Posts by manasbalasy

  hayırlı sabahlar. Gece 00:30 otobüsü sabah 06:15 de nasıl gelir ? Esenler Otogar'dan çıkıp Sakarya otogara geliyor bu otobüs.

  Esenler Otogar Kalkış : 21:00
  Sakarya Otogar Kalkış : 00:30

  Tam üç buçuk saat var . Gel gelelim bayram trafiğinde neredeyse 10 saatte geldi bu otobüs. Gece otobüsleri daha yeni yeni otogara gelmeye başladı. Allah İstanbul da yaşayanlara sabır versin vallahi.

  Yusuf Yazıcı transfer detayları


  1. 16.5 milyon euro bonservis

  2. 25 maç oynarsa 1 milyon euro bonus

  3. Edgar Le bonservissiz olarak Trabzon da

  3. Sonra ki satıştan %20 pay

  4. Türkiye de Trabzonspor dışında bir takıma satılması ya da kiralanması halinde 20 milyon euro tazminat.

  YABANCI değil de yerli yapım olarak
  -Kurtlar Vadisi ( ilk seri )
  -Ezel
  -Suskunlar
  -Behzat Ç.
  -Ustura Kemal
  -Diriliş Ertuğrul
  -Payitaht Abdülhamid
  -Filinta
  -Fİ

  Yabancı yapımları da takip ediyor ve izliyorum lakin yerli yapımlarda yukarı da ki diziler yakın dönemin en iyileri diyebilirim. Tercihen izlemeyebilirsin belki. Yerli yapımlarda bu dizileri önerebilirim sana.

  Irak Havayollarına ait yolcu uçağı, yakıt parasını ödemediği için Tunus havalimanı yetkilileri tarafından uçuşuna izin verilmedi. Uçağın pilotu ise yolcuğu yapmak için yolculardan aralarında 3 bin dolar toplamalarını istedi.

  eskilerin bir lafı vardır bizde
  Kork Moskofun gülüşünden uyandırır seni düşünden.

  Demeleri o ki Rus senin yüzüne öyle bir güler ki her şey güllük gülistanlık zannedersin ama seni öyle bir satar ki gerçeği o zaman anlarsın. İşte bu İran da Rus'a güvenip millete efeleniyor ama olası bir savaşta İran'a ilk darbeyi Ruslar vurur. Bunu göremiyorlar.

  İran mı ? Küresel sermayenin İslam dünyasına attığı en büyük kazık. Mezhepçilikte sınır tanımayan bir ülke. İsrail'den önce İranın yok olmasını isterim şahsen. İşi gücü şov. Başka bir şey yaptığı yok. En büyük zararı da İslam'a veriyor.

  abd F-35 uçaklarını satmamaya ve programdan çıkarılmamıza karar vermiş. Kötü komşu ev sahibi yapar bunu daha önce onlarca kez yaşadık Kıbrıs Barış Harekatından sonra yediğimiz ambargolar sonrası Aselsan,Roketsan gibi devler kuruldu.Bize AH-64 Apache satmayı red ettiler.T-129 ATAK yaptık.UAV insansız hava araçları ve Predatorleri satmayı red ettiler.ANKA ve onlarcısını yaptık.Patriot satmayı ret ettiler ev sahibi olana kadar S400 aldık.Şimdi ev sahibi olana kadar en az bizi 10-15 yıl idare edebilecek bir uçak alımı yapmamız lazım ordumuza, bence SU-57 yerine Ruslardan Mig serisi bir uçak alabiliriz.SU-57 de alınabilir ancak olay cidden S400'lerden daha zor olacaktır yıllardır NATO uçakları kullanan pilotlarımız, yer ekibi rus ekipmanlarına alışması lazım ancak bununda üstesinden geliriz.Bu arada F35'ler için verilen paraların iadesini istemeliyiz.Pilotlarımızı da hemen abd denen ikiyüzlü ülkeden çekmeliyiz

  nedense aklıma 1. dünya savaşı öncesi İngilizlere sipariş verip de alamadığımız gemiler geldi. Ne gemileri ne de paralarını alabilmiştik. Hakkımızda hayırlısı ama işin ucu savaşa doğru gidiyor Allah korusun.

  hocam şahsi görüşüm gök yüzünde ki olayların dünya da ki bazı şeyleri tetiklediğidir. Bu sadece deprem değil. toplumlar üzerinde ki etkileri de olumlu ya da olumsuz olabilir. Mesela insanların ; güneş ve ya ay tutulması olan günlerde ya da gezegenlerin belli bir hizaya geldiği zamanlarda aşırı sinirli olabildikleri. Dünya da ki büyük savaşların başlangıç tarihlerine yakın zamanlarda gökyüzünde ne gibi olaylar olmuş mesela ? Depremi tetikler mi tetiklemez mi bilemem. O konu da bilgim yok ama inancıma göre etkisi olabileceğini düşünüyorum.