Posts by manasbalasy

Test sayısina niye takılmayalım anlamadım? Ben evdeyim 10 gündür çevremdeki herkes de öyle. Siz mesela çalışmak zorundasınız takip ettiğim kadarıyla gelip sizide test yapması gerekir devletin. Sözde dünden itibaren 10-15 bin günlük test yapılacaktı yetersiz ama daha bu sayıya bile ulaşamadık.

Biz otogar da İstanbul seferlerini 3 saatte bir yapıyoruz. Sakarya Harem seferleri komple iptal. Sakarya Esenler seferleri de 09.12.15.18 ve 21:15 saatlerinde yapılıyor. Adam bu sabah 7 de gelmiş küfür ediyor. Karısıyla İstanbula gezmeye gidecek vay efendim seferleri nasıl iptal edersiniz diyor. Anlatmak istediğim şey şu. Çalışmak zorunda olmayan insanlar 2 hafta dişini sıksa her şey yoluna girecek. İstanbul da sahil de halay çeken mi dersin asker uğurlama da yalap şalap öpüşen mi. Sonra dövlet bize bahmiiiii modunda neden bu kadar az test yapılıyor yok her şey şeffaf olsun. Ya hu vatandaş olarak sen devletin emrini takmıyorsun sonra devlet bizi ihmal ediyor diye ağlıyorsun. Sözüm şahsi olarak sana değil yanlış anlama. Biz önce kendi üzerimize düşeni yapalım da hükümetten hesabını sorarız yapmadıkları için.

Hikaye bu ya

Köylünün biri eşeğini bir türlü tarlaya götüremiyormuş. Gel zaman git zaman köyde herkes akıl vermeye başlamış. Köyün delisi de gelmiş demiş ki ne yaparsan yap eşek eşekliğinden vazgeçmez. En iyisi kapat ahıra 1 ay yanına uğrama bak nasıl yola geliyor. Köyün öğretmeni de demiş ki gel bunu okula yazdır bu eşeği ben okutayım eğiteyim yola getireyim. Köylü öğretmeni dinlemiş. Eşeği yollamış mektebe. 3 ay sonra öğretmen demiş ki tamam eğitim bitti. Eşek artık tarlaya gidecek. Köylü almış eşeği tarlaya gidiyor. Eşek önde köylü arkada. Acımış köylü binmemiş eşeğe. Eşek zınk diye durmuş. Köylü çekmiş zopayı yapıştırmış eşeğe. Eşek çifteyi koyduğu gibi köylüyü sermiş yere. Bunu gören deli başlamış gülmeye. Demiş ki

Ben sana demedim mi. Eşek eşektir. Okutsan da eğitsen de dövsen de sövsen de eşek eşekliğinden vazgeçmez.

Şimdi devlet diyor ki evde kal okumuşu da cahili de alayı sokakta. Lan az laf dinleyin Allah aşkına....

Not. Teşbihte hata olmaz. Türk milletine eşek deme gibi bir niyetim yok.

Burada amaç herkesi taramaktan ziyade mesela {İTÜ nün test kitleri 90 dk sonuç alıyor} otobüse binecek yolcu gideceği her yerde bu testin olacağını bilecek. İst Ankara atıyorum 6 saatse 2 saatte taramada geçeceğini bilecek. Caydırıcılık ön planda. Ama Türkiyede ki otogar sayısını bilemedim. Her ilçede varımdır?

Her ilçe de yok. Ama İstanbul - Artvin arası giden otobüs

Esenler Harem Gebze Kocaeli Sakarya Akyazı Hendek Düzce Bolu Ilgaz Tosya Gümüşhacıköy Osmancık Havza Samsun.... Artvine kadar say bütün ilçeleri sahilde ki. Hiç gitmese en az 20 tane otogara girer. Yüzde seksen oranında ilçelerde otogar vardır

Umre umre diyorsunuz da herkesin bildiği Avrupa dan gelip sesini soluğunu çıkartmayan binlerce insan var. Türkün aklı her türlü çakallığa çalışır. Geçen Sakarya da bir adamı aldı polis. Adam Almanyadan gelemiyor yasak var. Karayolu ile İsviçre ye geçiyor ( o dönem İsviçre yasak değil) ordan uçakla geliyor. Bunu çok büyük bir şey başarmış gibi ballandıra ballandıra anlatıyor ker oğlu ker. Arkadaşı da arıyor polisi aldırıyor adamı. İşte böyle olan binlerce insan var. Dışarıda gezen dolaşan.