Posts by manasbalasy

Bahtsız bedevi nasıl olunur tarifini veriyorum.

Ramazan 30 gün. Orucun 1. Gününden beri havalar serin gider. Sonra bir sıcak atak gelir. Bugün en sıcak günlerden biri olur ve ben dün gece sahura kalkamayarak bahtsız bedevi olma görevimi başarılı bir şekilde yerine getiririm. Dilim damağıma yapıştı bugün.

Herkese teşekkür ediyorum, çok sağ olun

Öncelikle geçmiş olsun kardeşim. Allah acil şifalar versin. Sana naçizane tavsiyem şudur

1. Ihlamur, limon, elma kabuğu, portakal kabuğu ve aktardan orman meyveleri al - kaynat iç.

2. Her akşam 1 yemek kaşığı sirke iç.

3. Eğer içebilirsen turşu suyu iç.

Bunlar bağışıklık sistemine takviye edici şeyler. Kesinlikle tek başına tedavi edici şeyler değil.

Faydasını göreceksin emin ol. Allah tekrardan acil şifalar versin. İnşallah bir sakatlık olmadan atlatırsınız.

Şimdi dün başımdan geçen bir olayı anlatayım. Az önce otobüs biletleri ile ilgili bilgi geldi. %100 zam yapmış bazı firmalar. Mübarek Ramazan günü fırsatçılık almış başını gidiyor. Dün terminal de oturuyorum. Gambiyalı bir çocuk geldi. Türkçe sıfır. Bende de İngilizce şakır şakır :) neyse çocukla anlaştık bir şekilde. Sordum nerelisin. Gambiya dedi. İstanbuldan Sakaryaya gelmiş. Bir dil kursunda iş başvurusu yapmış. Sakarya yı bilenler için diyorum. Serdivan Avm nin oralarda dil kursu. Serdivan avm den taksiye binmiş ve otogara gelmiş. 160 lira para almış taksici. Bilmeyenler için söylüyorum bunu da maksimum yazacağı 50 lira. O da en uzun yoldan gelirsen. Allahsız kitapsız dinsiz imansız 160 lira para almış çocuktan. Çocuğun cebinde 10 TL parası var. Kestik biletini misafir kontenjanı. Yolladık çocuğu. Şimdi de mesaj geldi 140 lira olan Sakarya Diyarbakır bileti 250 lira olmuş.

İki olayı birleştirin ondan sonra düşünün. Korona belası mı büyük yoksa bu fırsatçılık belası mı?

Kalın sağlıcakla

Üretim, dağıtım zincirleri zaten çoğu fabrikalar üretim olmuyor mu araba,tekstil vs? Yani işçilerin büyük bölümü aynen devam. Market saatleri de 10-17.00 arası olmuş. O kötü işte. Elini kolunu sallayan markete diye çıkıp saatlerce gezip, eve geliyor. Tam kapanma değil de biraz daha sıklaştırma olmuş. Umarım denetimler daha ciddi olur da sonuç alırız. Özellikle markete diye çıkıp gezenlere ciddi yaptırım uygulanmalı.

Adamlar diyor ki bakın sizi Çinliler gibi eve kilitlemek istemiyoruz. İnsan gibi kurallara uyun. Adam markete gidiyor çoluk çocuk torun tombalak ne var ne yok toplamış. Ya hu şu millet adam akıllı 1 ay dişini sıksa iş çözülecek ( aşılama yapılırsa). Gel gör ki yok kardeşim bizim insanımız kural tanımıyor. Zorla kapıya kaynak atacaksın. Tedbire uymayan oldu mu basacaksın sopayı...

Bu ülke de hiç bir şeyden memnun olmayan bir kitle var. Mahalle de bir abi var. Aylardır neden tam kapanma yapmıyor diye hükümete çalıyordu bu akşam da sokak da dumanlıyoruz gelmiş diyor ki tam kapanma ekonomiyi batıracak. Ne yapmaya çalışıyor bu hükümet.

En başından beri diyorum. 1 yıl tam kapanma yapın. 366. Gün ülkeyi açın. Korona yine patlar.

Esad mevzu aşı olayı. Aşılama yapılmadığı sürece bu illetten kurtuluş yok.

Kuzey İrak dan çok yakin vakitte güzel haberler gelecek. Soykirim safsatasi icin iyi bir misilleme olacak pkkli ermeni usaklarina... kulaginiz haberlerde olsun

Nerdesin amirim sen ya. Uzun zaman oldu görüşmeyeli. Sarı torbalar kuzey ırak dağlarında açılmaya başladı. Allah bereketini artırsın

Maşallahı var hava forumun. Havası kaçmış siyasi forum haline gelmiş. Hangi konu hareketliyse bakıyorum siyaset zirve yapmış.Soysal medyada ziyadesiyle yokmuş gibi bu forumda da bir çaba bir çaba...

