Posts by Mephistopheles

Hala umut varmi guzel kardesim,hayal etmek, basarmanin yarisi derler.Ama soz konusu istanbula kar yagmasi ise,sistemlerin bize goz kirpmasi lazim,yani bu konuda sirf umut etmek yeterli gelmez,sadece hayal kurmakla o kar yagsa sehrime,oyle hayellerim varki,saatlerce sana anlatabilirim.O gun o yaziyi yazarken,bir kac saglam insani dinleyerek yazdim.Uzgunum ama kardesim,sanirim ikimizde mecburen onumuzdeki seneyi bekliycez.Kal saglicaklauzays3271653126uzays3271653126uzays3271653126

Bizde birkaç sağlam insanı dinleyerek size veda ediyoruz. Yolunuz açık olsun seneye yine bekleriz.

Gerçekten inanılmaz bir olay. Şu modellere harcanan para afrikaya harcansa aç insan kalmazmış. Sistemden ümidimi kesmiyorum benim için hala ayakta. Bu saatten sonra havayı koklayıp kar yağacak diyen adam modellerden daha tutarlıdır gözümde.

Sen buraya sistemden sisteme girerken ben hergun burda işimden fedakarlık edip model kovalayıp arkadaşlara bilgi verdim her bir umudu paylaştım ücretli veriler bile alıp paylaştım biraz daha tutarlı konuşmanızda fayda var. Sistem bozmadan öncede paylaşıyorduk ve olumlu mesajlar yapıyorduk şimdi bana eski mesajları arattırıp buldurtma. Ben sistemle ilgili birşey daha yazmıyorum öğleden beri zaten neyin peşindesin çözemedim. Beklediğin kar tahminide çok abartı kaçmış onu biraz düşür sen bence hade iyi akşamlar sana.

Amacım benimde tartışma açmak değildir. Aranızdaki konuşmayada katılmak istemem. Olumsuz olan her olayda yorumlarınızı görüyorum ama olumlu gelişmelerde yoksunuz hocam. Size “ılıkçı” diyemem tanıyorum ancak çok negatif davranıyorsunuz. Böylece insanların sinerjiside düşmüş oluyor + bonus olarak ılıkçı tayfanın ekmeğinede yağ sürülmüş oluyor. Sizin şahsi karakteriniz negatiflikten yanadır birşey diyemem ama sizin gibi tecrübeli bir üyenin yaptığı yorum sadece sizi etkilemiyor.

İstanbul’un kuzey kesimleri ile güney kesimleri arasında büyük fark olur sinoptiklere göre

Şimdi soru şu

Diyagram şehrin hangi bölgesine göre şekilleniyor

Ecmwf nin diyagramı küçükçekmecenin üst taraflarındaki konuma göre diye biliyorum hocam. Kesin yanılıyorumdur ama aklımda öyle kalmış.

Kaldı ki alçak basınç deliye benzer. Ordan oraya atar kendini. Herşey 4-4 lük iken sistem anında bile değişir. Sistemi kuşa döndüren kişilere benzer bu alçak basınç. Yağdımı ilk onlar havalara uçar ama en ufak pütürde ortalığı aleve verirler.

Perşembe gecesine kadar 3 güncelleme baz alalım. Son güncellemeden önceki 3 güncellemeyide. Eğer sayılı saatte dramatik değişimler olabiliyor ise ben sistemi 3 güncellemede bitirmem. Bu her ne kadar bet duruma gidiyorsa iyiyede gitmesi mümkündür. Son saatine kadar takip ederim gerisi yaşayıp görmeye kalır. Sistem anında sistemin değiştiğine şahit olduk. Fos denilende yerde örtü gördük. Bu sistemin de süprizlere gebe olduğuna inanıyorum.