum benim için hala ayakta. Bu saatten sonra havayı koklayıp kar yağacak diyen adam modellerden daha tutarlıdır gözümde.

  Sen buraya sistemden sisteme girerken ben hergun burda işimden fedakarlık edip model kovalayıp arkadaşlara bilgi verdim her bir umudu paylaştım ücretli veriler bile alıp paylaştım biraz daha tutarlı konuşmanızda fayda var. Sistem bozmadan öncede paylaşıyorduk ve olumlu mesajlar yapıyorduk şimdi bana eski mesajları arattırıp buldurtma. Ben sistemle ilgili birşey daha yazmıyorum öğleden beri zaten neyin peşindesin çözemedim. Beklediğin kar tahminide çok abartı kaçmış onu biraz düşür sen bence hade iyi akşamlar sana.

  Amacım benimde tartışma açmak değildir. Aranızdaki konuşmayada katılmak istemem. Olumsuz olan her olayda yorumlarınızı görüyorum ama olumlu gelişmelerde yoksunuz hocam. Size “ılıkçı” diyemem tanıyorum ancak çok negatif davranıyorsunuz. Böylece insanların sinerjiside düşmüş oluyor + bonus olarak ılıkçı tayfanın ekmeğinede yağ sürülmüş oluyor. Sizin şahsi karakteriniz negatiflikten yanadır birşey diyemem ama sizin gibi tecrübeli bir üyenin yaptığı yorum sadece sizi etkilemiyor.

  İstanbul’un kuzey kesimleri ile güney kesimleri arasında büyük fark olur sinoptiklere göre

  Şimdi soru şu

  Diyagram şehrin hangi bölgesine göre şekilleniyor

  Ecmwf nin diyagramı küçükçekmecenin üst taraflarındaki konuma göre diye biliyorum hocam. Kesin yanılıyorumdur ama aklımda öyle kalmış.