Biz güncel konular üzerinden konuşuyoruz hocam. Gayet güzel bir şekilde seviyeli olarak beyin fırtınası yapıyoruz. Korona konusuna hiç girmiyorum bulamıyorum artık

Olan oldu zaten azdan az, çoktan çok gider. Bu saatten sonra bunlara verilecek bir tane taviz, kapitülasyon kalmadı. Olacaklara karşı çıkacak varsa kapı orada gitsin başka ülkeye. O soykırım lafını söyleteceksek eyvah eyvah.

Bırak kardeşim ne söylüyorsa söylesin. Tarih her zaman gerçekleri ortaya çıkarır

Yarın soykırım lafı geçecekse umarım düzgün cevap verilir. İncirlik üssü,amerikan askerleri oradan gönderilmezse demek ki biz bitmişsiz. Kıbrıs harekatı sonrasında uygulanan ambargoya karşı o eski ve fakir halk durumlara göğüs gerebilmişti.

Olacak olanları yazayım.

ABD soykırım ilan eder.

Halk incirlik kapansın der.

TÜRKİYE kapatır.

ABD ekonomik ambargo ile tehdit eder.

Dolar bir gece de 15 lira olur.

Halk neden ABD ye kafa tutuyorsun. Ekonomi zaten iyi değil diye hükümeti eleştirir.

İstiklal marşı

Kapanış.

Üniversite de Türkmenistan vatandaşı olan Ermeni bir kız vardı benim bölümde. Kız derse gelir yurda giderdi. Kimseyle konuşmaz Ruslar hariç hiç kimse ile muhabbet etmezdi. Benim bir ev arkadaşım vardı. Ahıska Türkü. Bir gün kesti bu kızın önünü. Neden Türkler ile konuşmuyorsun sen dedi. Kız tırstı tabi doğal olarak. Fark ettim. Kız dedi ki bana zarar vermenizden korkuyorum. Yemin ediyorum size elim ayağım boşaldı. Sana neden zarar verelim ki dedim. Ben ermeniyim ya ondan dolayı korkuyorum Türklerden dedi kız. Ahıskalı arkadaşım tuttu kızın kolundan. Kızın adı da Emila Demirciyan hala aklımda. Gel benimle dedi. Amfiye girdik. Ben de bakıyorum ne yapacak diye. Herkesin önünün de dedi ki Emila benim kız arkadaşım haberiniz olsun. Kimse bu kıza yan gözle bakmasın sakın. Ulan kız bir şaşırdı. Tabi sevgili falan olmadılar. Sonra arkadaş olduk kızla. Kızı nasıl doldurmuşlarsa kız bizi seri katil olarak görüyormuş. Ermenileri gördüğünüz yerde öldürüyor musunuz diye sormuştu bize? Türkiye de bir dünya ermeni yaşıyor falan demiştim o zamanlar. Kız üniversiteye ilk geldiği zamanlar ermeni olduğunu gizlemiş herkesten. Türkmenistan vatandaşı olduğu için kimse anlamaz diye düşünmüş ama soyadı ele veriyor zaten. Yaklaşık 3 sene arkadaşlığımız oldu. Ben Türkleri böyle bilmiyordum bizim düşmanımız diye biliyordum demişti. Mezun olurken de Ahıskalı arkadaşım ile benim boynuma sarılıp ağlamıştı zilli :))

Bunu neden yazdım?

Kim neyi nasıl kabul ederse etsin olan sivil halka oluyor. En son Karabağ savaşında onlarca ermeni genci öldü. Ne uğruna? Paşinyan malının inadı uğruna. Olan kime oldu. Paşinyan gider Amerika da yaşar. Ermenistan nüfusu 2.5 milyona inmiş durumda. Halk kaçıyor. ABD Rusya Fransa hatta İstanbul. En çok ermeninin yaşadığı yerler. Olan halka oluyor.

Ermeni soykırımı oldu mu?

Olmadı...

Ermeni bir Gazeteci Rus Novosti kanalında bir programda söylemişti :

Soykırım yok. Bu iki halka da zarar veriyor. Bu koskocaman bir yalan ve siyasiler bunu kendi çıkarlarına göre kullanıyor. Eğer Türkler soykırım yapsaydı kimseyi sağ bırakmazlardı.

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (2021) 307

• Narsil
    2. Replies
      307
      Views
      7.9k
      307
    3. Gokhanhocaoglu