Posts by manasbalasy

manasbalasy faydalı hocam ama nöbetteyim maalesef :)

nisan yağmurlari ile ilgili islami açıdanda açıklamalar var sağlığa çok faydalı diye , araştırmanı öneririm hocam ...

o konuda dedim bende zaten. Nisan yağmurları berekettir şifadır.

‘’Nisan yağmurunu alınız (toplayınız) Ona; 70 defa Fatiha-i şerife, 70 defa İhlâs-ı şerif, 70 defa Felak suresini, 70 defa Nâs suresini, 70 defa Tesbih duasını (SübhanAllahi vel-hamdüLillâhi ve lâ ilâhe illallâhü vâllahü ekber ve lâ havle velâ kuvvete illâ billâhil-aliyyıl-azîm) okuyunuz Sonra, 7 gün devamlı olarak sabah akşam birer bardak içiniz Beni hak Peygamber olarak gönderen Cenâb-u Hakk’a yemin ederim ki, Cebrâil Bana dedi ki ; “Bu sudan içen kimsenin, cesedinden, damarından, sinirinden, etlerinden, o kimseye ağrı, acı veren rahatsızlığını Cenâb-u Hakk giderir ve o kimseye sıhhat ve afiyet verir’’

Küçükçekmece’de istismara uğrayan 5 yaşındaki küçük çocuk, yoğun bakıma kaldırıldı.

Diyecek söz yok nutku tutuluyor insanın. Toplumumuz daha ne kadar batabilir, iğrençleşebilir ki? resmen kıyamet alametleri. Böyle tiplere müebbet ödül gibi gelir. Bunu yapan caniyi hapiste beslersek bizim ayıbımız olsun. Söyleyecek söz yok allahım sen doğru yolu buldur milletimize bu nedir ya....

Bu olaylar daha önceden de oluyordu fakat medya bu kadar aktif olmadığı için daha doğrusu iletişim imkanları bu kadar yaygın olmadığı için duyulmuyordu.
    Sivrisinekleri öldürerek bir yere varamayız. Bataklığı kurutmak lazım. Eğitim sistemimiz tepeden tırnağa değişmesi lazım. Çocuklarımıza fenni ilimler öğretirken manevi eğitim vermezsek bir cacık olmuyor. Büyüyünce cahili de psikopat oluyor okumuşu da psikopat oluyor. Birisi gecekondu da çocuğa tecavüz edip öldürüyor diğeri ise rezidansta sekreterine tecavüz edip camdan aşağıya atıyor. Maalesef toplumumuz materyalist bir şekilde yetişiyor. Sonuçları da insanlıktan nasibini almamış böyle caniler yetişiyor.

Fatih Terim niye hakem ile ilgili söylemesin ağlamasın? Fatih Terim ağlarken size sorar....Dün basbaya hakem yüzünden 3 puan gitti kimse fanatiklik yapmasın. Trabzon maçında hatalar vardı bu maçtada vardı. Var olup hala bu hataları yapıyorlarsa kasıt vardır. Tüm hakem kadrosu yenilenmeli. Ali palabıyık, Halil umut meler, Fırat aydınus, Bülent yıldırım falan hepsi gitmeli. Eyyamın kralı bunlar.Derbiden önce mhk dan servet bey ve derbi var hakemi Bülent Yıldırım neler konuşmuş açıklasınlar halka. Belki GS 1 puan ile şampiyonluğu kaptıracak, beli ikinciliği kaptıracak Fenerbahçe ise belki 1 puan ile ligde kalacak. Son haftalara girmişsiz hatalar minimum seviyede olmalı. Maçta illa hata olur 100 100 doğru yönetilmez ama bir maçta 4-5 pozisyon da kasıt varsa hata değildir o.

Trabzon maçından sonra neden çıkıp konuşmadı hakemler hakkında ? Nasıl olsa galip gelmiş canı yanmamış dimi.

Sana soracaktı senden izin alacaktı öyle mi?Ki bir şey de demedi.Bitmedi fatih terim düşmanlığınız zamanında nasıl bir şey yaptıysa.

Bana sormayacak benden izin almayacak ama neredeydi Trabzon doğranırken ? Galatasaray maçında VAR kullanan hakem bey Trabzon'un yüzde yüz penaltısını vermediğinde niye konuşmadı? Kendi canı yanınca hakemler öyle hakemler böyle. İkinci cümlene gelecek olursak neyi ima ettiğini çok iyi anlıyorum . Zamanında bize bir şey yaptığı yok . Ağzının ayarını bil öyle konuş çocuk yok karşında. Fatih Terim'e düşman falan da değiliz. Sadece şunu istiyoruz kendi canı yandığında konuşan adamlar rakiplerinin canı yandığında susuyorsa kimse samimiyetten bahsetmesin.